Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

SI-A REVENIT COPILUL!!! S-a trezit foarte bine dispus, rade, gangureste, pedaleaza. Sunt fericita, fericita, fericita!
Acum imi pot permite sa va spun...Va mai amintiti cand va povesteam eu in timpul sarcinii de barajul ce se formeaza in spatele meu in cada? Ei bine, acum s-au construit doua mici ecluze pe laterale, intre sold si cada, astfel incat apa sa nu dea pe dinafara. Dar din pacate albia lor este atat de mica...Asadar, tinuta de botez care sa ma incapa nu cred ca exista, motiv pentru care caut disperata o croitoreasa. Mai ales ca trebuie sa-mi fac ceva vernil...Tati si fiul au deja... Stiti pe cineva priceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Tu erai cu barajul Ileana?Apoi draga mea sfatul meu e SCHIMBA CADA, ca te-am vazut in poza si nu esti deloc mare, cada e prea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Fetelor mi-am mai revenit un pic doar pentru ca au venit ai mei la mine sa se joace cu bebele si m-a binedispus reactia lui Rafael fata de ei si grija lor pentru el.

Azi am aflat ca o prietena de-a cumnatei a fost operata ,cezariana dupa multe rugaminti si intervenii ,pentru ca nu vroia nici un doctor sa o opereze deoarece exista riscul sa moara si ea si copilu(adica ce aveau de gand o lasa sa moara asa cu bebele in ea?) ea a scapt cu viata(are tensiune si i s-a si spus ca e inconstienta ca tine sarcina)dar totusi sunt atatea cazuri cu ce a gresit a mai vrut si ea inca un copil.

Nenorocirea e ca fetita e conectata la aparate ,are foarte multe malformatii (toate organele in ea sunt mai mari decat ar trebuii si s-a vazut abia acum?)WTF la ultima eco?.
Stiuatia de fata e ca o asteapta maine sa ia o decizie(si toata lumea o indruma sa isi dea acordul sa o deconecteze de la aparate),eu nu cred ca as putea .

M-a busit plansul cand am auzit si nu am mai fost buna de nimic.


suzik de unde iau pungile alea ca suna bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

SI-A REVENIT COPILUL!!! S-a trezit foarte bine dispus, rade, gangureste, pedaleaza. Sunt fericita, fericita, fericita!
Acum imi pot permite sa va spun...Va mai amintiti cand va povesteam eu in timpul sarcinii de barajul ce se formeaza in spatele meu in cada? Ei bine, acum s-au construit doua mici ecluze pe laterale, intre sold si cada, astfel incat apa sa nu dea pe dinafara. Dar din pacate albia lor este atat de mica...Asadar, tinuta de botez care sa ma incapa nu cred ca exista, motiv pentru care caut disperata o croitoreasa. Mai ales ca trebuie sa-mi fac ceva vernil...Tati si fiul au deja... Stiti pe cineva priceput?


sper k si-a revenit si mama...imi pare rau dar nu stiu nicio croitoreasa


Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Ileana ceea ce vroiam sa subliniez, dar trimisei mesajul fara sa termin ideea, din greseala, era ca azi, dupa 2 zile de somn non-stop, nu ne-au mai incapur multe body-uri si salopetute. Ia faceti si voi parada modei poate tre sa innoiti garderoba.
Altesa ce veste trista... Multa putere mamicii si familiei sa treaca peste momentele astea.
Cati sa sti ca am printat ce ne-ai scris ieri si am lipit foaia in camera ei. Eu o iubesc si o dragalesc si fara instructiuni, dar mi-a placut mult "retetarul" frantuzesc. L-am trimis tuturor prietenelo mele cu bebei.
Lady esti un suflet bun si maaare

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Cristinica, e o iluzie, scumpa mea! Noroc ca sunt inalta, altfel...
Mihaela, aproape ca nu mai conteaza...Copilul meu a redevenit vesel, gangureste si ma priveste cu ochisorii lui mari, apoi imi trage cate un zambet cat toata fata. Si toata lumea e a mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Iaura - aceeasi parere o am si eu ca si Ligia referitor la marca de LP. Eu i-am dat lui Vladut Nan si am fost foarte nemultumita, Dariei i-am dat Milumil pana la 4 luni, tar bine i-a mers cu el, dar cand am trecut la Milumil 2, nu mi-a mai placut, pt ca se dizolva greu, ramanea gros tare la sfarsit, asa ca am trecut-o pe Aptamil, cu care iarasi i-a mers bine. La Mihai am inceput cu Aptamil, dar pt ca avea colici asa puternici, dr mi-a recomandat Hipp Combiotic. Dar vad ca nu prea se mai gaseste in farmacii, asa ca daca o sa vad c tot nu gasesc asa usor Hipp, o sa-l trec iarasi pe Aptamil.

Cu diversificarea, din ce am citit eu in raportul OMS, se recomanda inceperea de la 6 luni atat la copiii alaptati, cat si la cei alimentati cu LP. Inainte se recomanda inceperea diversificarii mai timpurii la cei hraniti cu LP din cauza calitatii slabe a formulelor de lapte. Acum nu se mai pune problema.

Lady - Eu te apreciez pentru cat esti tu de sincera in toate privintele si obiectiva in ceea ce te priveste.

Anahadasa mamica eroina care reuseste sa alapteze exclusiv,sa fie sotie exemplara si mama disponibila si pentru ceilalti doi copilasi.



Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Oh, Cristina, exagerari! Aproape zilnic dau si eu tarcoale butoiului de care vorbea Altesa! Parca le fac toate pe jumatate, sunt destul de frustrata uneori, dar incerc sa rezist!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:



Multumim de urari fetelor si va dorim la fel!

Lady- aveam emotii ca ma sari la apel dar m-am regasit
De postat, postez .. cred ca in fiecare zi

app de asta raportez a doua seara cu o crize mai lejere de colici (vreo 10 min dar plimbata si cu masina :D) si cu dormit de la 12 la 5.30-6 fara trezire
i-am dat papica pe la 11.30-12 si am dormite duse amandoua
bubitele aproape ca nu se mai vad .. bune taratzele astea

Bulinutza - da, ceai de seminte de marar
am luat de la plafar si i-am dat asa de 3 ori pe zi cate 10-20 ml
nu mai stiu cine a postat de el dar bine a facut .. partzaiala la greu

referior la lapte,mie si la spital si dr pediatru mi-au spus de NAN
cine sa-i mai inteleaga si p-astia?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

buna seara mamici! am trecut doar sa va salut, o astept pe asta mica sa se trezeasca sa manance ca sa putem dormi pe urma :)

am vazut ca discutati de sport - eu am facut cezariana si la 6 saptamani cand mi-a dat liber doctorita am inceput cu cardio si abdomene - vine seara sotul, mananca ceva apoi preia copila si mama se duce sa alerge :) Parca s-au mai strans burtile, dar ma enerveaza kilogramele care raman nemiscate - cred ca trebuie sa trec la solutii mai drastice

in continuare alaptez, asa ca imi fac sportul in functie de ultima masa a copilei - in continuare mananca cam din 3 in 3 ore. Dupa ce timp de o luna jumate mandra a mancat combinat de la mine si lapte praf, de vreo saptamana mananca exclusiv de la mine. Recomand Nutrinatal, se pare ca functioneaza!

o noapte usoara va doresc, cu multa liniste si somnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multe lunite Gruitza, Eva, Vlad!!!
La multe lunite Toma!!!






Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput