Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

buna seara mamici! am trecut doar sa va salut, o astept pe asta mica sa se trezeasca sa manance ca sa putem dormi pe urma :)

am vazut ca discutati de sport - eu am facut cezariana si la 6 saptamani cand mi-a dat liber doctorita am inceput cu cardio si abdomene - vine seara sotul, mananca ceva apoi preia copila si mama se duce sa alerge :) Parca s-au mai strans burtile, dar ma enerveaza kilogramele care raman nemiscate - cred ca trebuie sa trec la solutii mai drastice

in continuare alaptez, asa ca imi fac sportul in functie de ultima masa a copilei - in continuare mananca cam din 3 in 3 ore. Dupa ce timp de o luna jumate mandra a mancat combinat de la mine si lapte praf, de vreo saptamana mananca exclusiv de la mine. Recomand Nutrinatal, se pare ca functioneaza!

o noapte usoara va doresc, cu multa liniste si somnic!

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Faci sport si alaptezi??? Deci se poate !!! Hmmmmmmmmm!!! Miercuri vreau si io sa merg la controlul de 6s si dc imi da dr verde....Vreau si io la sala macar de 2 ori pe sapt!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fete sunt rupta...am mai asezat la loc prin casa.am avut musafiri.am facut baie la fete...m-am spalat si eu...in mare...si am zis sa intru "sa ma scuzez" ca nu am mai apucat sa termin de zis la fete, la toate fetele, ce aveam io de zis.sunt franta...m-a durut si dupa cap astazi.

nu plec inainte sa spun ca imi parerau pt.prietena ta, ALTESA!

Danezza...sunt eu obo rau, si te ratez

ileana...ma bucur ca JR e ok!

geanina...nici a mea nu doarme mult ziua....o ora juma, doua adunate! rar cand doarme maxim 5 ore/zi!

ma bucur sa vad fete vechi participand la discutii, fie si in treacat!

si va las un link:

http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2009/02/revenirea-menstruatiei-nu-e-motiv-de.html




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Iar nu reusesc sa tin pasul cu voi
Eu sunt rupta de oboseala. Azi am fost in natura la un gratar, a fost ff bine, am fost doar noi ,3 familii, acolo. Liniste si aer curat, insa m-a obosit teribil. Ne-am pregatit pe putin 2 ore inainte sa reusim sa iesim pe usa. Seara am fost la balci, ca de, e balci la noi in sat, am dat copilu' in trenulete, masinute, coarda elastica etc. Iris inca nu doarme, eu am mai adunat pe aici ca ziceai ca a trecut o tornada prin casa, vai, vai.
Miha ma intrebai zilele trecute cum ma descurc acum ca sunt singura fara mama: destul de greu. Ziua e mai bine dar seara e greu ca asta mica nu adoarme, e agitata, lui Alexis trebuie sa ii pregatesc cina, sa il dusez, sa stau cu el sa adoarma. Daca ar dormi Irisucu seara macar o ora ar fi bine ca as reusi sa ma ocup de Alexis repede, insa ea doarme ziua si seara are energie.
Sotul e plecat 14 ore pe zi de acasa. Gatesc printre picaturi, dau cu aspiratorul tot asa, la 3-4 zile, mereu am rufe de intins sau adunat, pt calcat. Eu spal in fiecare zi cel putin 1-2 ture. Iesim in parc de 2 ori pe zi cam o ora jumate-2 dimineata, de fapt pe la 12 si dupa amiaza tot asa vreo 2 ore. Mergem la cumparaturi, pe la banci, primarie si pe unde mai avem de rezolvat una-alta si uite asa nu ne plictisim niciodata
Imi e somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Bia o super mami. Sa nu uiti de tine!!! Macar 5 minute gaseste si pt tine ca daca tu te imbolnavesti sau o iei pe ulei, toate se vor prabusi in jur ca intr-un joc macao.
Lady chiar meriti o statuie. Odihna placuta.


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Asa e, trebuie sa fiu bine ca sa pot avea grija de ei. De la o vreme nu mi-e foame aproape niciodata . Si eu sunt destul de mancacioasa in general.
Va pup si va doresc o noapte usoara! Iris pare adormita.
Miha sper sa te bagi si tu la somnic curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Cam pe atunci am intrat la somn. Acum servim din nou masa. De data asta LP fiindca am observat ca il nea rpd, ae satura si se odihneste mai bine si mai mult. Asta e! O sticluta pe noapte nu e bai! Am sa inxerca sa nu i le dau mereu la aceeasi ora ca sa nu dereglez nici lactatia. Sper sa fie bine cum procedez, dar atata timp cat ea creste si mie imi curge laptele din tzatze ca la capra din poveste, ma declar multumita.
Eu am un gand. Vreau sa imi gust laptele dupa ce mananc dulce sau picant sa vad dak e vreo diferenta. Suna scarbos? Pana acum eu am mancat orice, mai putin varza si fasole care imi plac doar in ciorba cu afumatura(si cum n-am ciolan afumat aici), dar sosuri picante, ceapa, kiwi, cafea, etc, consum zilnic si nelimitat. Cu exceptia cafelei: 1dimineata.
Va pupam. O saptamana cu soare va dorim

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, si daca pentru unii ar suna scarbos...eu am facut-o deja ! Ba mai mult decat atat, a facut-o si tati! Chiar eram curiosi sa stim si noi ce gust are. E foarte dulce, in general. Nu am testat dupa diverse mancaruri.
Raportez si eu un mare kk la ora 04.!!! Ce ora si-a ales si copilul meu...Dar nu mai conteaza, putea sa-l faca si in capul meu, numai sa-i fie bine si sa nu se mai chinuie. Cred ca si-au facut efectul toate produsele anticolici pe care i le-am dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Cum sa sune scarbos Mihaela? Pai daca bei lapte de vaca care vine din tzatza vacii si nu e scarbos, cu atat mai putin scarbos e sa bei laptele matern.

Neatza! Am cafea!!! DAu la toata lumea doritoare!

La multi ani Toma! Asteptam tratatia Anda! Ai flacau mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Si dau si eu de baut, ca ieri mi-am adormit pruncul de 2 ori in pat ziua, cu mine langa el! Prima data a dormit 50 minute, a doua oara 1 ora jumate!!! Si de nu s-o repeta minunea si azi, eu tot dau de baut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

neata!

Mihaela vezi ca afumatura da colici mai rau ca fasolEA(testat ).


eheee eu am gustat laptele unei prietene cand avea bebel,laptele nasei si pe-al finasii.

Pe al meu l-am gustat doar eu cu tati iar lui tati o data i-a placut a zis ca-i bun a -2 a oara l-a scuipat la chiuveta a zis ca are un gust ciudat(mancasem snitele prajite) iar eu il gust de fiecare data cand copilu suge prost .

Cel mai bun laptic e cand mananc prajituri e asa dulceee(ced ca o data e milupa,alta data nan poate hmana?)



Sa ma scuze cele care considera o scarbosenie ca am baut lapticul altora si l-am impartit si pe al meu cu alti dar eram asa curi-muri

Mergi la inceput