Bv Chito,Amy,kovacsc! Hai danaang,lakioana!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Felicitari, Chito!

Tala, acum nu ma simt grasa pentru ca inca il mai am pe bebe la purtator. Sa vezi dupa crize...

Kovacs, pai nici eu n/as avea nevoie de cine stie ce la spital. Aici bebe primeste scutece, creme, hainute cat sta in spital. Dar o sa vreau sa/l vad cu hainutele cumparate de noi. O sa ma apuc probabil dupa paste sa le spal. Lasa ca e bine sa fi relaxata.

Dana, nu stiu daca tu stii, dar Finn a venit cu 12 zile intarziere, dupa ce toti doctorii prezisesera ca vine inainte de termen cu cel putin 1 saptamana. Asa ca iti inteleg starile. Avanatajul a fost ca Finn a fost mai bine dezvoltat si nu am avut probleme cu colici si alte minuni.

Meg, sunt destul de nerabdatoare pentru ca nu mai pot face nimic. Bebe este foarte jos, il simt chiar deasupra osului pubian, ma dor toate cele, ma inteapa, ma duc la buda la fiecare 30 de minute maxim, ce mai de vis. Eu sper sa mai stea totusi macar pana saptamana viitoare.

Happy, eu nu ma omor cu treburile casnice. Mancaruri faceam umai super rapide sau supe de legume in care aruncam totul la gramada, si cand erau fierte de mixam si aruncam niste crutoane peste. Noi in general mancam mancare asiatica, petru ca se face repede si e varietate mare.

La multe lunite, Andi!

Aca, foarte frumos ai scris despre viata in 3.

Finn Constantine 15.10.2009 si 37+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Anca,

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Multumesc mult fetelor!
bebelina a venit de 3 ori sa suga pana acum, dar ultima oara dormea in post
eu ma ridic maine si apoi o voi avea in salon

felicitar chito!




Irina, 38+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Meg eu am blender, si pun acolo o mana de spanac si la alegere orice fruct, mar, banana pt ca face sucul cremos, mai pun miere, polen si un pic de apa, se pot face multe combinatii.
Vreau sa revin neaparat la mancarea sanatoasa pentru ca ma mustra si constiinta, una este sa mai scapi din cand in cand cate o prostie si alta sa fie deja o obisnuita. Plus de asta stiu ca asa o sa si slabesc pt ca la fel am slabit si inainte sa raman insarcinata, fara sa tin diete. Aveam grija la alimentatie si la combinatii am facut si aerobic sau kangoo jumps si am slabit lent este adevarat, dar sanatos si cu rezultate durabile. Intrun an si ceva am slabit 13 kg fara sa pun vreodata la loc macar un kg si nu eram nici frustrata asa cum se intampla cand ai o dieta stricta, la noi era un mod de viata si ne era tare bine, pt ca si sotul este mare amator de mancare sanatoasa.

Dia eu de fel sunt foarte calma si linistita, adevarul este ca nici nu am motive sa ma stresez sau sa ma enervez, am un sot foarte iubitor si intelegator si ne-am facut viata de familie in asa fel incat sa ne putem bucura de ea, pretuim fiecare minut petrecut impreuna si nici unul nu face mare caz din lucruri neimportante. Foarte rar se intampla sa mai am cate o iesire si atunci parca nu ma recunosc, imi vine sa ma duc la oglinda sa ma scuip.
Ma asteptam totusi ca inainte de nastere sa se intample si la mine ceva, cred ca totusi nu realizez pe deplin ce inseamna sa dai nastere la un copil. Ai vazut filmul AVATAR ? cand se urca pe animalul ala trebuia sa-si uneasca cozile, cred ca asta imi lipseste si mie, conexiunea, care sper sa se realizeze dupa ce nasc.

Anca ce frumos povestesti despre voi ! felicitari, deja esti mamica cu experienta !

Jd abia astept sa scap si eu de mersul asta la toaleta asa des, de fapt ce ma deranjeaza mai mult este ca dupa ce fac pisu, stau ce stau sa curga tot dar cand ma ridic tot mai curge si nici nu am cum sa-l opresc.

Am facut si TNS azi si a ramas cezariana sambata. Trebuie sa ma prezint la clinica la ora 13:30 si dupa vreo ora intru in operatie. Zici ca merg la stomatologie, asa simplu ?????, credeam ca merg de dimineata ca imi mai face ceva analize, verificari, cand colo….


Cristina 38s Karina, fetita noastra draga


AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

vesti de la amy: 3350g e ok. am stat 3 ore ptr aderente.

felicitari amy, bine ai venit bb Victor!

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

felicitari chito,sa traiti multi ani sanatosi si fericiti alaturi de eduard!!

37+ Maria-SiminaDoamne ajuta-ne sa fim cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

Felicitari amy!!sa va traiasca bebelusul sa fiti sanatosi!!

37+ Maria-SiminaDoamne ajuta-ne sa fim cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Felicitari Amy!!! Bine ai venit bebe Victor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Felicitari Dara!!!!
Felicitari Amy!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Felicitari Amy! Bine-ai venit bb Victor!

Felicitari chito! Bine-ai venit bb Edu!

La multe lunite bb Andi!
La multe lunite bb Natalia!

Mai lasam niste motate de incurajare poate mai vine un strengarel/o strengarita pana sambata cand isi intalneste Cristina comoara.



Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 37+ cu

Mergi la inceput