Clubul "babelor" FIV-oase 25

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nu ma lasa Avastul sa intru pe MED NEW LIFE...cica au virusi.
dar am vazut ca e pe langa casa mea clinica.
ma duc sa sun.

sa nu ma plictisesc pana pe 23.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neatza
plaja, nisip
Adina, ce trib reusit..deci I nu mai e blond..parca acum seamana foarte bine cu A, sunt super cute..
apropos de parinti cu ochi capriu si copii cu ochi albastri: parintii au ambii gena dominanta de ochi caprui si cea recesiva de albastri, copilul cu ochi albastri a mostenit de la ambii parinti gena recesiva..as simple as that (asta ca sa nu-l mai banuiti pe PK)
Alex, devreme ce scrii, nu mai trebuie sa faci nimic special, ca vorbeste marea...
observati ca mintea mea zboara aiurea, da?..iar..visez la o plaja cu nisip turcesc
Ionela, ooofff ce pacat...probabil a ajuns sa se ia mult prea mult in serios omul..deh, e nevoie de caracter, ca atunci cand, ajuns pe culmi, sa pastrezi contactul cu realitatea si sa nu te ia valul..mai zi-ne de tine, daca vrei deci ai facut fiv la Timisoara cu dr. Giatras, si n-a reusit (la Tutu ai renuntat sa faci fiv, ceea ce, cred ca a fost o decizie inteleapta)..ce planuri ai in continuare?

le: many, unde ai facut fiv (clinica)?..aha, m-am prins MED NEW LIFE

to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Fetelor care va ocupati de prima pagina, va rog sa ma treceti si pe mine cu FET 2 nereusit, beta 2

Sami din ce am citit despre ce cauti tu, nu cred ca sunteti compatibili . Ei lucreaza pe loturi cu AC, tratamentul este unic (diphereline/menogon) ajustat in functie de rezultatele pacientelor asta la FIV, FET tot cu AC apoi estrofem/progynova si utrogestan.
Ca locatie sunt pe Romulus intersectie cu Matei Basarab , urmatoarea cladire dupa Centrul medical Matei Basarab, prima cladire cum mergi spre Udriste, este pe parte cu Casa de Casatorii sect.3.
Sigur la o discutie poti sa mergi, cam costisitoare cei drept, sa vezi si parerea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Many imi pare rau
Adi minunati copilasii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Lara, planuri nu mai am. O sa incercam sa adoptam, nu imi mai permit si jici nu vreau sa mai trec prin stresul unui nou FIV. De asta apreciez enorm pe fetele care continua. La timisoara, m-am simtit bine, destul de atenti toti, dar stii cand nu reusesti... ai impresia ca poate nu ai facut tu ceva cum trebuie... sau ei nu au facut.
Eu am raspuns prost la tratament, am avut doar un embrion transferat care nu s-a prins. Nu am incercat sa caut motive pentru ca nu mai vreau sa repet experienta. Acum astept o minune.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Din seria "oamenilor norocosi" joi pe 12 aprilie ( de ziua sotului care implineste frumoasa varsta de 35 de ani) fac histeroscopie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Sami
mey, eu acum caut solutii (logistice) sa ajung la doc stormy..ma termina perioada aia de 20-21 de zile de stat acolo (nu pot sa lipsesc atat de mult de la job, decat foarte, foarte greu..apoi, va dati seama ca nu cred ca pot lua in calcul dus-intors la prima consultatie, nefiind din Bucuresti..apoi, cum ghiciti ziua 2?? (ca sa puteti face rezervarea la avion?) ati luat AC?

Aadina, apropos transfer ziua 3, reiau si aici parerea lui dr. Ramirez (USA, Monterrey, California):
"Abandon the blastocyst transfer. Blastocyst culturing does not guarantee a quality embryo or success. Laboratory techniques, media, etc are not perfect. I wholly believe that the uterus is a better culture media and environment than the lab. Also, some embryos that might be the normal and healthy ones may not develop to blastocyst, as has been shown by numerous studies looking at preimplantation genetic screening"..
aici link-ul:
http://womenshealthandfertility.blogspot.de/


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Many, imi pare rau.



Ady, nu fi suparici. Important este sa iasa ok si sa nu fie bazdaganii pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Many
rezolvat cu prima pagina

Ady, hai, tinem pumnii sa iasa bine, clean, clean si seara sarbatoriti apoi, cu vino rosso


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, nu mai pui o data, te rog, link-ul cu doctorul din Canada? Am uitat sa il salvez si nu stiu in ce capitol sa il caut. Ma intereseaza faza cu BMI de cand a zis Ralu, am scapat asta si al meu cred ca e cam mic, asta daca il calculez eu bine.


Later edit - Ba nu e mic, e normal, n-am calculat eu bine.

Mergi la inceput