Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca


mihacor - pe cap are cojite, si e normal. eu o dau cu o crema hidratanta (diseara incerc cu ulei de masline) cu o ora inante de baita si ii pun caciulita in cap. dupa aia, spalat normal cu samponel.


lraluca,nu cred ca sunt cojite...cojite mi-a facut doar in sprancene si il dau in fiecare zi cu crema.
dupa baita il usuc cu feonul,pielea capului arata perfect normal si dupa ce il pieptan cu periuta lui se cojeste pielea,cred ca e prea uscata.am sa incerc sa il dau si eu cu ulei inainte de baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ica, am luat demult ceaiul respectiv...O vreme a baut din el, acum nici nu pune gurita. Si, surpriza: astazi si al meu a mancat mai putin ca altadata. Am stat afara aproape 5 ore si a dormit tot timpul. Ma asteptam ca dupa asta sa rupa mancand. Si nu a mancat decat 80 ml.Iar e ceva in lumea bebeluseasca? Au pus-o de greva foamei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alina, incearca masaj sub dus, faci un dus mai fierbinte si masezi bine zona aia si la final fie il pui pe bebe Filip sa pape fie incerci sa mulgi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ica, am luat demult ceaiul respectiv...O vreme a baut din el, acum nici nu pune gurita. Si, surpriza: astazi si al meu a mancat mai putin ca altadata. Am stat afara aproape 5 ore si a dormit tot timpul. Ma asteptam ca dupa asta sa rupa mancand. Si nu a mancat decat 80 ml.Iar e ceva in lumea bebeluseasca? Au pus-o de greva foamei?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


si noi am stat 4 ore si apoi a papat 170 in 2 reprize o data 70 si apoi 90.....sa vedem dupa baie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Alina - incearca sa schimbi pozitia de alaptare. Daca simti o anumita portiune mai dureroasa/tare, pune-l in asa fel, incat barbia sa fie indreptata inspre acea zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina, nu stiu ce sa zic cu sanul. Se simte si ceva nodul? Incearca sa il pui pe Filip prima data la sanul dureros.

Eu am ramas gravida cu mara din prima incercare si cu radu din a doua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Iaura, da, am inceput sa ii dau polyvital. Si eu ii dau 10 zile, apoi alternez cu alt tip de vitamine (ADEC) tot 10 zile, si tot asa. Eu am inceput sa ii dau polyvitalul de sambata, dar nu vad o schimbare.. O sa incerc sa ii fac proba suptului sa vad cam cat suge..
Cat despre tine, ma bucur ca te-ai reglat cu sangerarea

Bia, zau ca nu stiu ce sa zic..Suntem in aceeasi situatie.

Georgia, voi cum mai sunteti? Tot asa? Parca incepuse sa pape mai bine, sau am visat eu??

Fetele, eu citesc TOT ce scrieti si am cate ceva de spus pt fiecare dintre voi, dar zau ca nu apuc..

Astept un sfat legat de durerea de la san..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)



Pe mine ma doar constant ambii ,daca sunt plini, se fac niste noduli acolo in interior si sunt durerosi.. singura solutie a fost sa o pun pe Bia la titi si a trecut si durerea.
M-a mai durut de 2 ori , o data m-a muscat Bia cu gingiile ca scapase sfarcul si nu am vazut-o in momentul ala, a 2-a oara m-am iritat la un san , nu stiu de la ce , eram rosie si ma durea , dar a trecut fara sa fac ceva.
Deci nu stiu ce sa zic , la tine nu stiu ce e... esti rosie ,ai vreo iritatie ?











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

vin si eu cu o intrebare , la botez e musai ca nasa sa imrace bebele in alb, sau nu conteaza culoarea ?











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

alina - si eu am avut un nodul care ma durea... de fapt, era un canal infundat. cand papa pitica apasam in zona aia si cu ajutorul ei am scapat (vreo 3 zile ne-am muncit). dupa cum spun fetele, dus fierbinte, eventual muls cu pompa la dus



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Alina - incearca sa schimbi pozitia de alaptare. Daca simti o anumita portiune mai dureroasa/tare, pune-l in asa fel, incat barbia sa fie indreptata inspre acea zona.

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Alina cica practica asta e cea ma buna.Si eu am noduli la ambii sani si sunt durerosi. Traiesc asa de vreo saptamana, dar nu stiam daca e vreo problema sau nu. Eu m-am dereglat intr-o zi cand am dormit 7 ore consecutiv (timp in care bb a primit completare). De atunci sanii mei trebuiesc goliti la fiecare cel mult 3 ore altfel tre sa-i desir peste sutien Intre timp, pana ajung sa-i pompez sau se trezeste pitik, ii masez. Atat.
Ane si sfarcurile mele sunt ferfenita dupa cate o seara colicoasa, dar mi-am luat Mustela pt sani. Inchide rana in maxim 1 zi. Se aplica dupa fiecare supt.
Ursulet, Altesa, Ligia ma bucur ca asa a vrut Dumnezeu sa va gravideasca astfel incat sa ne bebelusim toate impreuna Eu n-am inteles ce ati mentionat voi acolo de FIV si alte notiuni medicale. N-am inteles cat de dificil e dpdv medical si finaciar, caci stiu ce inseamna. Ma bucur de rezultat, intrucat ne-ati adus bulgarasi frumosi si sanatosi.Imi imaginez prin ce ati trecut pt ca o vad pe Nico mea cat e de disperata. Pai ideea e ca ei formeaza un cuplu de 8 ani si de 3 ani nu se protejeaza. De 4-5 luni merg pe metoda cu ovulatia, temperatura luata, etc. Au facut si muuulte investigatii medicale amandoi si rezultatele nu indica probleme. Acum eu nu stiu cat costa un FIV in Ro, dar aici iti rupe buzunarul. De fapt, tot ce tine de ginecologie e super exagerat.
Noapte buna fetele.
Eu am ramas din vina gradinarului care a udat trandafirul din greseala (asa ne explica bunica mea din Bihor cum sta treaba cu facutul copiilor), adica ne-am incurcat amandoi ca eram in "week-end-ul de miere" si eram mai turmentati asa. Am uitat sa incep o noua folie de anti-babies si de pastila de-a doua zi am uitat complet. Dar a fost cea mai cu folos greseala

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput