Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:


Klau
eu nu ma ingrijorez de dinti chiar deloc, ca am auzit ca daca ies mai tarziu sunt mai rezistnti, daca o fi sau nu adevarat, nu stiu, insa sper sa fie ca noi suntem praf la dinti

Bunny
.. nu ii prea dau cereale,ii mai dau cate un covrig sau o coaja de paine la ros, un biscuite la tzocait.. insa cam atat, fructele cu biscuiti nu ii plac..
Treziri cand cum: uneori 2 + una la 7 si trzirea la aprox 9, alteori si 4

MArryan apa de la legume de ce o arunci? mai are vreun gust piureul?
Mammaa c mancare buna ..
LA ora asta crd ca deja chfuiti in 2,

Andreea
condoleante si putere multa

ALAyna.. i-am dat banana doar azi dupa cateva zile si a facut mai molicel, morcov ii dau zilnic si doar acu s-a constipat asa urat, dupa ce i-am dat FE
Ala o sa stea in fund, de abia face 6 luni, Ela abia la 6 luni jumat a inceput sa stea cateva secunde, iar acum nu mai are treaba, daca are chef sta si o ora

JADE.. nu are pb cu kk si noi facem de 2-3 ori p zi insa tare si putinel(mai are cam la 4-5 zile cand fac 2-3 carnatoi de om mare, dar in rest niste prune uscate ) si see scremee , ieri i-a dat o lacrima in coltul ochiului si s face rosie rosie, nu are reactie la para/portocala.. exact ca mine, nici de la banana nu s constipa
Sigur firul constipa, si face kk negru.. insa cum nu i-am mai dat nu ma gandeam sa ramana asa
Trecura nervii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LENA.. cu plansul copilului: a mea ieri mi-a facut un circ timop de 1 h ca i-am luat un covrig, in brate ma lovea si pisca, in carucior maraia desi era rupta de somn , a adormit in 1 min dupa ce am cumparat alt covrig si i-i l-am dat, a adormind sugand la el .. deci sa imi zica cineva ca nu intelge tot si ca are personalitate..
Acu seara la fel a incput sa planga la culcare de am incput sa plang langa ea ca o doare ceva si nu stiu cum sa o ajut.. ea plangea, de nervi ca nu voia sa doarma si eu am pus-o in sac si fara lumina.. rezultatul: am pus-o in fund, am povestit si tipat cu lumina aprinsa timp d 30 min, si apoi am adormit fara pb

LALI... oi fi eu tuta dar eu nu vad nimic rau in a rasfata copilul.. il educi , ii spui ce e bine sau rau,cum sa se poarte, dar il rasfeti.. dar nu rasfat ca ii cumperi magazinul ca bate din picior copilul.. Ce zici tu acolo mi-i se pare ca-i iubsti si le areti asta nu ca ii rasfti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali "rasfat este atunci cand oferi copilului chestii de care nuare nevoie"
exact asa gandesc si eu.
Lali, face asa de fiecare data mamica lui. El tot se agata de gardul parcului si plange de mama focului :(

Felicitari Oanab !!!

Si eu intelesesem ca Ingerash vb despre situatie ei, am citit chiar de doua ori... :D

Dbunny, am facut de vreo 5 ori naut cu ciuperci... tare buuuun. Mai ai retete cu naut?

Sei, cu siguranta inteleg

Noi ieri eram bine cu bubitele si azi iar au aparut la amiaza, seara a avut un burst rapid si se scarpina scumpa de ea de rupea urechea... am fost nevoita sa ii pun caciulita. a adormit in final mititica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut.

mai e vreun bebe ca a mea sa planga in carucior si sa vrea numai in brate pe afara?
aveti idee cum sa o invat sa stea in carut mai mult de 5 minute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

MAY.. mai ai putina rabdare.. pana acu vreo 1 sapt si a mea era la fel, statea in carucior numai cat dormnea, cum se trezea plangea sa o iau din carucior, acum s-a schimbat situatia, sta in fund si se uita dupa oameni si cand ii e somn se lasa pe spate sa doarma

LENA off tot cu bubite .... de ce nu incerci crema de care ti-am zis, rau nu are ce sa ii faca, noua ne-a recomandat pe termen lung, si uite ca desi mai face bubite, face ff putine si forma usoara si nu apuca sa o manance.. si eu de 1 sapt beau lapte bio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata

Sei ai avut dreptate cu "" sotu a ft incintat de bunatati
apa de la legume nu imi pare buna nustiu dar se schimba la culoare si deacea o arunc, eu slabesc piureu cu apa plata fiarta, si mai pun si un pik de ulei de masline

May si Lera face la fel, insa eu am observat ca daca ii cint si ii dansezi se opreste din plins si accepta caruciorul, chiar ieri am facut piata cu ea singurica prima data am plecat cu caruciorul la piata si la inceput a plins pina iam cintat cintecelele ei preverate apoi a tacut, dupa o perioada iar a inceput cind deja ieram in toiul cumparaturilor si nu puteam sa ma strimb prin piata asa ca i-am explicat ca o iau in brate numai daca se opreste din plins..clar ca nu a facut-o insa ia trecut peste putin timp...

Lali multumesc de pupici atunci faceam restart la laptop si mergea prost asa ca am renuntat sa mai stau pe net


eu azi dau de baut Lera a dormit de la 23:30 pina la 6 dimineata fara sa vrea papa nimik, a dormit dusa......ce as da sa se repete zilele

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata !
May am o cunostinta care avea aceeasi problema. Incearca sa o pui in carut si prin casa. Poate se obisnuieste

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Eu am o problema. Piticul meu da din cap stanga-dreapta de ma zapaceste. Am mai citit pe net si am inteles ca le place senzatia de ameteala... asa o fi oare? Mai are cineva problema asta?

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

salut.

mai e vreun bebe ca a mea sa planga in carucior si sa vrea numai in brate pe afara?
aveti idee cum sa o invat sa stea in carut mai mult de 5 minute?

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Eu am o solutie: poarta fata in sling pana la 2 ani jumate si cand te hotarasti sa vinzi carutul ca nu ti-a folosit ai sa ai surpriza sa nu vrea sa coboare din el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata

jade, mur e legat de cand mi-a distrus 2 peri si un mar + toti liliecii si crizantemele din curte. acum am iar lileci dar el nu mai pupa dezlegat.

fii-mea a inceput sa impinga din picioare si se ridica la marginea patutului. tre sa ii reduc nivelul ca mi-e ca o scap peste pat.

may, si a mea mai scanceste cateodata in carut ...in rest sta spanzurata, cu capul in jos si se uita la roti si pietre


klau, si eca face la fel..si are o satisfactie... chiar nu stiam ca e si o explicatie la treaba asta.

revin. ma duc sa mananc ca-s rupta de foame.


Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput