Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Lady esti o draguta .

Eu sunt cam obosita, piticul meu de pe la 5 dimineata nu mai doarme adanc, am reusit sa adorm de la 6 la 7 cu perina in cap , sa nu il mai aud cum face partzuri. Se pare ca toata foiala lui e prin somn, dar nu cred ca se odihneste nici el prea grozav. Iar Andra vazandu-mi fata chinuita s-a imbracat azi singura

Fetelor, cele care pomeniti de mersul la sala, de ce puneti in discutie oprirea alaptatului? Nu se poate si una si alta? Sau vreti sa o luati "in forta"? Eu nu am "stomac" pt exercitii grele si parerea mea dupa 12 ani de sport e ca miscarea usoara - dar constanta - combinata cu un regim cumpatat (nicidecum infometare), plus continuarea alaptatului e cea mai buna formula pt pierderea kg ramase dupa sarcina.

Lali, de maine se anunta vreme calda, daca iesi undeva suna-ma si vin si eu

O zi buna sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nici Mihai n-a avut febra de la asta de la stat, si nici cei mari, ca lor tot Pentaxim le-am facut cand erau bebelusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Alina burtoaie suna cum suna, dar burta curgatoare si gelatinoasa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anda, la cat esti tu de frumusica, ceva imi spune ca exagerezi...ca si Alinutza, de altfel!
Amelia, in continuare, baietii nostri merg mana in mana...Dupa ce a facut kk la ora 4 si l-am realimentat, am zis ca dorm si eu linistita... Da de unde...foiala la greu! Abia acum doarme dee rupe, dar ce folos...
Ma bucur ca-mi spuneti de bine cu vaccinul, poimaine il facem si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:


atat pot spune deoarece una dintre cele 2 minuni ale lumii ecruteaza la mine in brate si am mainile ocupate
La multi ani, Toma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Fetele eu vreau doar sa va mai deschid ochii, sa nu va ocupati doar de scutece si apoi sa auzim prin clubul nostru nu stiu ce povesti triste. Intr-o relatie sunt doi oameni si desi tindem sa dam vina pe barbat atunci cand inseala mai pleaca si de la noi vina.
Gata ca iar am luat-o pe ulei .

Lady . Imi amintesti de SunSmile de la odiseea cealalta care avea o vorba buna pentru toata lumea. Esti simpatica iar eu sunt nebuna.

Tot vroiam sa ii raspund Anca_cls parca tu intrebai de umflatura de deasupra operatiei? Pai sunt muschii si pielea lasata care nu pot trece de sutura, unde este sutura se formeaza aderente, nu mai aluneca planurile intre ele muschi, grasime, fascii etc si s-au adunat acolo deasupra.
Trec cu mult sport, abdomene, masaj cand ai sa poti sa le faci.

Eu am facut masaj o sedinta pe sapt de la 2 sapt dupa ce am nascut si inca mai fac, dar am avantaj ca vine acasa, cateodata intrerup sa alaptez . Culmea este ca sotul insista cu masajul ca stie ca la sala nu am cum sa ajung, mai ales ca este cam frig sa o plimbe vreo 2 ore pe afara pe cea mica. Nu ma trage de burta in apropierea operatiei deloc.
Mi-am facut poze la abdomen la o luna dupa ce am nascut si sapt asta fac iar ca se fac 2 luni sa vad diferenta.


Nu mai stiu ce vroaim sa scriu Am de platit factura la tel ca mi-l taie, nu stiu cum de uit desi ma bazaie cu sms urile. Azi iar singurica of of mai mai.

Va pup si va doresc o saptamana calma, cu mult soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

si eu sunt in clubul celor rupte in 2 in dimineata asta. cred ca m-a mirosit ca sunt mai obosita ca de obicei si a gemmut toata noaptea si s-a foit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Mi-am luat copchilul ca nu sta prea mult la somn acum si deja se enervase.

Alice , ai in dotare bulgaras mai bulanos si nu te agiti ca mine . Nu stiu cum sa ma descurc cu un bebe mancacios, are pliurile foarte adanci si trebuie sa le ung mereu sa nu se irite, ei bine ca nu plange de foame.

Dar stiu ca acum se formeaza celulele adipoase si nu vreau atunci cand creste sa se lupte cu kg in plus. Nu stiu cum m-as descurca daca ar fi plinuta pentru ca la mine in fam. nu sunt probleme.
Sotul are o verisoara mancacioasa si tot s-a crezut ca va slabi cand creste dar are acum 12 ani si ma "bate" la kg iar eu am nascut doi copii. Finuta noastra tot din partea sotului este rotunjoara rau, are 2 ani astept sa o vad de Paste, dar deja ma enerveaza comparatia intre ea si bebita mea. La 1 an i-am luat pantofiori din piele desi mama ei mi-a zis ca este grasuta dar nu am crezut pana cand nu am vazut ca piciorul era rotund, ieseau niste degetele mici parca dintr-un mar
Eu m-am ingrozit la motz cand a mancat si aperitiv si doua sarmale dupa ce mancase ceva preparat de mamica special pentru bebelusi. Mi-a cazut fata efectiv. Bunica ii spunea mama nu-i mai da atata mancare si i-a replicat ca daca mananca ii este foame.

Gata va las.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Bazele obezitatii se pun in copilarie
Ma duc sa intind rufele ca ard gazul pe aici si pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

uff am reusit sa adorm copliu care e treaz de la 6 si of course se foieste de la 3.


Rafael mai are putin si face 3 luni si deci intru si eu la masaj in zona burtii ca mi-a ramasa neste grasime in rest de kg nu ma vait ca am ajuns la greutatea initiala insa pan la paste tre sa mai dau jos vreo 2-3 kg ca la Paste le pun la loc.

Eu am noroc cu mama ca e maseur de profesie am si banda de alergat dar mai intai tre sa invat copilu sa doama singur ca sa pot sta pe banda,totusi pe mine ma ajuta fff mult alaptatul

Mergi la inceput