Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

ane-maria - eu nu as face asa o tragedie din faptul ca a fost dat zahar bebeilor in ceai. bine ca acum ati aflat si ca nu veti mai repeta. eu am aflat ca mi-au dat ceai de coji de ceapa ca sa nu mai am colici, iar femeile de la tara care nu mai aveau lapte dadeau bebilor lapte de vaca amestecat cu ceai. si au crescut atatea generatii fara sa deprinda o dependenta de zahar sau alte nebunii. bebeii nu sunt atat de firavi precum credem.
ieri am fost la dentist ca ma deranja o masea... ca sa nu-mi faca anestezie mi-a pus o pasta ca sa-mi omoare nervul... zic eu ca e pasta cu arsenic. si cand am ajuns acasa am inceput sa-mi fac probleme ca ajunge arsenicul in lapte. de fapt, tindem sa exageram fiecare chestie si sa ne speriem de la orice

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6




Ai dreptate.
A durut la dentist_ Treb si eu sa ajung neaparat .
Dar asta e, n+am incotro.Cand o sa ma cu cine sa o las pe Bia.












ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

http://babybook-ladybook.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Salutare si de la noi!

raportam si noi azi 4 kg si 500g si 56 cm! Am facut a doua tura de infrarix si rotateq si acum astept sa se trezeasca, sa manance si s amergem in parc. Sper sa tina in continuare vremea frumoasa ca asa rezist si eu.
Eric e si el in vacanta de Paste, al meu sot a fost tura 1 spatamana trecuta, acum e 2, asa ca sunt cu amandoi. Mergem in parc pe la ora 13 si intram in casa pe la 18-19. Ma car cu toate dupa mine, dar e mult mai bine decat sa stau cu ei in casa. Daca ies in curte Eric tot pe mine ma cheama la joaca, asa in parc se joaca cu copii (multi sunt de la el de la gradi), aproape ca nu simt ca am copil, vine doar sa-i mai dau sa manance sau sa bea apa.
De cand avem programul asa si Sven doarme mai bine, adica mamanca pe la 22-23 apoi la 3.30-4.30, ia somn imediat si apoi la 7.30-8, deci ma declar multumita. Nici colici nu mai avem, sua cel putin in utimul timp nu ne mai deranjeaza!
Mihacor, ceai d ela Milupa i-am dat si eu si tot asa am fost multumita. Noi cumparam multe din germania ca sunt mult mai ieftine si diversificate ca aici! O data la 2-3 luni mergem in Aachen la kaufland/real/aldi si rossman sa facem aprovizionarile.
Cam asa ne distram noi, nu stiu cum trece timpul si parca sunt tot pe fuga. Cand sunt acasa nu stiu ce sa fac mai intai, mancare, curat, noroc ca ma mai ajuta si Clau la astea. Cat depsre kg, ale mele 10 tot acolo sunt, poate de acum inainte sa se mai duca ca am terminat cu alapttaul si sper sa-mi dispara foamea astaa acuta, de daca nu mananc ma ia cu lesin! vom vedea!
fug ca se trezi praslea!
pup pe toate,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

am inceput "bine" de dimi 80 ml si acum 50 ml

anca pediatra mi-a zis sa nu ii dau ceai ptr ca el nu papa si daca ii mai dau si ceai se umfla stomacul degeaba si in plus eu nu sunt de acord cu zahar si sarea inainte de un an cel putin...si colicii sunt prezenti...offf Doamne!

puiuta deci ti-e dor, ai? ..inseamna ca doarme puiul bine si esti odihnita

pana aici am scris azi pe la 11 ca pe urma am plecat afara..acum continui sa citesc si sa scriu:

ica deci si tu esti in club

altesa io iti recomand sa il pui si pe sot la san ...macar are gura ocupata si nu mai sforaie

si noi dormim toti intr-o camera...abia "scapasem" de rari sa doarma la el in camera...eee acu dormim cu toti ...ca la nebuni ...asa ca altesa ia-ti gandul ca rafi va dormi separat cand o sa apara ceilalti pui

beatrix...super ce mari sunteti
vreau sa ajung si eu in germania sa ii iau lapte lui bb ca sunt convinsa ca e mai ieftin ca aici...imi aduc aminte la rares cumparama cate 30-40 de cutii ...din mai multe magazine evident goleam stocurile pe unde treceam, iar lka granita se uitau la noi ca la masini straine

a mancat 100 ml...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

nicole 1 singura intepatura.

altesa n-am mai cautat rochie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

acum s-a tresit bebicuuu ,doarme de la 11 in continuu (cu pauze de papa) iar ma asteapta o noapte de frrichineala sper ca nu si de horcaiala.

Bulinutz camera lui rafi e imediat la 2 metri de a noastra adica treci din camera in camera si da nu o sta aia e dormim la gramada ca nebunii,ca in tabara.macar imi iasa schemna cu 3 copii ca tare greu am ramas cu Rafael.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Off, se pare ca doctora noastra este tampa....
Mi-a intepat copilul de doua ori si ce mai plangea mititica...offf.
Adevarul este ca nu mai are bebelusi inscrisi la ea, decat copii peste 4-5 ani...Am ales-o ca este mai aproape de noi si ajung singura cu ea foarte repede...si mi-au placut sfaturile ei pana acum. Este si doctora noastra, dar nu stiu daca o mai las sa ii faca vreun vaccin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

noi suntem bine, eu am cam terminat cu sangerarea ,sau mai e putin,dar ieri mi-a venit normal ,nu am sunat dr ca am citit ca ar fi normal sa mai vina cu hemoragie ,sper doar sa nu se repete des...
a ,am pus ceva poze de la botez si pe contul comun si pe FB.

beatrix ,pupam bebe deschizator de drumuri si parca promisei ceva poze cu sven?!

nicole, daca te referi la vacc de stat .se fac 2 injectii, ca vacc anti hep b nu se amesteca cu nimik
edit. acum am citit,vad ca voi ati facut infarix, noi pentaxim parca ,asta e de stat...nu stiu ce e cu testul de alergie

no ,sunt in urma cu cititul ca ieri toata ziua m-am ocupat de poze si filmarea de al botez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicole1980

Off, se pare ca doctora noastra este tampa....
Mi-a intepat copilul de doua ori si ce mai plangea mititica...offf.
Adevarul este ca nu mai are bebelusi inscrisi la ea, decat copii peste 4-5 ani...Am ales-o ca este mai aproape de noi si ajung singura cu ea foarte repede...si mi-au placut sfaturile ei pana acum. Este si doctora noastra, dar nu stiu daca o mai las sa ii faca vreun vaccin...

Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)

David Adrian

Garagarita Antonia



si noi tot 2 intepaturi dar una a fost de hep b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

acum s-a tresit bebicuuu ,doarme de la 11 in continuu (cu pauze de papa) iar ma asteapta o noapte de frrichineala sper ca nu si de horcaiala.

Bulinutz camera lui rafi e imediat la 2 metri de a noastra adica treci din camera in camera si da nu o sta aia e dormim la gramada ca nebunii,ca in tabara.macar imi iasa schemna cu 3 copii ca tare greu am ramas cu Rafael.

implinita de Rafael-Ioan

Roxi dar cat timp ati incercati? Daca nu te superi, bineinteles. Zic si eu, ca prietena mea incearca de "4 menstre" si i se pare mult. Ce-i drept, 4 luni e mult, dar doctorul i-a spus ca el calculeaza in menstre nu in luni, de asta te intrebam Si daca imi spui si retetaaa!!! Prietenica mea e disperata sa ramana gravidutza. Are doar 25 ani si i se pare ca vor intra zilele in sac.

ADC

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput