Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Va multumesc, dar cred ca ar trebui sa stati de vorba cu soacrele, poate ele nu ma vad la fel :)
Iuliana, marius are un frate, de-o seama cu mine. Frate bun, si de mama si de tata. Dar s-au cunoscut cand avea M 22 de ani si frasu 13-14, si pt ca au crescut separat, in medii diferite nu prea au lucruri in comun.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Ma gandeam ca poate face si el un copil doi si iti mai ia din povara soacrelor

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Alice cum a fost la gratar? Ce a facut Mara acasa?

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Ma duc in lume! De cateva nopti, Raisa iar nu doarme bine. Azi dimineata s-a trezit la 11.30, normal, daca a marait pana pe la 5.
Acum s-a trezit la 2 temperatura 39, i-am administrat un novocalmin, cu febra e ok acum insa am vazut niste pete pe piept. Credeam ca au legatura cu febra, dar vad ca petele inca sunt acolo.
Exista depresie prenatala? Ca dau in ea. Plang usor, din orice. Eu, fara lume prin jurul meu nu pot trai iar saptamsna asta am dus lipsa din plin. Sper sa imi revin rapid ca si cu sotul ma tot cert.
De doua nopti ma gandesc cum va fi cu doi copii mici. O sa am nevoie sigur de cineva pe langa mine, o tanti, bona, menajera, ce-o fi. Asa ca ma apuc de cautat.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, nici o sansa sa fca el copii prea curand. E preocupat cu muzica acum

La gratar azi mergem dar vad ca e o vreme mizerabila.

Ramona, neaparat sa iti iei pe cineva sa te ajute. Oricum e bine ca raisa e la cresa, nu esti cu amandoua acasa, dar mai bine s te ajute cineva sa poti fi odihnita cand are nevoie de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Neata!
Bem o cafeluta?
Alice incurcata rau povestea sotului, dar te rog sa ma ierti de ce l-au dat spre adoptie pe Marius daca parintii lui naturali sunt impreuna si au mai facut un copil.
Cat despre tine chiar esti o nora sufletista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ramo, nu neaparat depresie prenatala, dar ai o sensbilitate emotionala crescuta de la hormonii din sarcina. Lasa ca se face bine mititica si le reiei pe toate. Sanatate multa Raisei!

Alice, pe soacre nu le intrebam de nurori, nici ele sa nu ne intrebe de soacre. O convente tacita ar fi buna.. Dar tu chiar esti o nora buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ramo ne ai pe noi aici
Si eu ma gandeam ca nu o sa am nevoie de ajutor cat inca mai stau acasa, dar sa vedem cum ne-om descurca, deja incep sa am emotii.
Sunteti acum cu preocuparile si pt casa noua, si maraiala Raisei.. plus hormonii, care si la mine se manifesta
De la ce sunt petele si temperatura?



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

din experientele cu bone/menajere m/am ales cu: frigider zgariat ingrozitor (sters cu partea dura a buretelui, el fiind din inox), aspirator stricat, vas de ceramica spart, priza stricata, usa la balcon stricata, maner de la carucior rupt
in concluzie: nu mai vreau nicio bona, menajera, matusa, mama, soacra..nimic.
vreau liniste insa pe aia nu o gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Victo, de acord cu tine prize stricate, camasi stricate, pereti murdari, Andrei a avut voie sa se joace cu actele lu tati din borseta, cu intrerupatorul...

dar eu nu am tacut le-am atras atentia, asa ca acum sunt atente...

Ramo sanatate raisei hormonii bata-i vina! desi si eu de la oboseala, la 2 ani dupa ce am nascut, sunt mai irascibila si imi vine sa plang din toate prostiile, mai putin cand ma cert cu al meu

si eu am avut o dimineata ...si-a luat si 2 palmute la fund piticania, dar nu l-au impresionat, ca au fost mai mult in joaca...s-a trezit cu noaptea in cap si a vrut sa faca numa ce stie ca nu are voie acum doarme...

eu sunt suparata, iar i=am dat ulei de peste, iar s-a ingrasat cum ii dau ulei de peste sau mugur de brad, il vad deodata cu burtica mare si grasan...trebuie sa sun pediatra, ii dau doar vigantol si atat. acum sunt stresata, daca o sa devina un copil gras

azi noapte am inceput sa ii indoi laptele cu ceai, bea 5 masuri seara si 5 noaptea, dar azi noapte 1 masura a fost ceai si 4 lapte...poate asa scap de laptele asta noaptea...dimineata bea cand si cand, dar atunci sarim peste mic dejun, mancam doar fructe

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La noi ninge tare!

Ramo, capul sus! Daca poti,ia-ti un ajutor, usor nu cred ca va fi,dar te descurci tu. Te mai ajuta si sotul, mai e Raisa la cresa peste zi, nu te impacienta. Acum e normal sa ai stari din astea de "depresie",eu am inceput in sarcina sa fiu mai sensibila si vad ca tot asa o tin.

Duminica faina, mamici dragi!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput