Clubul "babelor" FIV-oase 24

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui adijo

Ralu felicitari! sa fie bine 9 luni! ce tratament de sustinere ai? dar pt hiperstimulare ce ti-au spus sa iei, sa faci?
Aadina bafta pe mai departe! embrioni cat mai buni iti doresc!


Sa dea Dumnezeu ! Multumesc !

Acum dupa test am doar crinone, prednol 16mg, clexane 0.4
edit: si ca am vazut apoi ca a intrebat Sabina, inainte am mai avut in plus fata de cele de mai sus, estrofem (2mgdimineata si 2mgseara) 100mg aspirina

Mica mea hiperstimulare a fost extrem de usoara, m-am umflat din ziua 13 dupa punctie - crezut ca sunt balonata - ziua 14 - nu am mai putut sta dreapta, nu am mai dormit noaptea, ziua 15 le-am scris panicata ca deja nu mai puteam sta in niciun fel, si pana sa im raspunda ei, in ziua 16 am inceput sa ma desumflu cu 1kg/zi, azi am scazut deja 2 kg si vreo 10cm in talie ... (dar am baut vreo 4-5 L /apa intr-o zi si 1.5 L lapte si vreo 3 oua/zi ...) Altfel imi cerusera sa merg sa fac hemoleucograma si eco, inainte sa imi dea ceva sa iau, dar daca am inceput sa ma desumflu au zis ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta
Ralu, cat ceai de urzica ai baut pe zi?! A zis si Lara ca a citit pe forumurile din Anglia ca femeilro de acolo le recomandau medicii ceai de urzica pentru ca e un bun imunomodulator. Sper sa am retinut bine.



Un ibric pe zi minim, 900 ml are ibricul parca, mai mult doua ibrice.
Din cand in cand - max de 2-3ori/sapt, am mai pus si trifoi rosu - de asta citisem ca ar avea ceva efect asupra anticorpilor antisperm. si ca ar subtia sangele, pe langa efectul fitoestrogenic.
Da, asa citisem si eu ca Lara, am gasit la un moment dat o lista intreaga de plante/ceaiuri cu diverse intrebuintari in Anglia, dar nu mai stiu neam unde este ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

La Viena am luat la ambele fivuri cycloproginova, si la cel scurt si la cel lung. ma mai gandesc cu asta. In primul rand am doar 1 cutie, si nu stiu de unde sa mai fac rost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27

Ralu, m-am tot gandit la tine, esti o lady tare special, acum categoria sexy mom to be..mai intreb odata, nu vrei pe listutza???, ca rezolva baba..(daca da, scrie cum vrei sa apari)




Ne place baba , chiar si insomniaca (azi noapte am dormit 6ore, deci imi revin)

Lara,... astept si eu cu emotie sa vad o inimioara, in trei saptamani, ca aici e hopul, si apoi va spun detalii de listuta.
Bucuria mea a fost asa de mare, ca am zis sa va spun si voua, sa puteti spera, chiar daca in sufletul meu pana la inimioara sunt multe nelinisti, nu puteam sta pana atunci, pentru ca realizez ca pentru mine e o victorie deosebita chiar si doar beta acesta frumos, venit dupa 3si1/2ani in care nu ni s-a dat un motiv palpabil pt care nu reuseam, si ma gandeam din ce in ce mai mult la chestii imunologice. Dar pentru pe listuta as vrea sa mai asteptam un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ana, categoric love PK, am incredere in el ca medic, imi stie bai-urile inside out, pana la urma in tot cea zis..a cam avut dreptate (m-am distrat cand a zis ralu ca i-a spus stormy stop la analize).. e super profi si nu-ti vinde gogosi..nu l-am mai enumerat, desi ma gandisem, pentru ca el e deja un star printre docs, cine il apreciaza, stie de ce, cine nu, se reorienteaza..
eu cred ca diferenta o face un doc bun bun (PK, dr.D, dr.S, dr. Stormy par example) si un lab de prima mana..imi plac cehii la donate, imi plac si grecii, de ce nu, iar israelienii sunt recunoscuti ca fiind primii in lume in fiv, procedurile la ei sunt gratuite indiferent de numarul lor, mi-a zis o cunostiinta care a fost la ei, ca e si o chestie de asigurarea perpetuarii lor ca si natie, aceasta fiind decimata de razboaie etnice, atentate, etc..deci, sunt super motivati sa fie buni..dar, asta la ei..hibrizii romano-israelieni, aparuti peste noapte la noi, mie, imi miros mult prea tare a business, dar asta e strict parerea mea..US si UK, desi limbez efectiv dupa experienta lor si accesul la tehnici de ultima generatie, nu-mi sunt accesibile, din pacate..
Ady, sunt in plina kilotzareala sa stii, pazesc cm mai ceva ca granitza turco-siriana, sper sa nu vina mai repede de sambata, de fapt ideal ar fi duminica, am diverse scenarii in tabelul pivot, inclusiv calendarul lui PK, zilele libere de Pastele catolic si ortodox, deci chiar n-am exagerat, ai cuvantul meu


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hellooooo
am tunsoare noua,bob cu colturile alungite
sunt intinsa cu peria si imi place mult.

adijo,Lutinus e corespondentul lui Crinone ca si pret si concentratie cred si mod de aplicare.

lara,eu sunt intr-un moment blond si nu stiu ce inseamna "pivot tables"

angelica,vezi???...instinctul meu nu ma inseala...e ceva cu blastocistii astia la Biogenesis.

va pup fete cuciete...fug la munci.
primu drum e la banca ...mi-a trimis operatoarea d ela ghiseu niste banii in alta parte decat trebuia.

va doresc o zi faina.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui aadina

La Viena am luat la ambele fivuri cycloproginova, si la cel scurt si la cel lung. ma mai gandesc cu asta. In primul rand am doar 1 cutie, si nu stiu de unde sa mai fac rost


Aadina, Cycloproginova se gaseste in orice farmacie ... e doar 9 lei cutia, si tu iei de acolo doar pastilutele albe, 11 la numar, care au doar valerat de estradiol

http://www.helpnet.ro/?pid=&mid=11&cod=FIMMECYC01&name=CYCLO+PROGYNOVA+X+21DRJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sami chiar sunt curioasa cum arati acum Am mai decolorat si eu putin parul, da' nus chiar blonda.
lara sunt full vreo 5 saptamani. In club a fost la fel de bine ca de obicei, doar c-am exagerat cu dansul si n-am mai tinut cont de histero pe care-o facusem luni, si-a inceput sa ma doara burta, l-am sunat pe frate-miu, ca io moooor, ca-s dusa, ca m-am zbenguit vreo 5-6 ore...asta radea de mine, consortul ma certa ca nu-s zdravana, ca tre' sa ma calmez...a doua zi am fost la gratar. Weekendul asta e partial cu parintii, restul prin oras, celalalt am de organizat ziua mea la munca, apoi de cumparat ceva frumos pentru sufletelul meu de pe alte meleaguri, apoi Invierea, apoi organizam Pastele si ziua mea iar, cu prietenii, apoi putina munca, apoi alte meleaguri...Doamneeee, abia astept!
Si am niste flori superbe in curte, gazonul e verde, lighioanele sunt puse la regim, consortul imi spunea aseara c-a inceput sa se simta stresat, dar l-am rugat sa tine stresul pentru el, ca eu vreau sa intru-n starea lui Qiao.
ana vei fi mandra de mine: ieri am mancat supa de linte si peste la cuptor, cu lamaie, mi-am facut suc din 2 mere si-o mandarina (acum vei fi mai putin mandra: doi mici, una bucata fleica si-un bol de ciorba de pui, acrita cu bors, un sandvis cu sunca porc, da' avea si-un ardei gras p-acolo). Azi: iaurt (cu maaaare greutate) si biscuiti de casa. Acum, la pranz incerc sa mananc niste spanac/urzici cu pui si-o salata mare, iar deseara sper sa nu ma mai arunc in gratarul de porc. incerc. Zilnic incerc sa iau macar vreo 2-3 chestii "bune", da' nu-mi tin de foame neam. Insa incerc.
ady n-am mai luat antiinflamatoare si antibiotic, ca mi-am revenit. Tot scot si din pumnul de vitamine, ca sa ramana corpul curatel.
ralu am gasit ca se face plaja la circa 30 minute de Istanbul, pe niste insule. Biletul pentru feri e 1 euro.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Foarte frumos Ari ! Inseamna ca nu te vei plictisi deloc acolo, ca altii ... . Si te mai si bronzezi daca e vremea buna, dar eu cred ca va fi cam frigut de plaja totusi ... cine stie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Azi, temperatura maxima va fi de 14 grade. Gasesc o stanca si stau pe ea, ca soparlele si tot ma bronzez putin...asta ca ziceam mai sus ca "nus" tocmai blonda, doar ca nu mai gasesc cratima...deci tre' sa ma bronzez putin.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput