Strugurasi de Sept-Oct 2011 *50*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Caty eu am facut ieri salata de telina cu piept de pui. delicioasa !
Pt sot: cartofi pai cu oua Nu a considerat salata mea a fi o mancare in adevaratul sens al cuvantului. Poate doar un aperitiv

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Klau suna bine salata cu telina si pui...cum o faci?

Anca lucky girlca nu trebuie sa iti petreci zilele in bucatarie bine ,nici eu nu stau zile intregi acolo dar cand fac mancare stau cate o zi si fac mai multe feluri ca sa am pe cateva(2-3) zile...Varza cu ciolan suna delicios Cat despre miel,beax,noi nu mancam deloc...asa ca de Paste fac pui sau curcan in loc de miel


CEA MAI FERICITA MAMI DE LORIANA-MARIA 26.08.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

MAi e careva careia nu i-a venit CM

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



daa.., si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Caty de aici m-am inspirat http://www.gustos.ro/retete-culinare/salata-de-telina-cu-piept-de-pui.html

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

Caty de aici m-am inspirat http://www.gustos.ro/retete-culinare/salata-de-telina-cu-piept-de-pui.html

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George



Multumesc frumos Am sa incerc si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

racheel si alayna mersi de raspunsuri

jade ce probleme ai avut cu prima sarcinaż ca nu mai tin minte

eu am facut spanac cu lapte, orez, si probabil oua ochiuri. pt Noa am scos aseara din congelator o portie de verdeturi cu pui.

O vad cam constipata, ea face de 2 ori pe zi, insa vad ca-i cam tare. si mananca zilnic para, dar si banana ca-i place mult. Vorbea cineva de mazare si fasole verde...avem unda verde la verdeturi proaspete!

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Bunny noi am reusit sa iesim doar cu iaurt, voi papati iaurt? Eu ii pun in supa odata la 3 zile..de fapt am prima zi carnita pui, a doua iaurt,a treia carnita vita..si as vrea sa fie a patra galbenus. Inca ma gandesc daca sa-i dau sau nu.
Eu am intrebat de fasole verde si mazare; ma bucur daca avem unda verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Ionela am citit ce mi-ai scris, pun in practica la urmatorul supt sa vedem. Dar nici inainte nu am tipat sau nu i-am vb pe un ton mai altfel, am incercat sa-i spun cat de bland am putut ca ma doare Sper sa am succes, abia astept sa incerc.
Chiar nu as vrea sa renunt la alaptat, dar ieri, cand deja aveam rana si curgea sange, ma suparasem in sinea mea...am zis ca mai bine renunt. Dar parca totusi n-as fi vrut..in fine, abia astept sa incerc. Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Anca_Toma, nu stiu daca transpira fie-mea in scaun, pt ca nu a stat ea (inca) prea mult in el, dar sambata mergem la Sighisoara si iti spun daca transpira (desi nu prea transpira ea in general).
Scaunul l-am luat de pe Okazii, e nou-nout, de la un tip care are magazin cu diverse, pentru copii.

May, eu nu compar copiii niciodata (vb la modul general), doar ca eram curioasa . Fie-mea s-a oprit la 8 kg de vreo 2 sapt.
Cu diversificarea am inceput cu stangul, mi-a vomitat de vreo 2 ori, in 2 zile, facandu-si scarba si am oprit diversificarea pentru cateva zile. Acuma am reluat-o si i-am dat doar morcov (deocamdata ii dau numai legume) care se pare ca il accepta, ca a inceput sa deschida gurita
Imi pare rau ca am renuntat la muls (din comoditate :( ), pt ca fie-mea isi face scarba si la LP, dar acuma asta e, regretele sunt tardive.

Am primit o chestie f buna pt masat gingiile, ne-a iesit si noua coltul primului dintisor (fie-mea roade din greu la ea).

http://www.brushbaby.co.uk/products-2/chewable-toothbrush/

ps. Eu vreau sa raman la anul,pe vremea asta,din nou gravida, cu gemeni .

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Musette01

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

racheel si alayna mersi de raspunsuri

jade ce probleme ai avut cu prima sarcinaż ca nu mai tin minte

eu am facut spanac cu lapte, orez, si probabil oua ochiuri. pt Noa am scos aseara din congelator o portie de verdeturi cu pui.

O vad cam constipata, ea face de 2 ori pe zi, insa vad ca-i cam tare. si mananca zilnic para, dar si banana ca-i place mult. Vorbea cineva de mazare si fasole verde...avem unda verde la verdeturi proaspete!




Bunny noi am reusit sa iesim doar cu iaurt, voi papati iaurt? Eu ii pun in supa odata la 3 zile..de fapt am prima zi carnita pui, adoua iaurt,a treia carnita vita..si as vrea sa fie a patra galbenus. Inca ma gandesc daca sa-i dau sau nu.
Eu am intrebat de fasole verde si mazare; ma bucur daca avem unda verde



la iaurt nu avem unda verde inca, nici la ou vita peste 2-3 sapt, azi am inceput cu puiul, si nu-i f incantata...

eventual am sa incep sa-i adaug la sfarsit putin ulei de masline peste pireul de legume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Lena tare mult mi-a placut ce i-ai spus...uff,tre' sa-i spun si eu asa, poate are vreo reactie

Mergi la inceput