FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

Doamne cat a-ti scrissssssssssss
Am lipsit un pic si voi deja a-ti trecut de alte capitole ca deabea am reusit sa va citesc.
LOOANA felicitari pt bebeeeeeee eram sigura ca o sa fie bine pana la urma.I-mi pare rau sa citesc ca nu mai ai nici un embrion oare de ce??? ce sa intamplat???
ROADETOT capul sus va veni si randul tau, ai incredere in sansa ta mai ales ca mai embrioni data viitoare o sa fie bine ai sa vezi.
COCCOLINO asteptam un beta mare, sigur o sa fie bine, mult optimism o sa fie bine mai mult ca sigur.
ALINA -ALBA pt tine nu stiu de ce dar am un feeling ca o sa vii cu beta urias si cu gemenasi la fel ca BRIGIT de cand am citit de briggit ca are gemeneasi am avut acest sentiment si la tine. As vrea sa te rog sa-mi spui daca poti cat te-a costat pe tine per total totul ...
Acum cine se pregateste pt BRNO??? ca am pierdut firul, oricum o sa fie bine pt toate cele care vor face ovodonate iar acest forum o sa fie plin de gravidute pana la sfarsitul anului
MAMI-VREAU si ANDREI(cadou pt mami) un gand bun si o imbratisare sa ajunga acasa sanatosi.

toate fetele fara exceptie si o pt fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Buna dimi, fete dragi!
Ella, sa dea Domnul sa fie asa cum zici tu si, daca nu va fi un beta urias, macar sa fie unul rezonabil.
Pe mine m-a costat 1700 euro la clinica, mi-am mai luat de la farmacia de jos ceva medicamente, dar nu mai sti uexact cat am dat pe ele, iar cheltuielile cu cazarea au fost de 320 euro pe 3 nopti. Eu m-am mai plimbat si prim Praga si acolo am chelutit ceva (drum plus mancare), iar mancatul in Brno habar nu am, sa zic undeva la 6 milioane in total, 2 persoane.
Motorina de la Alba la Brno dus-intors a fost vreo 250 de euro (fara drumul de Praga).
sper sa iti foloseasca info.
Tu ce faci? Incotro o apuci. Scuze, poate ai scris la un capitol anterior, dar pur si simplu nu imi aduc aminte.

Fetele cu burtici, voi de cand ati inceput cu chilotareala? Si cu celelalte simptome? Ca la mine nnu e nimic... Nici pete rosii, nici dureri, nimic... Incep si eu ca tine, Cocolino.
Stiu ca e prea devreme pentru orice simptom, dar no, eu vreau de toate, sa stiu ca e de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

Acum am citit si cealalta pagina ca citisem doa r pagina 1 din acest capitol.

IRILAC31 deci esti in prag de ET i-ti urez mult succes sa vii cu beta mare.

TELI tu te pregatesti pt aceasta aventura cu final fericit de a deveni mama sa fie intr-un ceas bun.

APALINA ai ajuns la 12 saptamani acum e randul sa te gandesti serios la sanatatea bebeului tau si sa-i dai o sansa de a creste mere si sanatos, lasa tigara acum o vei relua daca vei mai dori dupa ce termini cu alaptatul, acum nu e timpul pt asa ceva stiu ca e greu i-ti spune o fumatoare care sa lasat pt aproape 2 ani si le-a reluat mare greseala dar uneori viata nu e dreapta , dar tu ai un motiv mai mult ca plauzibil pt a le lasa sanatatea copilului tau, pup fata si incearca...
restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

ALINA ALBA sincer inca nu stiu in ce directie o sa o apuc nu sunt decisa deloc, deaceea ti-am cerut info ca sa stiu in ce directie o sa o iau dar deocamdata nimic e grea decizia.Am avut programare pt 18 iunie dar am revocat-o ne-am razgandit, astept sa citesc mai multe reusite aici si dupa vom lua o decizie buna pt noi.Cat despre tine mult calm lasa chilotareala nu e bun stresul ai incredere in sansa ta ca o sa fie bine.

fetele si o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Apalina, draga mea, ma bag si eu ca musca in lapte, dar vreau sa iti povestesc ce i s-a intamplat unei prietene de-ale mele. Fata tanara, a ramas insarcinata la 24 de ani. Sarcina fara nici o problema. Doar o chestie avea ea, nu se putea lasa de fuma. A redus numarul tigarilor, dar nu la zero. Totul a decurs foarte bine cu sarcina, pana 38 de saptamani, cand medicul ei a bagat-o de urgenta in cezariana, fiindca avea insuficienta placentara, iar copilul ei nu primea suficient oxogen. Copila s-a nascut de 2200g (muuult prea putin pentru 38 de saptamani), plamanii nu erau bine dezvoltati si nu putea respira singura, nici nu manca, nici nu se misca, nimic. A stat cu ea multe saptamani in spital si, printr-o minune, fata si-a revenit (dupa ce au crezut de cateva ori ca o pierd). Fetita are acum un an jumate, e bine,dar are mari sensibilitati la nivelul respiratiei - plamanilor, au foarte mult de furca cu ea. Medicul a concluzionat ferm ca toate astea se trag de la nenorocita aia de tigara, la care ea nu a putut renunta.
Spe ca nu te superi ca ti-am povestit chestia asta, dar nu are rost sa rist cu nimic sanatatea puiului pentru care ai luptat atat.
Te pup si iti urez putere maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...si bine v-am gasit in capitol nou...sa speram ca va fi un capitol 13 cu noroc si plin de reusite ca si celelalte!!Doamne ajuta!

alina_alba, lasa chiloteala ca te bat...n-ai de lucru?...i-a cauta sa faci ceva in timpul asta....stiu si cred ca asteptarea e grea...dar i rabdare totul va fi bine!!

ella43, nu ne-ai mai scris de mult...te imbratisez cu drag...

brigit, apalina pup burticile!

Looana, si eu zic ca si fetele sa asculti de medici, ei stiu cel mai bine ce trebuie sa te sfatuiasca...si sunt convinsa ca daca r fi probleme nu s-ar risca ei sa te lase asa!...asa ca capul sus...ai o poza superba la avatar! ce dovada mai mare ca asta vrei cand vezi un samburel in burtica care creste normal...inseamna ca ii prieste mediul si se dezvolta normal!te pup

cocolino2010, ceva noutati? asteptam cu sufletul la gura mare veste din partea ta!!!

irilac31, iti tin pumnii pentru cei 8 embrionasi....acum important e sa de dezvolte cati mai multi...sa-ti transferi 2 acum...si restul sa-i pastrezi la frigi pentru mai tarziu!Doame ajuta!

Teli, rabdare multa, va venii si randul tau!
roadetot, ma gandesc la tine dragutza mea!mai scrie-ne sa vedem ca esti bine...
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Multumesc Ella pt gindurile bune si sa de-a DD incurind sa fii si printre noi cu
Alina sa stai calma ca va fi bine,nu e neaparat sa ai acelasi sintome,eu asa cred...dar daca vrei sa stii cum a fost la mine iti pun,deci eu Luni am avut ET,miercuri seara spre joi noaptea au fost niste intepaturi puternice cu taietura sub burta ,parca simteam si o presiune in vagin,deci astea au fost in uter in spre partea de jos.Aceasi durere am resimtit-o si sambata ,la fel,dupa care am mai simtit din nou luni si pe la prinz luni am avut acea secretie razalie,exact la o saptamana de la ET( find ziua 7) iar miercuri (ziua 9)am facut un test pipi care era pozitiv...care l-am avut mult timp avatar pus In a doua saptamana am avut dureri prin uter si intepaturi dar mai usoare in comparatie cu prima saptamna cind a trebuit sa iau No-spa pt a le suporta.Deci repet nu trebuie sa fie identice cu ale mele sau a altor fete ,difera de la pers. la pers.
Fetele

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Looana, iubita in tratamentul asta am vazut ca se fac injectii in burtica inainte de Et. si dupa transfer si in cazul tau cand e pozitiv tot in burtica iti faci injectiile? nu dauneaza la bebe? Sau dupa ce incepe sa creasca burtica cum le faci?...sunt tare curioasa...as vrea sa stiu ce ma asteapta..
nu sunt prietena deloc cu acele si injectiile...dapai sa mi le fac singura...as lesina numai cand pregatesc injectia....au mama mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Da asa este trebuie facute pe toata perioada sarcini in burta,bb nu-l afecteaza cu nimic...dar nu stiu daca tu ai ceva mutati sau ti-a dat numai preventiv.Eu am probleme cu mutatile sunt chiar jos la mine sub semnatura scrise.Eu din cauza acestor mutati am pierdut sarcini obtinute natural pt. ca atunci nu stiam de ele ca le am,asta am aflat tirziu....


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roadetot spune:



salut fetele!

miracol, looana, fetelor, eu sunt relativ mai bine, inca la faza de negare, nu pot sa cred si mai ales nu-mi explic ce s-a intamplat. Umblu prin medici, caut o explicatie. Cel mai grav e ca, pana in prezent, am fost informata cu zambetul pe buze, ca ... e ca o loterie.
Mai caut..... N-or fi toti asa de nepriceputi si superficiali!

toate bune fetele!

Mergi la inceput