Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Cristina bravo lui Mishu si la cat mai multi somnici linistiti in pat. Multumim de urari. Asa e, am flacau mare. Azi vine matusica la noi si cei doi verisori si abia astept ca nu i- am vazut din Iunie 2011.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Neata si de la noi! Ce buna este cafeaua fierbinte dimineata...pe mine cel putin ma binedispune si imi da energie.
Noi suntem bine, saptamana asta a luat 320 grame, in continuare papam mixt, dar este ok zic eu. Suntem destul de cumintei, dar seara este agitatie mare: bebe plange, cea mare trebuie sa faca baie, sa manance, sa o culc, iar eu si tati alergam cand la unul cand la celalalt. In rest, aseara am dormit toata noaptea cu feonul aprins, dar bebe a dormit mai linistit si am apucat si eu sa ma odihnesc. Cum opream feonul, cum se trezea, asa k nu m-am mai deranjat sa il opresc. Daca putem amandoi dormi, sunt multumita.
Botezul ne-am hotarat si noi sa il facem dupa 2 luni cand se mai incalzeste putin, adica pe la sfarsitul lui mai, poate mai slabeste si mami pana atunci. Eu vreau sa ma apuc de masaj, sa chem pe cineva acasa. Fetele cu cezariana-stie cineva daca e ok sa faci masaj dupa 2 sapt de la ceza?
pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neatza!

La multe lunite Toma!!
Anda. Pana la urma am fost ieri in mall, la next si le-am luat copiilor cate ceva.. Next time..

Lady, . Sa stii ca si eu sunt un hippo . Si asa cum spunea si Ana, am un apetit asa crescut..as manca non-stop

Eu vreau sa merg azi sau maine (in functie sde programul lui Filipone) la epilat (nu m-am mai epilat total cu ceara din sarcina..). Si merg si la croitoreasa sa vedem ce imi fac pt botez.

Cu noi treaba sta cam asa: vineri a acceptat bib cu 60 ml LP (humana), apoi titi. Si nici nu era prea infometat. Sambata am incercat dar nu a vrut deloc... Ieri nici macar nu am mai avut curajul sa incerc, pt ca sambata era asa "suparat"ca imi refuza si sanul.. Deci suntem tot doar cu titi..

Va pup!
Sa aveti o saptamana minunata!!

Bulinutza, sper ca esti mai ok azi. Am uitat sa te intreb: daca ii dai polyvital nu mai e nevoie de vigantol, nu?



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza fetelorrr va servesc cu o cafea cu scortisoara ...
LMA BEBE TOMA
noi raportam o noapte intreaga desomn nu-mi vine sa cred.. aseara l-am spalat cu colacul i-am dat sa pape la 10 mi-a dormit pana la 3 apoi un bibe de 135 ml si somn pana la 8.. m-am trezit in maraiturilelui si nu-mi venea sa cred cat este ceasulllll Doamne ajuta sa fie asa toate noptile
va pup pe toate sa aveti o sapt linistita si plina de bucuriii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Neata si de la noi! Ce buna este cafeaua fierbinte dimineata...pe mine cel putin ma binedispune si imi da energie.
Noi suntem bine, saptamana asta a luat 320 grame, in continuare papam mixt, dar este ok zic eu. Suntem destul de cumintei, dar seara este agitatie mare: bebe plange, cea mare trebuie sa faca baie, sa manance, sa o culc, iar eu si tati alergam cand la unul cand la celalalt. In rest, aseara am dormit toata noaptea cu feonul aprins, dar bebe a dormit mai linistit si am apucat si eu sa ma odihnesc. Cum opream feonul, cum se trezea, asa k nu m-am mai deranjat sa il opresc. Daca putem amandoi dormi, sunt multumita.
Botezul ne-am hotarat si noi sa il facem dupa 2 luni cand se mai incalzeste putin, adica pe la sfarsitul lui mai, poate mai slabeste si mami pana atunci. Eu vreau sa ma apuc de masaj, sa chem pe cineva acasa. Fetele cu cezariana-stie cineva daca e ok sa faci masaj dupa 2 sapt de la ceza?
pup,


eu sunt maseur de profesie si nu se face masaj decat dupa 3 luni pt k poti pierde laptele di cauza vosodilatatie provocate de masaj.. eu una asa am invatat la scoala si asa l-am si aplicat la fetele care au nascut si carele fac masaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

No ma bucur ca a mai incercat cineva. Ma gandeam eu ca asta e o curiozitate in lumea mamicilor si a taticilor.
Pai Cris eu nu consum lapte de nici un animal de aici si smecheria. Azi incerc si vad eu ce-o iesi
Altesa eu am mancat de 2 ori carnat afumat si slanina afumata si chiar am obaervat ca se stramba matzuca mea, dar nu m+am gandit ca e de la afumatura. Ce curios!
Anda revedere placuta!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Fetele, legat de sport dupa cezariana: mie mi-a spus dr ca pot face inot, cardio- bicicleta, alergat dupa 2 luni de la nastere. Dar abdomene mi-a interzis 4 luni.
Despre masaj, la fel: in zona abdominala dupa 4 luni.

Dar, bineinteles, fiecare face cum crede. Eu abia astept sa scap de "burtoaie"-cum imi spune Sara.


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ligia, la cat mai multe nopti asa linistite!!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, in conditii normale te-as invidia, dar nu o fac pt ca la ce am tras zilele astea, poate sa stea cu ochii in tavan numai sa se simta bine. Oricum, felicitari bebe Andrei! Cuminte copil si frumos copil!
Fetelor, pana la urma, a avut vreun bebe febra sau alte reactii dupa vaccinul de la stat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ligia, in conditii normale te-as invidia, dar nu o fac pt ca la ce am tras zilele astea, poate sa stea cu ochii in tavan numai sa se simta bine. Oricum, felicitari bebe Andrei! Cuminte copil si frumos copil!
Fetelor, pana la urma, a avut vreun bebe febra sau alte reactii dupa vaccinul de la stat?

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

multumesc Ileana da e ff cuminte
noi nu am avut deloc febra dupa vaccinul de la stat eu am evitat sa-i fac masaj pe mana cu vaccinul si a fost ok

Mergi la inceput