Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Neata fetelor,

Doarme puiu meu si am intrat repede sa va salut. Dupa-amiaza vine dr sa vada fata, abia astept pt ca azi dimineata cand a regurgitat bebe a scos si un firicel portocaliu si nu cred ca este normal. S-a mai intamplat o data asta.

Ica nu am vrut sa trec singura prin toate, doar ca efectiv nu puteam lasa copilul si sa va scriu. Amestecat si cu un pui de depresie.... asa s-a intamplat. Dar am revenit si o sa intru zilnic pentru ca imi este fff greu sa recuperez.

Alina draga, nu pot sa te ajut, nu am patit asa ceva, nu poti sa iti suni medicul? Si mie mi se intaresc foate tare sanii si simt asa o presiune si o caldura, dar bebe rezolva tot, papa tot.

Va pup, merg sa imi fac o cafea ca mi-ati facut pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

cunoastem .. si al noi a fost cu cantec
dupa o sarcina pierduta la 31 de sapt .. minunea asta mica imi umple viatza.
hai ca suntem melancolice azi ..
ieri am fost si noi la vaccin (cel de la stat) nu a facut febra - mai are nesansa sa faca azi?, a plans doar putin si in rest suntem ok: avem 5 kg la 2 luni (plecat cu 3 din spital la nastere) si 57 cm (48 la nastere).
In rest suntem ok, parca sa nu zic cu pacat ca au inceput sa fie un pic mai blande crizele de colici (dar tot sunt inca) si in rest radem .. si neplaca afara. drept pt care iar ma regatesc sa mai fac niscaiva km .. orice pt iubirea mea mica

Citat:
citat din mesajul lui tebligia


oooo e si la noi costisitoare 147 milioane cu tot cu tratament...tartamentul in sine nu este asa dureros dar sunt multe injectii in abdomen dar merita totul, merita orice sacrificiu si nu-mi mai aduc aminte de nicio procedura de nimic cand il vad ..ma topesc toata...
poate dupa 2 ani mai fac un FIV poate iese fetita ...mi-ar placea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Anca, eu cel mai tare urasc persoanele care zic "nu ii dai dulciuri??? Da-i ca e copil" pai tocmai pt ca e copil nu ii dau. Are timp sa manance porcarii toata viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alice m-ai uns la suflet asta e si conceptia mea ,tot o sa manance porcarii toata viaa macar cat am eu rija de el sa fie mAI ferit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Dana, offf ce poveste urata ai avut si tu...Nici nu vreau sa ma gandesc. Daca poti povesti, chiar as vrea sa stiu ce s-a intamplat...
Astazi mergem la vaccin la ora 15. Am emotii, stiti, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

e careva Bianaca ionescu pe Fb? casa stiu daca ii dau add

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna ziua fetelor.
raportez o noapte fericita,dupa o zi de agitatie...am fost la cumparaturi pentru pastele catolic ieri,si l-am avut pe bb cu noi.am stat vreo 3 ore,in care nu a dormit deloc...acasa de obosit ce a fost tot adormea si se trezea...la 9 i-am facut baita si inainte masaj,pana la 10 a papat,dar tot nu a adormit repede,ca l-am lasat cu mama si nu a vrut sa doarma cu ea,pana nu m-am intors eu de la baie...dormit pana la 4 dimi,si dupa aia somn la loc pana la 7:30...
si acum iar doarme...
mamicilor din timisoara asa ma apuca dorul de casa cand va aud cum vb...si eu sunt din timisoara si aici nu am pe nimeni,ma refer,asa prieteni tineri cu copii...nu am cu cine sa ma intalnesc ca si voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

alina si eu am patit ca si tine...mi se formase un inel dureros si tare in jurul sfarcului...l-am pus pe bebe la san tot mai des,dar cu protectoare de silicon...bebe meu si acuma papa tot cu ele,ca fara nu reuseste,se enerveaza ca nu prinde sfarcul si eu sincer decat sa il chinui,ii dau asa,sunt multumita ca inca mai suge si laptele meu...
cu mesele si al meu e tare mofturos,sanul il suge,dar de multe ori pana il conving sa pape sticluta dureaza si jumatate de ora...
cred ca asa sunt ei cu fite ...
fetelor va las ca merg sa fac curatenie si merg sa ma tund,ca m-am saturat de latele astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

altesa, sa te inarmezi de pe acum cu muuuulta rabdare. tot o sa se gaseasca cineva sa vina cu dulciuri la copil, sau cand e mai maricel o sa vada la altii copii si o sa ceara (trebuie sa ai multa vrajeala sa il prostesti ), sau, si mai rau, ii vor da fara sa stii.
cred ca e foarte important sa constientizeze copilul ca nu ii fac bine dulciurile, nu sa ii interzici si atat. ca stiti voi cum e cu fructul oprit

bianca ionescu e biancabia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

fetele, eu am racit destul de tare si nu stiu ce sa fac ca sa nu ia si pitica. am incercat sa port masca, insa nu o suport in permanenta pe fata. mai mult, cand stranut sau tusesc o trezesc (nu ca ar fi somnul ei prea profund).
edit: imi puteti spune si ce as putea lua pentru raceala? in sarcina nu luam nimik cand eram racita, insa aveam simptome cate o saptamana. acum nu-mi mai permit sa stau o saptamana racita

dr_anca, alice, etc - chiar m-ati pus pe ganduri cu dulcirile astea. eu mananc la greu dulce... curiozitatea mea este daca se duce si in lapte. adica, intr-o zi in care mamnac mai mult dulce laptele are mai multe glucide?



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput