Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Cat despre fetele de aici care dupa atatea incercari si sacrificii , au reusit sa aduca pe lume bebeii lor , va felicit dragelor, eu nu stiu dc as fi avut rabdarea si puterea psihica si financiara si de toate felurile, sa fac atatea incercari, si cand ma gandesc ca unele fete/femei le DD bebe si ele ii arunca in rau sau mai rau la ghena,sau ii lasa in fata blocurilor , in maternitati etc. sincer imi vine sa ma urc pe pereti de draci, alea nu se pot numi oameni , mame nu mai zic:NICIODATA .












ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Revenit cu poze!

Iaura, e nevoie de multa putere!
Ane-Marie, asa este! uneori stie DD mai bine ca noi cum sa aranjeze lucrurile!

Acum m-i se trezi Sven! Poate la noapte facem party!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrix

Revenit cu poze!

Iaura, e nevoie de multa putere!
Ane-Marie, asa este! uneori stie DD mai bine ca noi cum sa aranjeze lucrurile!

Acum m-i se trezi Sven! Poate la noapte facem party!

Roxana, de Eric si Sven
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!


eu sigur fac party, am stat cu Bia numai pe afara si a dormit , la noapte treb sa ii tin companie.











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

aseara si azi a facut scaune f moale , mie mi s epare a fi diaree :( , nu stiu ce sa fac... medicamente pt colici nu ii mai dau, poate o fi de la alimentatia mea .











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Oau Lali ce curajosi sunteti sa mergeti pana la Constanta . Noi maine mergem al vaccin, asa ca numai saptamana viitoare suntem disponibili sau dupa ce va intoarceti, pana atunci mai creste si Vlad al lui Dari si poate ne vedem toate.

Ileana eu nu as opta pentru aptamil, de ce nu incerci topfer sau hipp?

Mihacor te asteptam cu noi la plimbare cand ajungi in vizita pe aici.

Poze cu Vladut:

https://picasaweb.google.com/lispas/March222012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Suzi, deocamdata nu am incercat nimic, am zis ca daca incerc, macar sa fie ceva recomandat de medic. Stiu ca in maternitate le dadea Aptamil. Tu ce ai impotriva lui, stii ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

E dulce si eu ca si celalte fete sunt impotriva chestiilor dulci la copilasi si mai ales la stia mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Beatrix, avent 1-2-3 merge si la mai multe cupe de cereale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Wow beatrix ce s-a schimbat!! Ce inseamna cateva sute de grame in plus. Eric pare foarte incantat de fratior iar poza cu telecomanda e bestiala :))

Ileana, noi de obicei iesim in parc pe la 4-5. Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Fetele, am intrat repede sa va spun ca sunt mai bine cu sanul. Ma mai doare, dar putin si nu e mai simte asa tare in jurul sfarcului.
Si inca o veste buna: am reusit sa ii dau biberon lui Filip. La 12 a papat 60 ml LP plus putin san, la 15 a papat 50 ml LP + san, la 18.30 san si la 21.30 a papat 100 ml LP, apoi san!!!

A venit azi asistenta dr nostru pediatru si l-a vazut pe Filip, mi-a verificat si mie sanii, l-a vazut pe Filip cum suge si a spus ca totusi nu am destul lapte, si ca el e lenes, nu trage tare .. Adevarul e ca de cele mai mute ori cand trage din tzitzi inghite abia dupa 2-3 supturi, nu din prima..
In fine, ideea e ca ma BUCUR fantastic ca am reusit sa ii dau bib. Dar sa nu va inchipuiti ca a fost usor. DELOC! dar am perseverat si am reusit.

Va multumesc pt sfaturile voastre! Sper sa treaca de tot durerea si sa nu mai am probleme!!

Am vazut ca beatrix si suzie au pus poze, dar promit sa ma uit maine!!
Va pup, Noapte buna!

Ileana, vb maine

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput