Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Mihaela si noi ca si ursulet tot patru ani am asteptat pana sa vedem minunea ,deci la prietena ta nu este mult 4 menstre.

Pentru ca un cuplu sa fie declarat infertil trebuie sa treaca un an de incercari.

Sa incerce si ea sa faca niste teste de ovulatie poate prinde momentul,sa sti ca daca se adreseaza acum unui medic nu o sa o ia in seama ,ti-am zis trebuie sa treaca un an ca sa se treaca la alte masuri.

Ca si ursulet si eu am facut inseminari ,insa tot natural a iesit(de fapt ajutata cu ceva stimulare ovariana,si eu am 23 de ani si mi se parea horor ca nu raman mai ales ca aveam 19 ani cand ma hotarasem la un bb)

implinita de Rafael-Ioan


wow ce tanara esti... pai ai toate sansele sa-ti indeplinesti visul cu cei trei copii :)

noapte buna mamici (si pitici)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Noua ne-a iesit cam la 2 ani dupa ce ne-am propus, dar asa..fara sa facem ceva in plus
Am plecat amandoi la Viena intr-un miniconcediu si ne-am intors 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

OFFFFFFF!!
Fata asta a mea azi a mancat doar cate 20-30ml. Chiar nu s-a mai intamplat sa manance atat de putin, cel mai putin au fost 40ml. Cam 4 mese din astea a avut si doarme profund, cred ca se pregateste pt la noapte sa fie fresh




ii dai lapte praf? sau san? poate nu-i place lp



LP, l-am schimbat de 3 ori. nu cred ca e de la el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27



a papat 90 ml si a si vomat...nu stiu cat



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






idem, 90-100 in 3 reprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, legat de conceptie, e cu cantec si la mine, eu fiind cea mai batrana de aici...La mine au fost 6 ani de infertilitate inexplicabila, monitorizari, analize, etc. Totul era ok iar eu nu ramaneam gravi. Am facut si doua IA (inseminari artificiale), apoi am ramas natural, dar a fost SEU (sarcina extrauterina) dusa pana in pragul mortii, cu trompa rupta, hemoragie interna mare, etc. Am hotarat ca la 38 de ani nu avea rost sa mai astept minuni pe o singura trompa si am recurs la FIV (fertilizare in vitro). Costul a fost vreo 3200 euro, iar rezultatul...se bebeluseste in bratele mele acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Fetelor, ce experiente grele, totusi cu final fericit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

[pupBuna dimineata.la 6 dimineataRaportam si noi o noapte linistita cu schimbat chilotelulla ora asta .Andrei ezte destul de cumintel ziua iesim in curte si uneori in parc.A reusit sa isi facaprimul prieten pe Cristian baietelul lui Adc.Sigur li se vor alatura si ceilalti baietei din gasca mamicilor din Tm.
Cate un pupic pt fiecare mamica grijulie .Legat de infertilitatefelicitari tuturor pt curajul si rabdarea de care ati dat dovada supunandu-va la astfel de itratamente,pt efortul psihic si de ce nu financiar pe care le-ati depus.Dsr pana la urma a meritat va vad mamici fericite care isi tin in brate comorile.Felicitari minca odata si toata admiratia mea..Aerlilian imi pare rau ca tbsa iti spun asa cu noaptea-n cap dar nu esti tu cea mai batrana de aici,dar ca si tine au fost ani de mers la dr.si analize in care si eu si sotul aveam rezultate f bune si totusi nu ramaneam insarcinata.In 2011am facut o histeroscopie in urma careia trompele au iesit permeabile dar g gasit un mic polip pe care l-a scos.Am luat apoi Arefam 3 luni si in luna a 4a dupa minitorizarea ovulatiei cu teste si temperatura bazalasi un mare ajutor de la Dumnezeu(acatistul Sf.Nectarie) minunea s-a intamplat si la 43 de ani sunt mamica unui baietel sanatos si frumusel ca de altfel toti copii din aceasta odisee..
Gata cu poveztile de dim .pupici s a trezit sefu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Alina - incearca sa schimbi pozitia de alaptare. Daca simti o anumita portiune mai dureroasa/tare, pune-l in asa fel, incat barbia sa fie indreptata inspre acea zona.

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Alina cica practica asta e cea ma buna.Si eu am noduli la ambii sani si sunt durerosi. Traiesc asa de vreo saptamana, dar nu stiam daca e vreo problema sau nu. Eu m-am dereglat intr-o zi cand am dormit 7 ore consecutiv (timp in care bb a primit completare). De atunci sanii mei trebuiesc goliti la fiecare cel mult 3 ore altfel tre sa-i desir peste sutien Intre timp, pana ajung sa-i pompez sau se trezeste pitik, ii masez. Atat.
Ane si sfarcurile mele sunt ferfenita dupa cate o seara colicoasa, dar mi-am luat Mustela pt sani. Inchide rana in maxim 1 zi. Se aplica dupa fiecare supt.
Ursulet, Altesa, Ligia ma bucur ca asa a vrut Dumnezeu sa va gravideasca astfel incat sa ne bebelusim toate impreuna Eu n-am inteles ce ati mentionat voi acolo de FIV si alte notiuni medicale. N-am inteles cat de dificil e dpdv medical si finaciar, caci stiu ce inseamna. Ma bucur de rezultat, intrucat ne-ati adus bulgarasi frumosi si sanatosi.Imi imaginez prin ce ati trecut pt ca o vad pe Nico mea cat e de disperata. Pai ideea e ca ei formeaza un cuplu de 8 ani si de 3 ani nu se protejeaza. De 4-5 luni merg pe metoda cu ovulatia, temperatura luata, etc. Au facut si muuulte investigatii medicale amandoi si rezultatele nu indica probleme. Acum eu nu stiu cat costa un FIV in Ro, dar aici iti rupe buzunarul. De fapt, tot ce tine de ginecologie e super exagerat.
Noapte buna fetele.
Eu am ramas din vina gradinarului care a udat trandafirul din greseala (asa ne explica bunica mea din Bihor cum sta treaba cu facutul copiilor), adica ne-am incurcat amandoi ca eram in "week-end-ul de miere" si eram mai turmentati asa. Am uitat sa incep o noua folie de anti-babies si de pastila de-a doua zi am uitat complet. Dar a fost cea mai cu folos greseala

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/



oooo e si la noi costisitoare 147 milioane cu tot cu tratament...tartamentul in sine nu este asa dureros dar sunt multe injectii in abdomen dar merita totul, merita orice sacrificiu si nu-mi mai aduc aminte de nicio procedura de nimic cand il vad ..ma topesc toata...
poate dupa 2 ani mai fac un FIV poate iese fetita ...mi-ar placea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

o Cafea cu cuisoare??? e buna garantez
noi ieri am stat destul de mult afara 4 ore de la 10 din la 14 apoi alta tura de la 16 la 17,30 si cred k am obosit baiatul de a adormit la9 si s-a mai trezit la 03,30 a papat si somn pana la 07,30......dar important a dormit in patul lui nu pe masa de infasat ... sa vedem diseara
acum suntem la ora de gangurit si zambit..
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Hai la o cafea ca eu aproape am terminat-o cat am recuperat.

Da ce sa mai spun pentru toate mamicutele care au avut un drum lung de parcurs pana sa obtina minunea vietii. Important este rezultatul si tare ma bucur ca am fost o odisee fara probleme majore de sanatate a bebelusilor ca ne-ar fi afectat pe toate.
Mai pot eu sa ma mai miorlai oare?

Kraluca nu prea mai exista devitalizant cu arsenic, nu stiu daca mai sunt colegi care achizitioneaza asa ceva. Eu folosesc asta si probabil si dr tau cam tot asa http://www.tehnicaldent.ro/produs.php?parent=1&cID=101&pID=332

Ieri am reusit sa iesim la plimbare. Azi vine mama si ma incarca cu energie ca tot timpul asa face desi are 60 de ani. Imi vine sa o strang sa o pup ca este asa micuta si numai suflet toata.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput