Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Lady, scumpa mea...ce mult imi place sa ne dragalim asa.... Eu hranesc copilul mixt si nu mi-a venit inca cm.
Copilul este apatic in continuare.Sunt trista si ingrijorata.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


iLEANA DAR AI SUNAT PEDIATRA???
al meu parca este duracellllll de ieri agitat dar pica lat dupa o repriza de miscari din maini si picioare.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Iaura eu inclin sa cred ca pufosenia la copil depinde de metabolism. Stiu copii foarte pufosi alimentati exclusiv la san si stiu altii slabuti alimentati exclusiv cu LP. Daria mea a primit LP aproape de la nastere, Milumil si dupa aia Aptamil si era slabuta. La 1 an avea 8,200 kg, nascuta cu 3,600 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Citat:
citat din mesajul lui ica7

Off Mihaela te inteleg perfect pt ca si eu am avut primele 2 1/2 de foc si cred ca daca mai durau putin o luam pe campii. Eu nici nu am avut ajutor. O sa vezi ca o sa fie mult mai usor dupa 2 1/2-3...
Asa de mult mi-as dori sa ma duc la sport sau la masaj, dar din pacate n-am cu cine sa-l las pe pitic. Mi-am reactivat aparatele de sport din casa si cel mai placut...aparatul de masaj.... Nu e ca la sala, dar e ceva...

Oare sophia, puiutza ce mai fac? Au mai intrat si n-am vazut eu?

Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)


La mine e soacra si ma ajuta prin casa, mai face o mancare, curat... si cum mergem noi asha impreuna la plimbare cu caruciorul , nah...mai povestim.... Si ma pune dracu' sa ii zic acuma intr-o zi printre picaturi, din vorba in vorba, ca eu am de gand sa alaptez vreo 6 luni si pe urme vreau sa merg la sala si daca voi avea lapte si in conditiile astea (mergamd la sala) voi mai alapta o masa-doua pe zi..... Doamne ce teorie mi-a tinut, ca nu e o gandire matiura, ca ma gandesc la mine si nu la copil...Dar eu putea,m sa fac chestia asta fara sa ii spun , nu? Cum as putea si acuma sa spun ca nu am lapte si sa o las mai moale, nu? Tare m-am suparat pe ea...Ca sa mai cer si parerea altora si i-am spus ca nu e corpul altora ca e al meu si la un moment dat trebuie sa redevin si eu femeie, nu? Ca is cat o vita si nu ma incape nici o haina ...Pe mine chiar nu ma incape, am 77 kg...si 1.71, arat chiar rau...Ea zice ca ce m-a jignit cineva, ca a zis sotu' ceva? sau altcineva mi-a zis ceva in legatura cu asta? Io ii spun ca nu e vorba de cei din jur ci e vorba pur si simplu de starea mea de spirit si de cum ma simt eu...
Ea zice ca nu are nimeni pretentii de la mine acuma... Auzi!!!

Asa m-a enervat de rau...dar proasta sunt eu ca i-am spus ce intentii am............Va dati seama ca dc se va intampla sa nu mai am lapte sau sa nu-mi ajunga (cum am eu mereu impresia in ultima vreme) ea va zice ca asha am vrut...

mamica fericita foc de Eva Georgiana


Anca - si eu ma gandeam zilele astea la acelasi lucru- sa alaptez exclusiv 6 luni, apoi sa tin cura, sa fac sport... Daca mai am lapte ii dau, altfel ii dau lp. Lasa soacra, nu te mai amari... Sa stii ca avem cam aceleasi dimensiuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Nu, Ligia. M-am temut sa nu fiu ridicola din cauza unor colici firesti. Dar maine, daca e la fel copilul, voi suna, o rog chiar sa vina sa-l vada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Iaura eu inclin sa cred ca pufosenia la copil depinde de metabolism. Stiu copii foarte pufosi alimentati exclusiv la san si stiu altii slabuti alimentati exclusiv cu LP. Daria mea a primit LP aproape de la nastere, Milumil si dupa aia Aptamil si era slabuta. La 1 an avea 8,200 kg, nascuta cu 3,600 kg.

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


Asa e. Carina- alaptata exclusiv pana la 4 luni si apoi milumil la 6 luni avea 6500 g. Toma alaptat exclusiv la 2 luni are 6000 g (la nastere a avut cu. 100 mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Nicole1980, cmf voi?toate bune?




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Lady
- multumim de apel. Noi am fost plecati (eu si copiii) la mama pentru 4 zile, a fost asa de bine. AM avut ceva emotii sa conduc cu 2 copii, dar a fost in final ok, mai ales ca avem doar 80 km distanta.
Te pupam impreuna cu cele 2 printese ale tale. cate un pentru fiecare.

Eu alaptez exclusiv la san, lohiile au durat 2 saptamani, iar cm mi-a venit acum 5 zile, adica la 2 luni de la nastere.... Aaa si iau anticonceptionale pt protectie de o saptamana.

Mamici dragi, va multumim mult pentru uararile cu ocazia implinirii a 2 lunite !
Aseara am cumparat tortulet si lumanarica cu cifra 2 si am sarbatorit fata. A crescut mare puiul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Mai mamicutelor piticii vostri cat stau treji ziua?Pitica mea mananca sta cam o ora treaza timp in care ne jucam,rade tipa,da din maini picioare dar isi ia scurt somnel,aseara de la 19la 21 cu chiu cu vai am tinuto treaza iam facut baita,si era cat pe ce sa imi adoarma pe masa de inbracatnu mai zic cat m-am chinuit sa o fac sa pape.Oare are rost sa ma ingrijorez sau sa ma bucur ca am un copil cumintel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Nu, Ligia. M-am temut sa nu fiu ridicola din cauza unor colici firesti. Dar maine, daca e la fel copilul, voi suna, o rog chiar sa vina sa-l vada.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Ileana eu cred k nu esti ridicola dak suni esti doar o mama care doreste sa fie bine bebe si sfaturi concrete nu poti primi decat de la ea ...
asa k nu mai sta sun-o sa filinistita k te ingrijorezi si ii transmiti si lui Tudor
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Multumim pentru urari.
Noi astazi am umblat sa cautam haniute pentru botez atat pentru mami cat si pt Vlad si nu prea am rezolvat mare lucru, mai avem 3 saptamani si sper sa rezolvam.
Altesa iesi din butoi ca nu ii face bine lui Rafael, daca nu ai cumparat recipiente pentru congelat eu am descoperit azi 25 pungi a 180 ml de la lansinoh la 46 ron, acum imi pare rau ca am dat o caruta de bani pe medela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Si eu as vrea sa alaptez pana la diversificare (6 luni) si sa incep sa merg la sala. Eu oricum vreau sa ajung pe la sala dupa ce ma vad cu dl doctor. dimineata va sta bebelina cu tati si daca se trezeste pana vin eu, baga o sticla de LP daca n-am stoc de LM.
Ancutza mama si pe mine ma luase sinceritatea inainte de a naste, dar cu cata oboseala am acum, vorbaria mea s-a redus la "buna. ce faci?" si mai ales cu mama soacra nu intind la povesti despre viata ca ajung sa o detest mai mult... si asta ma afecteaza c.m.mult pe mine.
Ileana sa sti ca si Iris mi-a dormit ieri si alaltaieri non-stop. Ieri nici n-am putut sa o trezim pt baie. Azi am reusit sa o tin treaza 30 min. Acum doarme. Eu am citit ca asa se manifesta, uneori, puseele de crestere.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput