Bv Dara,Miha,cristoiu,Irina!Hai Amy,danaang!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

tala, se continua de nevoie cu insomniile. ca acum am un somn.. as dormi o noapte plina. mai ales ca nu mai merg nici la baie des (mi se pare dubios sa merg la baie la 3-4-5 ore)
dar ne facem noi mari.. si vedeti voi atunci.
Alexia in perioada de veghe sta si se uita la manute crucis. si sta asa si 3-4 ore. de cateva zile a inceput sa stea si treaza. sau o pun in leagan, ii dau drumul la muzica si ii place (asa pare)
amy, noi avem prieteni de-o varsta cu noi (peste 30) care au copii mari (clasa a 2-a, a 4-a).. deci copii facuti devreme.. la varste mici. si au crescut odata cu ei. eu cred ca parintii f tineri trec totul mai usor. poate cu o usoara inconstienta. acu' sper sa nu supar pe nimeni cu afirmatia mea.
titi, la multi ani! sa fiti fericiti in noua formula.. ca nu mai e mult si veti fi 4!
EDIT: amy, s-a stabilit. combinam pe Victor cu pisica. o sa iasa

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Eu tot in pat ca la verticala nu mai merge de durere, de-asta scriu incet, dar voiam sa va intreb daca v-au durut pe vreuna mameloanele inainte de nastere. Dau cu lansinoh si doare rau la atingere, mai ales la dreptul.



37+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

da Dara pe mine ma dureau si din cauza asta nu m-am mai uns dupa ce am nascut si evident am facut f rau pt ca apoi aproape o saptamana strigam de durere. asa ca indura si unge si mai ales dupa ce incepi sa alptezi. Mie mi-au trecut tot cu Lanshinoh, dar daca nu faceam prostia asta cu pauza in maternitate n-as mai fi facut rani.


Titi La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

dara, pe mine nu m-au durut. desi stiam din multe surse ca in mod normal.. dor.
vroiam doar sa te salut si sa te incurajez.. mai ai putin.. mai indura 2 zile.. si cand o sa iti vezi bebica... vei uita de toata perioada asta!

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaela23 spune:

buna fetelor

dupa o perioada f aglomerata revin si eu. Imi propun sa nu ma mai agit asa mult pt ca deja am inceput sa am dureri si nu prea as vrea sa se nasca bebe mai repede din cauza mea.

Felicitari noilor mamici si bafta multa viitoarelor.

Dara...ai vazut ca ai ajuns la termen.... trebuie sa ai incredere. Multa bafta si tie si lui super_mami

Maine mergem si noi sa semnam contractul la clinica si toate analizele necesare.... intalnirea cu medicii.... deci o sa avem o zi lunga prin spital....

Zi frumoasa va doresc

36+ Tudor - Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Titi la multi ani cu sanatate!!!
Happy: merci, teoria cu crema o stiu, practica ma omoara Wow ce tare ca Alexia sta cumintica in perioada de veghe a mea inca nu prea stie ce sa faca.
Tala: haha, si Bianca ma gadila cand ii tremura barbita La fel ma gandeam si eu ca e perioada de veghe, as fi preferat sa ma joc cu ea, sa o mangai, sa o alint, dar daca ea tipa ca de foame ma conformez si o pun la san, ce sa fac, presupun ca ea are nevoie de ceva ce cunoaste deja, astept sa-i treaca faza asta Eu zic ca e f ok 530 grame in 2 sapt. Bianca a pus 900 grame in 4 sapt parca si mie mi se pare suficient, cartile spun cam 750 pe luna in primele luni.
Dara: pe mine nu m-au durut, dar drept e ca pe mine m-a luat nasterea pe nepregatite. Abia astept maine sa-ti fac galerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Salut fetelor, acum am venit inapoi acasa de la sauna. Am fost 3 ore, am facut 2 saune si restul timpului am plutit prin piscinele cu apa calda si sarata. Ma simt asa de bine si relaxata, puiutza mica a adormit pe canapea, asa a darimat-o inotul. Eu sunt floricica, nici n-ai zice ca maine nasc

Mare diferenta cind ai cezariana programata si stii ce urmeaza si cind si cum si cu cine. Singura problema e ca nu pot sa vin imediat inapoi acasa, asa mi-ar placea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Go go go Supermami si cristoiu!

Dia si pe noi ne-a ajutat andrei sa alegem numele

Uau happy, ce somn! Sa se mai repete

Amy, or fi ele relaxate, dar s-ar putea sa si faca greseli daca nu se documenteaza (de ex sa inceapa diversificarea prea devreme, cu alimente nepotrivite, sa dea medicamente cand nu e cazul, etc)

Si mie mi-e pofta de bebe mic cand va citesc pe voi, cele care ati nascut . Plus ca nu mai ajung bine la dulapurile de sus in bucatarie, ma lovesc cu burta de blat, nici sa spal vasele nu prea mai ajung si obosesc f repede daca stau mult in picioare. Iar burta mea atrage privirile mai ceva ca un magnet

Dara pe mine m-au durut la prima sarcina, la a 2-a nu...

Cine se ofera sa primeasca sms de la mine miercuri? ca eu nu stiu pe cine sa aleg...

Irina, 38+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

titi la multi ani! sanatate multa, nastere usoara si o viata frumoasa in 4!
Hai Miha! Hai bebe Vlad! nastere usoara si recuperare rapida Miha
Hai Cristoiu!
Ronina bravo, poate incet incet se invata si adoarme si asa, fara tzitzi.
Cristoiu eu am scapat de clisma ca fusesem la baie exact dupa ce mi s-a rupt apa inainte sa plec la spital
Dia si mie imi place Lavinia, a ramas asta pan' la urma?
Happylica felicitari pt noaptea perfecta! La cat mai multe
Tala eu cand am fost la cotrolul de 2 saptamani imi luase 425 gr in 10 zile si mi-a zis pediatra ca e ok. Foarte fain ca tii jurnale pt amandoi, o sa aiba amintiri frumoase cand vor fi mari
Vad ca s-a cam format perechile pe aici , Dara noi ramanem cuscre da? Hai, curaj ca mai e inca putin si scapi


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ieri eu l-am pus in playground si asa mult i-a placut, dadea din manute si picioruse si atingea jucarelele alea de fac galagie. Nu cred ca dadea constient dar oricum era tare fericit cand se auzeau diferite zgomote .
Si la noi perioadele in care e treaz sunt din ce in ce mai multe si mai mari. Si studiaza ce e prin jurul lui, mai gangureste... mai vb cu buni pe skype

Irina mie acu mi-e dor de burtica, mai ales in momentele in care piticot nu vrea sa doarma decat in brate (asta ziua, ca noaptea imi doarme bine, slava Domnului). Imi pun perna de alaptat si pe el pe perna si asa tre sa stau cat doarme. Cum il pun in pat, cum benocleaza ochisorii si incepe foiala

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput