Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Fetele, ma doare sanul stang de vreo 2 zile, dar azi m-a durut mai tare si se simte tare in jurul mamalonului. N-am mai patit asa ceva.. Ce sa fac? De dimineata m-am muls dar nu m-a lasat deloc durerea..

Bulinutza, bravo pt 100 ml!! super!! Ii dai din nou polyvital? La noi a fost putin circ azi.. Desi aveam program de mers in Herastrau, dl Filipone nu a vrut sa pape, ci a dormit pana la 11. Si pt ca tot ma mulsesem 80 ml, am zis sa mai incerc sa ii dau cu biberonul. A fost o decizie gresita! Pt k l-a refuzat si nu a papat nik pana pe la 13, cand l-am pus la san. Apoi a adormit, s-a intors si Sara din parcul de lanfa noi, am pregatit ceva de papa, i-am culcat si uite asa a trecut ziua..

Problema cu pielea uscata o tin in frau cat de cat cu Lipobase- Repair, insa pe gat este ff rosu si umed orice as face. Si cred din ce in ce mai mult k va fi asa cum a spus si Alice: pana nu isi va tine bine capul sus nu vom scapa de problema asta..

Mi-e dor sa punem de o intalnire, dar pana la botez eu am o gramada de treburi, asa ca PROMIT sa organizez o intalnire la inceputul lui mai.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

OFFFFFFF!!
Fata asta a mea azi a mancat doar cate 20-30ml. Chiar nu s-a mai intamplat sa manance atat de putin, cel mai putin au fost 40ml. Cam 4 mese din astea a avut si doarme profund, cred ca se pregateste pt la noapte sa fie fresh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

OFFFFFFF!!
Fata asta a mea azi a mancat doar cate 20-30ml. Chiar nu s-a mai intamplat sa manance atat de putin, cel mai putin au fost 40ml. Cam 4 mese din astea a avut si doarme profund, cred ca se pregateste pt la noapte sa fie fresh


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


ii dai lapte praf? sau san? poate nu-i place lp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

[quoteZic si eu, ca prietena mea incearca de "4 menstre" si i se pare mult. Ce-i drept, 4 luni e mult, dar doctorul i-a spus ca el calculeaza in menstre nu in luni, de asta te intrebam Si daca imi spui si retetaaa!!! Prietenica mea e disperata sa ramana gravidutza. Are doar 25 ani si i se pare ca vor intra zilele in sac.

ADC

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/
[/quote]

off, de 4 luni si e disperata... noi am incercat 4 ani - toate analizele erau bune, si la mine si la sot, doctorii nu gaseau nimic in neregula... am facut vreo 8 inseminari si 2 FIV-uri, si nu s-a prins. Apoi, dupa ultimul FIV am mai facut o inseminare - asta se intampla miercuri si joi a murit bunica, de care eram extrem de apropiata (era de asteptat evenimentul, era de mult la pat, nu mai era constienta..) in fine. ideea este ca dupa acea inseminare nu mi-am luat medicamentele, n-am stat linistita la orizontala, stres cat cuprinde.. si atunci s-a intamplat!

e o vorba care spune ca un suflet se duce si altul vine pe lume.. dar imi pare rau ca asta mica nu a apucat s-o cunoasca

cand am facut cezariana doctorita spunea ca s-a mai uitat la trompe si totul era in regula, n-are o explicatie de ce a durat atat sa facem un copil... si vorba Altesei, si mie mi-ar place 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

alina ,ii dai si tu polyvital?
eu o sa-i dau cam 10 zile ,voi cate zile dati,bulinuta tu ii mai dai?
eu am observat ca papa un pic mai bine de cand ii dau vitaminele si aptamilul, dar inca nu chiar cat scrie pe cutie dar un pic mai bine decat mishu de cristina(ca suntem cam de-o varsta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Iaura, da, am inceput sa ii dau polyvital. Si eu ii dau 10 zile, apoi alternez cu alt tip de vitamine (ADEC) tot 10 zile, si tot asa. Eu am inceput sa ii dau polyvitalul de sambata, dar nu vad o schimbare.. O sa incerc sa ii fac proba suptului sa vad cam cat suge..
Cat despre tine, ma bucur ca te-ai reglat cu sangerarea

Bia, zau ca nu stiu ce sa zic..Suntem in aceeasi situatie.

Georgia, voi cum mai sunteti? Tot asa? Parca incepuse sa pape mai bine, sau am visat eu??

Fetele, eu citesc TOT ce scrieti si am cate ceva de spus pt fiecare dintre voi, dar zau ca nu apuc..

Astept un sfat legat de durerea de la san..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Mihaela si noi ca si ursulet tot patru ani am asteptat pana sa vedem minunea ,deci la prietena ta nu este mult 4 menstre.

Pentru ca un cuplu sa fie declarat infertil trebuie sa treaca un an de incercari.

Sa incerce si ea sa faca niste teste de ovulatie poate prinde momentul,sa sti ca daca se adreseaza acum unui medic nu o sa o ia in seama ,ti-am zis trebuie sa treaca un an ca sa se treaca la alte masuri.

Ca si ursulet si eu am facut inseminari ,insa tot natural a iesit(de fapt ajutata cu ceva stimulare ovariana,si eu am 23 de ani si mi se parea horor ca nu raman mai ales ca aveam 19 ani cand ma hotarasem la un bb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Mihaela si noi ca si ursulet tot patru ani am asteptat pana sa vedem minunea ,deci la prietena ta nu este mult 4 menstre.

Pentru ca un cuplu sa fie declarat infertil trebuie sa treaca un an de incercari.

Sa incerce si ea sa faca niste teste de ovulatie poate prinde momentul,sa sti ca daca se adreseaza acum unui medic nu o sa o ia in seama ,ti-am zis trebuie sa treaca un an ca sa se treaca la alte masuri.

Ca si ursulet si eu am facut inseminari ,insa tot natural a iesit(de fapt ajutata cu ceva stimulare ovariana,si eu am 23 de ani si mi se parea horor ca nu raman mai ales ca aveam 19 ani cand ma hotarasem la un bb)

implinita de Rafael-Ioan



eheee noi am incercat 6 ani si am dat peste diversi doctori docenti cu idei ciudate ,... pana la urma dr curant actual mi-a facut o salpingo grafie si surprize trompe infundate... asa k FIV si rezultatul ma plimb cu el prin parc...
sa treaca un an de incercari apoi sa faca analize si apoi la fiv sau alte proceduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Iaura, da, am inceput sa ii dau polyvital. Si eu ii dau 10 zile, apoi alternez cu alt tip de vitamine (ADEC) tot 10 zile, si tot asa. Eu am inceput sa ii dau polyvitalul de sambata, dar nu vad o schimbare.. O sa incerc sa ii fac proba suptului sa vad cam cat suge..
Cat despre tine, ma bucur ca te-ai reglat cu sangerarea

Bia, zau ca nu stiu ce sa zic..Suntem in aceeasi situatie.

Georgia, voi cum mai sunteti? Tot asa? Parca incepuse sa pape mai bine, sau am visat eu??

Fetele, eu citesc TOT ce scrieti si am cate ceva de spus pt fiecare dintre voi, dar zau ca nu apuc..

Astept un sfat legat de durerea de la san..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)


Alina nu stiu ce sa zic de san si eu in timp ce alaptam aveam un nodul la nivelul sfarcului dar cand nu am mai avut lapte a disparut ,.. nu am apucat sa intreb dr ce era k nu-l mai aveam.. suna dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alina ii dau polyvital, il scosesem atunci cateva zile dar ii dau...cica sa ii dau o luna...o fi mult?
iaura eu ii dau 9 picaturi...sa vedem cum o mai manca

a papat 90 ml si a si vomat...nu stiu cat



Mergi la inceput