LMA Sophia,Eduard,Petru,Albert Mar-Apr2011 (142)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

La multi ani Raducu, sa cresti mare, sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor! Nu ma lasa copilul asta sa stau online nici sa il pici cu ceara... Revin mai tirziu sa mai scriu cite ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am avut o durere de cap.... mi-a trecut cu inghetata de panacota cu zmeura reala inauntru....fac croatii astia o inghetata, se vde ca sunt vecini cu italienii
simo, iti urez vacantza placuta... eu din Grecia am amintire placuta doar mancarea...ca am fost cand avea Mari 2 ani cu alti oameni mari care aveau cu totul alt program
roxy, pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph ai grija cu mucii
stii ca eu sunt speriata de bombe cu ei
sa o tii sa doarma mereu pe parti
sa nu se innece cu ei
si sa o pui pe o pernuta mai inalta din acelasi motiv
era bun si un ketof seara la culcare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

strumph ai grija cu mucii
stii ca eu sunt speriata de bombe cu ei
sa o tii sa doarma mereu pe parti
sa nu se innece cu ei
si sa o pui pe o pernuta mai inalta din acelasi motiv
era bun si un ketof seara la culcare

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



ma tot tin sa-ti scriu
eu i-am dat de 2 nopti aerius cu nurofen si nu s-a mai inecat nopatea si ziua n-a mai tusit!
incearca si varianta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a si i-am bagat o perna mai maricica sub cearceaf si doarme cu corpul intr-un unghi de 30 de grade.....acum la pranz nu s-a inecat deloc si a culcat-o ta-su in patul nostru, ca atras si el un somnic cu ea.... , si dupa ce au plecat tati cu Maria la petrecere eu am calcat si m-am trezit cu Andra in sufragerie...S-a trezit, s-a dat jos din pat fara sa cada si a venit sngura in sufra... mi-au dat lacrimile cand am vazut-o ....am fata mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

La multi ani sarbatoritilor, sa cresteti mari, sanatosi si mumosi

O duminica placuta va urez


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Raducu de Persi. Sa cresti mare si cuminte ca frumos esti.

Sunt rupta, nu imi mai simt picioarele si spatele. Am lucrat de m-am rupt si prin casa si pe afara si la plimbre cu ghighirelul meu. Plus am fost si la antrenament, 2 ore m-am zbatut in bazin, maine nu cred ca ma voi mai putea misca. Probele vor fi gen stafeta si suna cam asa , sa conduci o minge mare si sa o depui intr-o chestie, sa inoti intr-un colac imens ( asta mi se pare cel mai greu), sa culegi o mingiuta de pe fundul bazinului si sa o depui intr-un cos, sa stingi o lumanare tragand cu pistolul cu apa, sa tragi un copil cu barca sau sa impingi barca cum iti vine mai usor, sa inoti cu o minge si sa arunci la cos, sa te deplasezi stand cu fundul intr-un colac ca cele de pentru tobogan. Vineri va fi concursul si cred ca ne vom distra.

Ma bag si eu in seama la discutiile cu dragostea pentru copii si va spun ca eu si acum sunt surprinsa cum a venit peste mine dragostea pentru fiecare, mai ales ca numai primii doi au fost doriti restul au venit navala peste mine de multe ori in momente cand ultimul lucru pe care mi l-as fi dorit era un copil. Sunt de acord cu Simo ca dragostea egala nu inseamna dreptate si nici comportament identic. Si tot atat de adevarat e ca oricat te straduiesti copii au tot timpul impresia ca ceilalti primesc mai mult.

Ufff Simo ce bine de voi ca ati stabilit concediul. Eu as incerca o Gura portitei dar nu stiu daca sa ma risc. In strainatate nu stiu unde sa merg, la greci nu vrea sotul, la turci e prea departe si avion nu-mi permit, mi-ar place Croatia dar n-am gasit nimic sa se potriveasca cu portofelul meu avariat.

BB yasmi sa va traiasca catelusa. Nu te stresa ca tu ai copii cuminti asa ca vei mai putea face fata inca unuia. Rad si eu stramb ca si pe mine ma asteapta treaba asta, dar deocamdata ma scot ca n-avem gard. Ce rasa e?

Strumph distractie placuta maine. Precis piscotelul va fi superba chiar si ornata cu muci.

Scrish distractie placuta si voua.

Maine mergem la biserica intr-un sat de langa Arad si ramanem acolo la masa ca ne-a invitat preotul de acolo. Sper sa nu mai bata vantul ca in ultimele zile sa putem sa stam pe afara.

Fetelor vreau sa intreb voi udati gradina? La noi n-a cazut nici un strop de ploaie si eu ud tot la 2 zile. Mi-au iesit toate cele si imi sunt atat de dragi.

Cami sper sa nu te superi pe mine, dar te simt asa de panicata relativ la bolile copiilor, ia-le mai usor, relaxeaza-te putin si ai sa vezi ca se vor face bine mult mai repede. Si nu uita de homeopate.

Duminica placuta va doresc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, ai incerca asta? http://www.click.ro/lifestyle/retete/click-castigatoare-cititori-prajitura-arabeasca_0_1367863260.html

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ha ha seamana cu un tort de crema de zahar ars, dar tare ingenioassa treaba cu ridicatul blatului deasupra as fi incercat-o, dar tocmai ce am executat o crema de zahar ars imensa acum vreo 2 saptamani, si parca mai trebuie sa treaca ceva ca sa vina pofta din nou
maine si eu vreau sa fac o praji si din lipsa de idei o sa fac una care a avut succes la ai mei desi eu nu ma dau in vant dupa ea e cu branza si aroma de portocala
http://www.retete-bune.net/2010/11/prajitura-cu-branza-cu-arome-fine-de.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

[teal]La multi ani Raducu de Persi. Sa cresti mare si cuminte ca frumos esti.

Sunt rupta, nu imi mai simt picioarele si spatele. Am lucrat de m-am rupt si prin casa si pe afara si la plimbre cu ghighirelul meu. Plus am fost si la antrenament, 2 ore m-am zbatut in bazin, maine nu cred ca ma voi mai putea misca. Probele vor fi gen stafeta si suna cam asa , sa conduci o minge mare si sa o depui intr-o chestie, sa inoti intr-un colac imens ( asta mi se pare cel mai greu), sa culegi o mingiuta de pe fundul bazinului si sa o depui intr-un cos, sa stingi o lumanare tragand cu pistolul cu apa, sa tragi un copil cu barca sau sa impingi barca cum iti vine mai usor, sa inoti cu o minge si sa arunci la cos, sa te deplasezi stand cu fundul intr-un colac ca cele de pentru tobogan. Vineri va fi concursul si cred ca ne vom distra.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



moaamaa ce de activitati, pai iti trebuie rezistenta nene pt asa ceva..eu cred ca l-as face de ras pe bietul copilas la ce epava sunt acum


Mergi la inceput