Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

salut.

mai e vreun bebe ca a mea sa planga in carucior si sa vrea numai in brate pe afara?
aveti idee cum sa o invat sa stea in carut mai mult de 5 minute?



daca o pui in carut in casa, tot asa faceż ca eu o pun,. si-o car in bucatarie, cand gatesc, si doarme in timpul zilei in carut, eu cred ca e vb de obisnuinta.

lena ma bucur ca folosesti reteta. pui ierburi provenceż nautul il mai bag si la ciorba de perisoare.Am mai mancat f bun si-n tocanita cu spanac, cartof si carnacior. Mai poti sa faci si crema din naut, ca si fasolea batuta, crema(pateu) aia araba: Hummus, f buna ca si dip pt chipsuri Doritos

Noi tot mucaim, mai nou si tusim...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Lali, m-am servit cu o , delicioasa dupa o noapte furtunoasa. Andrei nici acum nu doarme linistit noaptea, dar nici nu mai sper la asta.

Dispar, trebuie sa merg la pomana de 40 de zile pentru socrelul. Sotul meu e plecat deja la biserica.
Ieri am fost la cimintir prima data dupa inmormantare. L-am luat si pe Andrei. Am plans toti 3 ca niste copii.
Tot timpul, cat am stat la mormant, Andrei a vorbit pe limba lui.

Inca nu ne vine sa credem si cand ma duc la socrela, parca astept sa iasa din camera si sa-l intampine pe Andrei, sa se joace cu el...tare mult a asteptat copilul asta, ca si noi de altfel...cruda e viata asta cateodata.

Va pupicesc si sa aveti un we asa cum va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor

Nu stiu ce avut Anastasia azi-noapte dar s-a trezit din orain ora

Sei, Jade ma primiti si pe mine in clubul vostru???Nu mai facem kk. De la 5 pe zi am ajuns la 1 mic la 3 zile.Face cate o tanta.Azi i-am bagat supozitor dar il scotea afara fara kk.De 3 ori i l-am bagat si pana la urma a facut un kk mic vorba Seidanei, cat o pruna.

Azi sunt bine dispusa.Am primit o veste buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Andreea imi pare tare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Andreea imi pare tare rau.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ingeras, si eu, fix ca Lali am inteles, ca e parerea ta proprie si personala cum ca nu mai e bun lapticul. Se mai intampla sa intelegem gresit cand ne exprimam in scris.
May si Filip avea momente cand plangea de numa in carut. Il plimbam mai alert, ii cantam tot ce stiam, vorbeam cu el, dar nu-l ridicam. Si nu pt ca eram sadica sau pt ca imi placea sa-l las sa planga, ci pt ca spatele nu-mi permite sa-l tin in brate pe distante lungi. Si atunci ma chinuiam sa-l invat in carucior. S-a invatat in carucior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci fetelor pt raspunsuri

ionela, ieri in supermarket eu eram cu fata in sling si impingeam la carutul de cumparaturi, bona impingea la carutul gol al fetii...
am obs ca aici nu e raspandit slingul. toata lumea se uita la mine si zambeste cand suntem cu slingul.

bujo, problema e ca ea iese mai mult cu bona si bona una doua o ia in brate...

marryan, am incercat si asta, cateodata merge, cateodata canci...

mai si cand vad cum stau alti copii in caruturi mor...
eu speram ca de cand schimbam carutul invers si sta si ea in fundulet si se uita la lume nu mai plange, ca inainte cand era landou era circ cand se trezea...
dar de unde... tot circ face...

oanab, felicitari!!!

andreea, condoleante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, acum o dau cu lipikar, k am o mostra si au mai trecut, dar ieri ce a iesit e ciudat... adica vreau sa stiu cauza.. k asa ele trec si cu lipikar
Cum se numea crema k am uitat. poate iau din aia k nu as lua 200 ml de lipikar... mi se pare cam mult...

Klau si Maia da din cap pana ii sta caciula 180 de grade fata de cum i-am pus-o :)))

Andreea vrem si poze cand ai timp :)

Lali ce frumos ai povestit, am inteles. mi se pare logic si super ce ai spus. Sarumana eu deja ma panicam... ce o sa fac :D. Esenta este calm si rabdare... m-am prins
Legad de complexul lui Oedip, nu mi se pare anormal, dar consider ca trebuie sa le explicam copiilor ca asa nu este corect, si sa le spunem si de incest. Poate nu vad eu acum bine... dar eu cred ca e bine sa le spunem adevarul :)

Eu am inteles gheata=cizma=papuc :))))

eu nu stau nici in bucium nici in canta.
Dar stau langa Selgros (e unu singur in Iasi) daca treceti cumva pe aici... desi nu cred sa imi spui neaparat

Dbunny, sanatate multa.
Intelesei.
Nu am provence, pun cimbru, busuioc si oregano si iese delicios... si o fac fara carne :)

May, la noi e scandal cand ne oprim daca nu doarme. Deci tb sa fim in permanenta miscare daca suntem in carut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Klau si mandra mea avea o perioada cand misca ,capul stanga -dreapta dar foarte rapid ,chiar intrebasem aici pe forum si aflasem ca mai erau strugurasi care faceau asa ,deci e ok ,nu te speria . Acum nu mai face sau poate foarte rar

May pai cand plange ca vrea in brate sa n-o luati chiar daca e greu s-o vezi asa ,ca prinde la smecherie .Ce carut aveti ? Din ala dupa 6 luni ? Cu ala e ridicata si vede tot in jur ,nu stiu ce sa zic
Afara Noura doarme sau daca e treaza ii atarn niste jucarii sa se joace si sa dea cu mainile in ele
I-ati schimbat carutul de cand ati ajuns in Anglia ????

Andreea,multumim pt informatie si sa ne mai povestesti de Andrei

Sei ,cum e Ela ?







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Lena, e bine si asa :)

Alayna, cand are bazaci si nu mai vrea neam in carut se pune pe un plans de ala de ne stie tot carttierul si se impinge asa... face ca toate visele, nu se potoleste cu nimic decat in brate. cateodata e in stari mai bune si mai merge pacalita, nu de la primul plans luata in brate, dar daca vede ca o pacalesti de 3-4 ori se pune pe de plans de asta de n-ai ce sa mai faci...
nu i-m schimbat carutul. i=am schimbat pozitia. nu mai e culcat, e in pozitie de fundulet. oricum inainte tot asa facea, dar eu credeam ca din cauza ca e culcata si nah, nu vede nimic...

dbunny, nici in casa nu sta mult in el. nici in scaunul de masa nu sta prea mult...
numai in brate ar sta...
cel putin cand ma vede pe mine ca aapr in camera e teroare.
ca e pe pat sau la ta-su sau in carut sau la bona, oriunde ar fi, intinde bratele spre mine si se pune pe plans.
nah :D ce sa fac? o iau.

Mergi la inceput