Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna seara!
Nu am mai apucat sa intru de o gramada de timp. Vreau s-o felicit si eu pe izish pentru bebe, sa fie sanatos si cuminte!
Nu am mai reusit sa intru pe net pentru ca sotul meu si-a instalat WOW (pentru cine nu stie, e un joc online) asa ca a cam pus stapanire pe computer. In plus, cum prind un pic de timp liber, trebaluiesc ceva prin casa.
Despre noi pot sa spun ca suntem bine, bebita e cuminte cand n-o doare burtica, raportam 5200 gr, si vreo 60 de cm cred (nu am masurat-o), se intoarce singurica pe o parte si pe alta si creste frumos. Papa in continuare numai san.
Zilele astea am fost rupti de oboseala cu totii, in 3 zile am mers 1400 km iar sambata plecam spre Ro, deci ne asteapta alti 2000 de km. Sunt satula de atatia km...
Am vazut poze cu Sven, a crescut si e tare dulce!
Si daca tot suntem la capitolul poze, avem si noi cateva incepand cu asta.
Va pe toate si pe toti bulgarasii si sper sa apuc sa mai intru sa vad ce mai faceti.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

mama ce bebei scumpi...sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii...
lexi ti-am vazut printesa,o dulceata,cred ca mai vreau si eu bb2,o fetita,cu codite
merci de invitatie suzi...eu nu ajung pana la vara,dar poate atunci ,in august organizati voi ceva si vin si eu,cu drag...
pe scurt povestea mea,care poate unele fete o stiu:faculta terminata,stiinte economice,casatorita la 24 de ani,de 3 ani in germania,pentru un viitor mai bun,eu am avut si in ro serviciu bun,am lucrat in asigurari,sotul,electrician slab platit in ro....am venit in germania,unchiul meu l-a luat pe al meu in constructii la firma lui,eu cu matusa-mea la restaurantul unde este ea sefa...a fost scarbos totul,gust amar,de la stat cu fundul pe scaun la munca fizica asidua pe aproape aceeasi bani,dar am zis lasa ca castiga sotul mai bine,un kk mare de tot,sotul nu si-a vazut bani pe un an si 5 luni,numai cu taraita si nu toti...ghinion...dupa "un an si 3 luni de incercari",slabute pt ca stateam intr-o camera la matusa mea,ne-am mutat si in prima luna ne-am certat groaznic,eu nu mai imi doream nimic de la sotu,mi se parea un pamplau si numai copil nu vroiam in acele momente...si a aparut bulinutza al nostru...o sarcina cu greturi si vomitaturi,cu un singur lucru bun:am slabit.
acum ma uit la el si nu mai pot sa ma deslipesc de el,il pup toata ziua de zici ca are ventuze pe el...mama ma cearta,dar nu imi pasa,el e numai al meu si eu sunt mama lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

fetelor va doresc o noapte odihnitoare si minunata alaturi de bebei vostri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

beatrix, exista Avent tetina si nr 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Eu v-am scris un super lung mesaj astazi, dar cica nu eram logata si s-a sters.
Iaura, in primul rand vreau sa sti ca nu m-as putea supara pe tine veci pururi, iar in al doilea rand, ai dreptate. Ziceam ca imi imaginez deoarece stau cateodata si ma uit la ea si-mi spun ca viata e traita la maxima intensitate atunci cand ai un copil, nu cand sari cu parapanta.
Fetele care ati obtinut sarcinile cu atat de multa truda, nu stiu daca v-am mai scris asta, dar Dumnezeu cand a creat lumea s-a decis sa-si ia ca partener de creatie femeia. Momentul in care si cum ati procreat a fost, cred eu, ales tot de Dumnezeu si El da incercari acelora pe care ii iubeste si in care crede ca vor putea birui suferinta. Sunteti puternice!
Am vazut si eu discutia despre zahar, insa nu am opinii puternice despre subiect, intrucat si eu sunt in relatii fff apropiate cu dulciurile. In sarcina faceam ceva dulce in fiecare zi. Am aflat doar ca zaharul brun din comert nu e chiar asa bun cum se slaveste..
Deci cum vbm despre noi, Altesa? Incepe tu :)
Eu nu am vazut inca pozici de Beatrix si Lexi ca astept randul la laptop. E enervant cu telu, dar sper sa-mi tomnesc si eu calcu' sa nu mai depind de sot :)
Lady nu te-am vazut ieri, dar daca am inteles bine voi botezati la catolici, deci s-ar putea sa fi ocupata cu pregatirile de Paste.
Spunem si noi "La multe lunite sarbatoritelor de ieri" si pt azi Nataliei de Adriana (esti ok? Stim ca muncesti mult, dar ne gandim la voi.)


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Aaa, fetelor eu am o alergie la polen, fructe cu seminte mici(capsuni, zmeura, etc) si ma cam deranjeaza, vad. Trece in lapte? Pe mine ma supara florile copacilor acum, nu fructele. N-am mai mancat capsuni de dinainte de sarcina.. Ce ar trebui sa urmaresc la pitik? Aveti idee?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

la multe lunite natalia !!!!
eu fetelor ma declar infranta dupa o noapte grea,pe langa ca m-am culcat eu tarziu,sotul a vrut si el "atentie",noroc ca a durat 10 minute ...restul noptii a avut bebe nevoie de atentia mea...
sunt franta,sper ca acum s-a linistit si doarme macar 2 ore,ca sa dorm si eu putin...
mult respect pt fetele care s-au chinuit atat ca sa faca bb...eu una le admir,si le urasc pe cele care isi abandoneaza bb,si nici pe cele care fac avort nu le iert,in ziua de azi sunt atatea metode contraceptive si ele fac avort in timp ce altele se chinuie ani de zile sa ramana insarcinate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

beatrix, exista Avent tetina si nr 4


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


Prin nr 4 nu trec cerealele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Miha, urmaresti sa vezi daca ii apar bubite. Dermatita poate fi un semn ca pe viitor va dezvolta alergii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Am vazut pana la urma poze de Lexi si Beatrix de pe tel ca n-am mai avut rabdare.
Sunteti 2 mamici cu copilasi super frumosi.
Mii de felicitari lui Sven pt falcute :) si sa sti Beatrix ca asa a fost cum ne-ai spus tu cu iesitul afara: interdictia a tinut pana am sarit de 3 kg.
Alice din suflet multumesc. Intr-o zi cu inspiratie am sa va multumesc frumos celor care sunteti atat de informate si binevoitoare cu noi, nestiutorii.
Miha eu is in Cipru de 2 ani si ca si tine, am venit cu o facultate terminata, dar spetam la un job mai "uman", cat de cat in domeniu. Cand am plecat din tara lucram la o firma de transport din Cj si aveam salar net 4000 lei. Eram respectata, aveam tot viitorul in fata cu posibilitatea de a avansa. Reusite dupa reusite (pot sa ma laud vouua? Ca aici nu intelege lumea despre ce vb), daca va amintiti concertul lui Beyonce la Cj din 2007, eu am organizat tot transportul pt reppetitiile dansatorilor., a celorlalti membri din staff. A fost un proiect obosito, a durat 3 zile la sf carora m-am ales cu un plus de 25% la salariu si o pozitie de dr vanzari. Aici? Sunt romanca! Oriunde am lucrat, salariul max. a fost 900 euro.. Si ganditi-va ca eu am si"cunostinte" aici. Le spun vb atatea limbi, stiu aia si aia, iar ei ma intreaba daca vb greaca...
In fine..Anda cum stau treburile pt cumnatelul tau? Nu se plange de rasism?
Eu trebuie sa recunosc, ca sunt romani carw intr-adevar au adus renume de hoti si cur.e celorlalti conationali.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput