Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lali, mie nu-mi pare deloc rau ca m-ai anuntat ca nu sunt cea mai batrana.... Deja am inceput sa cochetez, ma simt bine, obraznica de mine! Sa fii sanatoasa si tu si puiul tau! Dumnezeu e mare si face minuni!
Ligia, desi am stat si noi foarte mult ieri afara, individul asta paraos a dormit afara tot timpul iar azi noapte...doar pana la 03. Apoi a inceput frichineala.Nu-i lipsea nimic, vroia doar iubire cu mami. Dar la ora aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Lali, mie nu-mi pare deloc rau ca m-ai anuntat ca nu sunt cea mai batrana.... Deja am inceput sa cochetez, ma simt bine, obraznica de mine! Sa fii sanatoasa si tu si puiul tau! Dumnezeu e mare si face minuni!
Ligia, desi am stat si noi foarte mult ieri afara, individul asta paraos a dormit afara tot timpul iar azi noapte...doar pana la 03. Apoi a inceput frichineala.Nu-i lipsea nimic, vroia doar iubire cu mami. Dar la ora aia?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Ileana dak copilul a vrut momente de iubire cu mami la 3 nu ai ce sa faci decat sa-i dai multa multa iubire si la ora aia eu cred k astia mici ne testeaza ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Hahahah ligia, andrei doarme pe masa de infasat si noaptea?

Ileana, lali, batrane sunteti doar in capul vostru, nu si pt mine
Va admir pe toate care ati facut pe dracu in patru sa aveti copii!

Radu si-a stricat programul de somn noaptea. Nu sta treaz dar mananca mai des. Am crezut ca din cauza ca bausem cafea dar s-a dovedit ca nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Neata! eu le am la mine pe mama,mamaia mea si sora ,au venit sa se apuce de curatenie ca maine facem sfestanie apoi sambata il Sarbatorim pe iubi de florii sau duminica sa vedem cum o lucra,azi e si ziua mamei si io am chemat-o la curatenie.


Imi pare sincer rau pentru toate care a-ti trecut prin proceduri ca si eu sunt satula de histerosalpingografii,laparoscopie si inseminari,in vara asta as fi facut fiv daca nu iesea minunea mica.
Deopotriva imi pare sincer bine pentru mamicile care nu au trecut prin frustrarile noastre e groaznic sa simti senzatia ca esti degeaba femeie,daca nu esti in stare sa ai macar un copil.

Si la noi tot infertilitate inexplicabila a fost dar sper ca Rafael a reglat instalatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Eu am renuntat la anticonceptionale in nov 2010 si in ianuarie ma asteptam sa raman...Nu am ramas...Nici in februarie...Si m-am speriat si am mers la dr. care mi-a gasit un chist pe iun ovar dar s-a eliminat la primul ciclu...Tot nu am ramas si dupa ciclul din mai am facut tratament cu tinctura de branca ursului si mi-am luat si teste de ovulatie ...si 12 mai a fost ultimul ciclu

Felicitari fetelor care au ramas mai greu pt rabdare si curaj
Cate un si o

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Hahahah ligia, andrei doarme pe masa de infasat si noaptea?

Ileana, lali, batrane sunteti doar in capul vostru, nu si pt mine
Va admir pe toate care ati facut pe dracu in patru sa aveti copii!

Radu si-a stricat programul de somn noaptea. Nu sta treaz dar mananca mai des. Am crezut ca din cauza ca bausem cafea dar s-a dovedit ca nu

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


pai da doarme pe masa de infasat a, masaaia e patul lui:)):)):))
sunt o mama nebuna.. dar dak copilul doarme linistit pe masa acolo il las ....dar aseara era fff obosit sa mai realizeze k este in patul lui... nu a mai avut piroane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Aerlilian - ma gandeam eu ca nu te superi ca te-am detronat asa cu noaptea-n cap.
Alina cum stai cu sanul tot asa doare ?desvrie un pic cum este ...ai nodul , este cald lucul dureros...sa ne putem da cu pareea....

Mihaela citesc cumare placre postarile tale ai un talent fantastic de a povesti I
Suzi -nu promit dar poate nma sincronizez cu Amelia si venim inn zonz ta...pana va faceti mai maricel.poate reusim sapt asta pt ca eu de marti plec la Constanta.Acolo am alta promisiune de tinut sa ma vad cu Happymumy.
Sophya Dari voi ce faceti?
Pupici revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Radu si-a stricat programul de somn noaptea. Nu sta treaz dar mananca mai des. Am crezut ca din cauza ca bausem cafea dar s-a dovedit ca nu

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Sa se ia de mana cu Toma. Noaptea asta a adormit la 10.20 si s-a trezit la 11.30, la 2, la 4, la 5.30, la 6.30 , la 8 si acum la 9.30. Cu o noapte inainte aproximativ la fel
La multe limite Patricia de Simonel, Alexandra de BellaSib, Ariana de Raluca, Sofia de Olim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Neata!

ma laud si eu cu un nodul, dar nu la san ci la subrat..nu doare neaparat, dar ma tine cand ma misc.
probabil ca e hormonal, dar sper sa treaca cat mai repede, altfel ma duc la doctor sa verifice. acum 2 ani mama a fost operata de cancer la san, asa ca riscul e un pic mai mare si la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

A mai adormit si mai scriu ceva ca mi-am amintit ca se vorbeste de zahar.

Zaharul nu ne aduce nimic bun pentru sanatate, in afara ca noi adultii am devenit dependenti de el si il consideram un lucru bun.
Zaharul ne imabtraneste la fel ca si expunerea la soare ne distruge dintii fiind materia prima a bacteriilor din cavitatea bucala dar totusi nu renuntam la el . Asta este omul. Nu este la fel de nociv ca tigara dar asta nu il face mai putin periculos.

Eu ma ingrozeam de fiecare data cand mi se rcomanda de catre dr sa dau un sirop la copil. Ok nu are zahar dar are produsi mult mai dulci ca zaharul si poate si mai nocivi exemplu de substante din Ibalgin
zaharina sodicahttp://www.chimicaleonline.ro/zaharina-1
sorbitol http://www.jurnalul.ro/trup-minte-suflet/e-420-sorbitolul-ne-strica-stomacul-107039.htm#
benzoat sodiu http://www.revistafelicia.ro/articol_1007370/prea_multe_produse_cu_benzoat_de_sodiu.html

si ca sa revin obisnuiesc copilul cu gustul foarte dulce. Ei si dr recomanda sa ii dai chiar prevenit sirop in caz va face febra dupa vaccinare. Imi aduc aminte de dr Sarei ca asa imi recomanda.
Deci orice sirop ii dati bebelusului si credeti ca ii faceti un bine- dar nu este absolut necesar adica nu are febra sau nu stiu ce suferinta- ii faceti mai mult rau.

Si mai sunt niste situatii pe care le urasc- cei care vin in vizita cu dulciuri si gradinita care le da tot felul de deserturi care mai de care mai tampite si mai dulci la copii. Sarei ii dau Kinder bueno , ce naiba frate. Noroc ca are mai mut cap si mananca doar jumatate dintr-un baton din ala dar m-am saturat sa fiu "polititul cel rau" si sa-i tot explic ce porcarie mananca. Deja se uita la mine .
Culmea este ca nu mananca dulciuri decat o data de doua ori pe sapt un bastonas din ala de kinder dar de cand cu mersul la gradinita de stat vine la pranz cu "perla" in mana.
La cea particulara avea desert gatit- strudel sau chec etc, tot rau dar putin mai bine ca sa spun asa.

Ne-a stricat la capusor capitalismul, asta este concluzia mea!

Mergi la inceput