Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {5}

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Miha cumnatelul de aia nu vrea sa invete limba . Si el nu e f expus, pentru ca lucreaza intr-o firma unde sunt putini ciprioti: sunt romani, indieni si moldoveni mai multi. Legat de salariu, el castiga mai putin decat ar fi castigat in Cluj la experienta lui - al meu sot are aceeasi meserie, si aceeasi experienta si castiga aproape dublu pe luna. In schimb ii place tare mult clima si tara si nu vrea sa se intoarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Pe mine clima ma da de ciment
Tara?! Nu dau iarba de acasa pe toata apa asta de aici. Mi-e si o teama de apa de mooor. Ma tot gandesc la ce fenomene naturale exista si ne pot afecta
In schimb nivelul de trai e putin mai ridicat datorita accesibilitatii unor lucruri esentiale. Incet, incet sper sa imi placa. De obisnuit, m-am obisnuit, dar nu e tot acelasi lucru cu placutul. Sper sa gasesc si eu ceva mamici pe aici sa iesim in parc, la mare...O astept pe Andutza sa ne dam cu carucioarele pe centru :D

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Miha primul mesaj pe care o sa-l scriu in capitolul urmator o sa fie despre mine,acum nu-mi sta capul caci ma ingrijoraza Rafael ,i-a aparut un ganglion la subrat si azi ma duc cu el la pediatra .


Alina ma bucur enorm pentru tine ,enorm

Lexi pitica iti seamana fff bine


Suzik mama ce frumos e Vlad seamana cu Raf al meu in unele poze


Ehhheee ce mare a crscut sefutul odiseeii ,Bravo Sven.(apropo sven chiar aduce a nume de luptator)

RUGAMINTE vreti sa va cautati bebei la subrat sa vedeti daca simtti ceva tare si rotund ,poate o fi normal si eu ma sperii degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Miha in ce zona a Limasolului stai?
Altesa cum se trezeste il caut.

Noi la 11 mergem la vaccin. Sper sa nu fie probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Altesa, i-ai facut vaccinul de curand? S-ar putea sa fie o rectie la el. Oricum, tu du-te la doc, dar nu te panica. Radu n-are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Minune!!! Mi-a dormit copilul de la 22.30 la 04.00. A mancat, ne-am iubit apoi s-a mai trezit la 8.00. Mie mi se pare de mare exceptie...Cred ca obosise saracutul de cat a plans aseara pentru ca a avut o noua criza de vreo doua ore. N-a facut febra de la vaccin, acum e vioi, totul super ok.
Alice, de obicei ies la pranz, dar ieri pt ca era asa frumos afara, am fost pana pe la 17.30 in parc. O sa intre si tati in concediu saptamana viitoare si atunci vom sta mai mult. Poate aranjam sa ne vedem.
Alina, tare mandra sunt de Filipone! Daca o tine asa, va lua rapid in greutate. Abia astept sa vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alice i-am facut vaccinul la 2 luni si 12 zile,iar la 2 luni si 21 de zile Rotarixul.


or fi fos prea unele dupa altele?


Pare a fi nod de grasime ,e cat unghoa degetului mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Altesa am verificat si Toma nu are nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Anangel - felicitari pentru progresele piticei. Noi suntem mai mici cu 7 zile decat voi si nu gangurim inca, nu isi ridica capul decat fff rar, nicio sansa sa se intoarca... Asa este ea, mai comoda


Intrebare: voi aveti si doctor de familie si pediatru separat pentru bebe ?
As dori si eu un pediatru bun pentru copil, ca noi avem doar dr de familie si parca nu sunt foarte incantata, mai ales ca nu are competente de pediatrie....

VA pupam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza mamici
Sven un delicat felicitari
Noi raportam a doua noapte dormita in patutzul lui... eu sunt fericita k poate scap de masa de infasat....
Ieri bebe Andrei ne-a facut minunata surpriza si s-a intors de pe burtik pe spate...si era tare fericit k nu mai trebuie sa stea pe burta:))
astept cu nerabdare sa se intoarca si invers...
va pup si o cafea tare cu lapte de data asta

Mergi la inceput