Strugurasi de Sept-Oct 2011 *50*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:


Lali:
Uff,Luca de fel este foarte cuminte si intelegator. Am avut probleme noaptea cand i-au iesit dintisorii, in rest este relativ ok..avem doar 2 treziri pt lapte. Sper totusi sa renunte la una
Da..poate ne-or face ei in ciuda, dar chiar si asa..sunt adorabili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Sei , acum incarc niste poze si Jade ma intrebase de poze cu ceva timp in urma ,dar nu prea am avut timp

Lena , or fi fetele in puseu ?


Mai intreb poate imi mai vede cineva intrebarea ,pana acum Lena mi-a raspuns : in ce pozitie dorm strugurasii ?
Noura doarme numai pe parti,nu mai vrea pe spate iar pe burta nu mi-a dormit niciodata .
Mi-e frica sa nu-i afecteze umerii ,poate creste inghemuita nu stiu ce sa zic





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)





Luca cand adoarme, adoarme pe spate. Dupa incep miscarile..doarme pe ambele parti, se muta dupa plac...mai nou se intoarce singurel pe burta si doarme si asa..ii place tare mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Caty, astazi am gatit pt ca nu mai aveam nimic si al meu sot fara ciorba e ca si lesinat
Am facut ciorba de porumbel cu bors si taietei de casa si pt felul doi ciuperci umplute la cuptor, cu garnitura de orez si legume + salata de rosii si castraveti. Sa vedem maine ce mai fac...ca nu mai stiu nici eu cum sa le invart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana , cuscra , eu totusi vreau si sper sa ne vedem la mare
sa le etalam impreuna burtile pe plaja , eu abia astept

bunny pai au fost mai multe probleme....trombofilie pt care faceam zilnic injectii in burta cu heparina , incompatibilitate de rh , uter hipercontractil , aveam contractii aproape non stop , col super scurt incepand cu saptamana 14 , anemie f mare (am talasemie), in concluzie , de la inceput am avut risc de avort/nastere prematura
interesant este ca acum nu m ar mai speria sarcina ci alte aspecte...

alayna este superba Nouras
T pana la 4 luni a dormit numai pe parti , acum doarme numai pe spate

oana super tare Eca
T cred ca pe la 10 luni o sa stea si el asa

anca cu placere
eu i am pus lapte formula
si a mancat 140 , sper sa nu l apuce kakarea
maine o sa i pun si eu putin galbenus

iris felicitari pt coltisorul de dintisor
avem din ce in ce mai multi iepurasi de Paste
succes in ce ti ai propus



_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Musette01

Caty astazi am gatit pt ca nu mai aveam nimic si am meu sot fara ciorba e ca si lesinat
Am facut ciorba de porumbel cu bors si taietei de casa di pt felul doi ciuperci umplute la cuptor, cu garnitura de orez si legume + salata de rosii si castraveti. Sa vedem maine ce mai fac...ca nu mai stiu nici eu cum sa le invart

_
Mami de Luca Stefan - 21.09.2011



Mmm ce gospodina suna bine meniul de azi...Si la noi se mananca ciorba in fiecare zi,iar pt azi am ciorba de pui dar felul 2 imi da dureri de cap
Cu sotul e usor ca nu e mofturos la mancare,dar am si cumnatul care e un pic mofturos si na e mai greu dar ii dau eu de capat in final



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui caty2585

Citat:
citat din mesajul lui Musette01

Caty astazi am gatit pt ca nu mai aveam nimic si am meu sot fara ciorba e ca si lesinat
Am facut ciorba de porumbel cu bors si taietei de casa di pt felul doi ciuperci umplute la cuptor, cu garnitura de orez si legume + salata de rosii si castraveti. Sa vedem maine ce mai fac...ca nu mai stiu nici eu cum sa le invart





Mmm ce gospodina suna bine meniul de azi...Si la noi se mananca ciorba in fiecare zi,iar pt azi am ciorba de pui dar felul 2 imi da dureri de cap
Cu sotul e usor ca nu e mofturos la mancare,dar am si cumnatul care e un pic mofturos si na e mai greu dar ii dau eu de capat in final



CEA MAI FERICITA DE LORIANA-MARIA (26.08.11)


Cu mancarea nu prea le am..cu prajiturile mai des Pacat ca nu merg pozele aici, ca v-as fi facut pofta cu ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

musette, dar ai gatit, nu gluma! iti doresc sa rezolvi problema cu "muscatul" , ca piticul sa primeasca multa vreme de-aici incolo LM; ai mei au fost cumintei la capitolul asta, n-au muscat; sper ca si Adiel sa se incadreze pana la sfarsit aici

racheel, ce voinica ai tu acolo?! mie mi se pare asa de departe vremea cand o sa-l vad ridicandu-se...; felicitari!!!

sei, si eu sustin ce zicea ionela mai devreme referitor la CM - in general (dar exista exceptii multe), menstruatia se instaleaza atunci cand se raresc considerabil reprizele de alaptare si cantitatea de LM pe care o scoti (la pompa sau bebe); si asta coincide cu momentul diversificarii, dar nu o lingurita, doua, ci o masa, doua, trei pe zi (astfel bebe e alaptat mai putin si mai rar) - la mine CM a sosit in conditiile acestea la primii doi

lena, frumoasa experienta ai impartasit cu musette (a nu musca tzitzi), si cu noi pe langa voi...; imi place felul tau

klau, cred ca incerc si eu reteta cu telina zilele astea; cu morcov am mai facut, dar cu pui, nu; multumesc!

si al meu puiut e mai necajit si cu treziri mai dese noaptea; avem un dintisor si mai apar 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Simmo inca doi? Dragutul de el..noi abia avem jos doi, asteptam mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Musette01

Simmo inca doi? Dragutul de el..noi abia avem jos doi, asteptam mai multi

_
Mami de Luca Stefan - 21.09.2011

da, apare al doilea de jos si unul sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, eu i am explicat ca tre sa testeze pozitia aia muuuult mai tarziu! Ta,su facea spume!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput