Strugurasi de Sept-Oct 2011 *50*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, sfecla am facut o fiarta. nici n a vrut sa o vada. E gingasa la mancare ca tat,su..azi a mancat doar tituri..
nici mie nu mi a venit.
ulei am luat si eu de pe elemental

alayna, eca doarme si pe spate si pe parti.

bunny..eu nu ma mai bag in discutia cu kg copiilor..

mai voiam ceva...dar am uitat..greu cu batranetile astea..

am pus poza cu eca in 4 labute

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Jade vroiam sa iti multumesc pt idee i-am facut cartofel lui Iancu si a mancat fff bine zic eu aprope 100g.I-am pus si putin laptic de vaca, i-am mai pus si altadata si nu a avut nimic.Acum nu sfatuiesc pe nimeni sa faca ca mine.

Cred ca o sa incep din nou sa ii dau doar cate o leguma , ca amestecate nu ii plac neam.Maine ma gandeam sa ii dau branzica cu pastarnac sau dovlecel.Ca branzica ii place mult si poate papa si legumele.Azi imi pare rau ca nu i-am pus si galbenus de ou, dar avem noi timp.

A , vroiam sa va intreb cat timp sunt proaspete ouale? Eu am niste oua de tara de la soacramea si le am de duminica trecuta, sunt sigura ca sunt de o saptamana nu mai vechi, dar pana cand pot sa ii dau lui Iancu.as prefera sa ii dau oua de tara, dar sincer din piata de la tarani nu prea sunt sigura ca sunt proaspete :(

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

eu stiu ca ouale se dau nu mai proaspete de 3-4 zile si nu mai vechi de 4 saptamani ( tinute la rece)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Ziua buna tuturor si PREZENT la apel draga Lali Mai incap si eu intre voi?
si pt toate mamicile si,bineintelesiertare pt absenta cu toate ca va citesc in fiecare zi cand pompez ca aste fac de 6 luni in fiecare zi si noapte...pompez,pompez,pompez

Acum sa va spun cate ceva despre noi...Loriana mea creste,avea 9,900Kg la 7 luni cu toate ca nu prea ii place mancarea.De grasa nu e grasa ca e si lunga.Fructele ce le-am introdus sunt: mar,para,banana,piersica,avocado.Iar legume:morcov,patrunjel,pastarnac,telina,cartof dulce.
Ea prefera sa pape banana cu piersica si...cam atat dar are timp pana face 1 an sa pape de toate,nu ne grabim.
Ca si achizitii se ridica singura in fundic,se intoarce pe toate partile,mai putin pe burta ca NU ii place deloc si gata Zice:baba,mama,dada,che,ghe,ghi si altele de genul.
O pun si eu in premergator de 2 ori pe zi cate 10 min si ii [place la nebunie,merge cu spatele si face ce face si se plimba toata camera
De dormit,doarme cu mine in pat...ea pe 3 sferturi din pat si eu pe o bucaticadar nu ma deranjeaza ca doar ea e sefa De trezit nu se trezeste deloc noaptea,doar eu ii dau se pape cand TIPA,ca o sefa ce este,dupa papaSeara pe la 8 o spal si o imbrac in pijamalute si o bag in pat.Sta in fundic si se joaca (il trage de par pe tati)dupa care pena la ora 9 adoarme si se trezeste la 7:30-8 in fiecare zi Are program fix pe care,bineinteles ca EA si l-a facut ca,deh...este SEFA(v-am innebunit cu sefa mea)

Rach si a mea domnisoara doarme de ceva vreme pe partea stanga...numai asa adoarme,dar nu sunt ingrijorata pt ca si eu asa dormeam cand eram gravida cu ea si asa ii place si ei sa adoarma

Sei scoatem majorete?Si noi vrem bb2cat mai curand de aceea nu ne protejam deloc...deci poate o sa fim colege de odisee din nou

Cam atat deocamdata dar revin...toate fetele si copilasi frumusei



CEA MAI FERICITA MAMI DE LORIANA-MARIA 26.08.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Sei , acum incarc niste poze si Jade ma intrebase de poze cu ceva timp in urma ,dar nu prea am avut timp

Lena , or fi fetele in puseu ?


Mai intreb poate imi mai vede cineva intrebarea ,pana acum Lena mi-a raspuns : in ce pozitie dorm strugurasii ?
Noura doarme numai pe parti,nu mai vrea pe spate iar pe burta nu mi-a dormit niciodata .
Mi-e frica sa nu-i afecteze umerii ,poate creste inghemuita nu stiu ce sa zic





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






For sure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Mai da ce liniste e aici azi Unde ati fugit mamicutelor?

Piticoata mea nu are dintisori inca,desi gingiile o mananca si o chinuie de la 3 luni....Mai are perioade cand se trezeste plangand,dar doar cand doarme ziua,noaptea niciodata

Fetelor ce mai gatiti bunut?Sunt in pana de idei
Multumesc anticipat pt idei

CEA MAI FERICITA MAMI DE LORIANA-MARIA 26.08.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Iancu doarme doar pe spate, dar sincer nu m-am gandit niciodata daca il doare spatele, ca sta doar asa.

Ionela m-am gandit eu ca totusi se intampla ceva de se trezeste el asa de des, dar nu-i bai astept ca nu tine o vesnicie.Ce am de fact decat sa fac naveta seara in camera lui Iancu si apoi inapoi in pat.
Aseara mai adormeam la el in camera apoi cand ma trezeam ma ducem inapoi la mine , cand adormeam bine iar se trezea si tot asa.
As dormi la el in camera , el oricum doarme in patut, dar e asa de rea salteaua de la patul mare incat prefer sa fac naveta.La noi in pat nu il iau ca nu doarme nici el bine si tre sa mai am grija si de taicasu' sa nu se urce pe el.

Noi asteptam sa vina tati de la servici si iesim iar in parc, tati cu bicicleta, eu cu caruciorul.Fiecare cu ce are.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Anca plimbare placuta...la noi e urat afara sta sa ploua


CEA MAI FERICITA MAMI DE LORIANA-MARIA 26.08.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Caty eu nu mai gatesc nimic, ca sotul e la cura, si m-a rugat sa nu mai fac de mancare.Eu mananc minuturi.Dar de mancat asa manca o varza cu ciolan, sau un pui la cuptor cu legume, sau o ciorba de burta, sa nu mai zic de niste racituri(piftie).

Lasa ca nu vine el pastele.Pacat ca mie nu imi place nimic din ce se mananca de paste.Carnea de miel nu ma omor dupa ea, oua fierte nici atat, salata beof, asa si asa.In fine eu cred ca o sa fac varza de paste se poate

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

ma duc sa imi fac o omleta ca mi se facu foame

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput