Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bia, asa a fost si la noi. La inceput a fost bine, incantata. Apoi vreo sapt doua de razvratire si incercari de a-l lovi. Acum e iar dragoste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Sara, aveti alai mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Vitamine: fier si acid folic, la indicatiile medicului. Fierul il iau pana intrerup alaptarea, iar a.f. pana trecem de 6 sapt, insa as mai avea 2 folii in plus si le iau si pe alea. Nu pot sa spun ca am fost asa constinciiioasaa ca si in timpul sarcinii
Dureri in zona anusului, chiar si in interior, pot indica fie o fisura anala, fie hemoroizi interni. Ar mai fi afectiuni, mai mult sau mai putin serioase, dar ce am mentionat sunt comune sarcinii si perioadei post partum. Eu n-am avut gram de hemoroid in sarcina, macar balena e un mamifer mic pe langa ce am fost eu in luna a noua, dar a sasea zi de la nastere mi-a aparut un urat de h. Am fost la farmacie si mi-au dat o crema pt calmarea durerilor fiindca manifestam exact durerile descrise de tine, Mady. Aveam impresia ca ma sageata durerea pana in creier.
Altesa cum te aflu pe FB?
Alice ai 2 copii de concurs, dar bubulina e totala!!
Ela sper ca esti ok acum cu sangerarea aia. Bulinutza tu? Sunasi doctorul? Esti bine acum?
Bia gelozia e mare, cred eu, indiferent cine asteapta acasa. Dooar daca nu ai copii ca si Sara, Anda, etc (sunteti destul de multe)...adica buni de scoala..dar si atunci. Eu una is geloasa cand vine Theo acasa si prima oara pupa bebelina si abia apoi mamica :-P
No ca mai vrusei sa zic ceva dar adormi bb si ma bag si eu la nani.
Aaaa, Ileana ai PM!
Alinaaaaaaaaa!!!! Olga!!!!!
Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Noaptea mi-a fost compromisa total.... M-am transformat in mediatoarea conflictului dintre fiul meu si prietenii lui de pe perete. Se pare ca Mikey, Donald, Pluto si Twetty l-au suparat foarte tare pe tanarul domn. Dialogul pe care il are cu ei nu este deloc unul amabil...Si fornaiala lui depaseste deja faza aceea fiziologica. Copilul are nasul infundat, respira greu. I-am pus ser si astept o ora civilizata pt batista bebelusului. Si stranuta des...Ufff.
Mihaela, sa dormi macar tu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Buna dimineata! Azi dau eu cafeaua! A dormi destul de bine pitik, comparativ cu noptile precedente... Inca nu indraznim sa ne comparam cu alti bulgarasi :D
Fetele cu hemoragii, sa ne dati de veste!
Off Ileana si la noi e galceava mare cateodata :D Pup un baiat povestitor :x

La multe lunite, Sara!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, sa stii ca si radu fornaie urat. Dar nu ii pun nimic pt ca atunci cand suge respira foarte bine pe nas, deci nu e infundat. Asta e cea mai simpla proba pe care o poti face. Daca lasa tzatza sau biberonul ca sa respire atunci e clar ca il deranjeaza

Mihaela, multumesc

La multe luni sara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, de proba asta stiu si eu si sunt chiar contrariata pt ca are momente cand e cu suzeta in gura, deci astupat la gurita si respira foarte bine. Dar totusi, face urat rau...
Ma gandeam ca nu l-am scos la plimbare zilele acestea cu vant deloc si poate de aceea e copilul asa agitat, ca nu e obosit. Astazi iesim neaparat!
Mihaela, saru' mana de cafea, eu chiar as avea nevoie de una direct in vena. . Evident, acum doarme dus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana, sentimentul asta il aveam si eu la mara (cu mucii). Dar acum mi-a trecut. Bine, dupa ce am incercat de vreo doua ori sa il aspir. I-ai scos ceva din nas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mda...ceva...dar nu pe masura zgomotului ce se aude...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Si la noi e prezent fornaitul, o data bebe a scos si putin lapte pe nas, care nu provenea din regurgitare
M-am gandit atunci sa nu aiba vreo fisura in cerul gurii, dar pediatra m-a linistit spunand ca nici vorba de asa ceva, deci probabil ca unii bebelusi in momentele lor de agitatie isi "plimba" propria saliva sau laptele in curs de inghitire prin gat, de unde zgomotele alea care pe mine ma fac sa ma urc pe pereti. Cateva secunde mai tarziu, cand nu se mai agita, respira cu gura inchisa atat de linistit incat nici nu se aude. Eu nu prea inteleg cum.

A, si inca ceva, pai daca aprind lumina noaptea, Cristian nu mai adoarme neam! Rade, gangureste, pedaleaza, se uita la jucarii, etc, doar daca fac intuneric complet si il pun la san inchide ochii, intr-un final. Si noi am schimbat un pampers cu kk la ora 5 dimineata, imi picau ochii in gura de somn.

Fetele din Timisoara, Cristian a avut prima "intalnire" cu Andrei, bebelusul lui Lali. S-au inteles foarte bine, au dormit tun si au fost foarte cuminti amandoi , desi in zona n-a fost chiar liniste. Ii asteptam si pe ceilalti, cand considerati voi ca e potrivita o iesire.

Mergi la inceput