FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Looana , felicitari , bebele tau arata perfect.
Rodica si eu astept sa-mi transmita profilul donatoarei si mai am o saptamana pana la diferelin.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

alina
daca iei si femibion mergi pe acifol tot 10 mg?
Teli
a inceput numaratoarea inversa,Doamna Ajuta !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Eu am vorbit azi cu Laura la telefon e adevarat ca la avut si ea mic dar zicea si ea ca nu a facut injectabil progesteron decit a luat la greu Utrogest.
Mie mi-a zis azi cordonatoarea legat de progesteron, eu nu am corpul galben, pt ca am facut ET pe ciclu inhibat si e normal sa-mi iasa iasa prog in sange mai mic. Zice sa nu-mi face grji, prog meu e mai mare in uter de la utrogestan si este ok asa....tot asa mi-a zis si Laura azi ca a fost in situatia ei .


Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Luck,
Inca nu stiu, o sa o intreb pe geneticiana mea. oricum, mi-a spus ca nu a auzit de supradoza de acid folic, acesta fiind foarte solubil si, ca atare, se elimina rapid din organism. Ea mi-a spus ca, dupa ET sa iau 10 mg. Acum, eu am tot citit despre metafolin, mi-au spus si fetele aici pe forum si ma gandesc ca rau nu are ce face.... Oricum, nu iau nimic aiurea fara sa vb cu toti medicii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Mai fetelor, lipsesc si eu 1 zi si voi va faceti de cap , ati scris o gramada de abia am apucat sa citesc.
Vesti de la mine: toate cele 8 ovocite s-au feritilizat, de acum sa vedem si ce evolutie au, sa speram ca voi avea si ce congela.

Looana, felicitari pt micut, tare frumusica e poza ta. Doamne ajuta sa cresteti mari si sa fiti sanatosi. Te rog invata-ma din experienta ta cu clexanul, cum sa fac...eu l-am inceput de ieri, azi a fost a 2 injectie si observ ca dupa ce-l fac ma doare/ ustua toata zona aia, parca il simt cum se imprastie sub piele, e normal sa simt asa? Simt durerea aia cam 15 min, apoi...nu stiu daca e o stare produsa de capul meu, dar parca nu ma simt prea bine...simt asa o presiune in gat/nas...o fi de la faptul ca mie imi este f frica de injectiile astea, nu stiu.... As face orice numai sa nu trebuiasca sa le mai fac .
Despre progesteron...intr-adevar, valoare din sange nu e prea concludenta ca noi il luam pe cealalta cale, deci acolo e mai mult. Eu am inceput din start cu crinone...cica e echivalentul a 800 mg de utro. Si mami Laura, in mod sigur a facut prog inj ca mi-a zis si mie pe mail si cu tot progesteronul luat de ea a avut o valoare mica la analiza.Eu zic ca daca dr zice sa nu-ti faci griji si mai ales daca nu sangerezi sau nu ai contractii...e ok, relaxeaza-te. In caz de ceva ai sa faci imedit o injectie
Apalina....uaaaa deja ai 12 sapt????? Nu pot sa cred, cand a trecut atat timp? Domane ajuta pe mai departe sa fie totul bine, dar de acum "pericolul" a trecut .
Cat despre cafea.....parerile sunt impartite, adica depinde si cum stai cu tensiunea....daca o ai mica te poate ajuta sa o ridici putin, din ce stiu eu in sarcina scade tensiunea...asa ca.... Eu de ex nu-s bautoarea de cafea, beau doar asa, sa ma aflu in treaba si ceea ce beau eu nu se poate numi cafea ci lapte cu cafea ca pun mai bine de jumate de ceasca lapte si doar un strop de cafea cat sa dau gust laptelui . Cand facea eu FIV la PK era o fata cu mine care nu se putea lasa de cafea, a incercat si mai rau facea ca se simtea rau. Atunci PK i-a zis ca nu are ce sa-i strice chiar asa de tare o cafea / zi, nu trebuie sa-si schimbe complet stilul de viata ci doar sa
fie prudenta.....aviz si lui Brigit , ca parca si ea zicea ca nu se poate las. Acum....asta e doar parerea mea, nu stiu daca e si buna, eu doar v-am zis ce am auzit si eu
Dat tigara sincer....te rog incearca sa te lasi, imi imaginez ca usor nu e dar trebuie pt binele lui bebe.






MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Alina-alba .... mamaaa da cate medicamente iei...adica daca stau sa la insir si eu pe ale mele pe o hartie..... Asteptare usoara iti doresc, nici eu nu cred ca voi avea rabdare sa astept testul, mai ales ca la mine cred ca va pica de Paste si cum toate sunt inchise, in mod sigur voi face mai repede . Te pup si ai grija de voi


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Fetelor, am vrut sa va mai scriu...mai aveam cate ceva de spus, dar mi se blocheaza tableta...nu vad nimic din ce scriu .
Va las acum, mergi la si am sa va mai aduc vesti si maine .
pe fiecare in parte si multumesc ca va ganditi si la mine
Noapte buna


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Irilac sa fie cu noroc ovocitele si sa de-a DD sa ai si pt congelat.Mie de ex nu mi-a ramas pt cryo din 9 nimic decit bb care il am la avatar,de fapt pe acesta mi l-am si dorit.Dumnezeu a fost cu mine si el a stiu totdeauna cum trebuie sa-le anjeze lucrurile in viata mea.Asa ca eu iti doresc din suflet sa fie bine si sa ai bucuria mare in curind la avatar si tu
Legat de Clexane cred ca stii zona in care se fac,nu trebuie sa masezi locul decit asa mi-au zis si mie fetele ca trebuie un pic apasat acolo.Nici mie nu i-mi face placerea de-a le face dar trebuie si cind ma gindesc ca tot anul acest va trebui sa le fac,dar ce nu facem noi pt bb nostru.Nu i-mi place de fel cind i-mi bag acul dar incet parca m-am mai obsinuit,de ieri trebuie acuma sa-mi fac 2 intepaturi asistenta a gresit doza in loc de 0.4 mi-a dat 0.2 asa ca fac doua seara,si am 50 de bucati nu gluma.
Un gel Crinone 8 este echivalentul la 8 utrogest de (100 mg pe buc.) ???
De la farmacia de la parterul clinici reprofit cum se proceteaza online o comanda,sau cum se achita suma ,sub ce forma? Reteta se trimite la ei sau care este modul de a efectua o comanda ,in cite zile pot avea ceea ce comand la ei????

Va las ca sunt matinala azi ,ma culc ca ma omoara raul de dimineata.
O dimineata insorita sa aveti!

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Looana m-am indragostit de poza ta de la avatar. Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

Irilac Sa-ti creasca mari si sanatosi!

Looana comenzile la Pharmawell se fac on-line. In corespondenta le spui a cui pacienta esti, iei legatura si cu coord. ta si farmacia va intra in posesia retetei. Transportul pina in Rom. a costat 5 euro si a durat 5 zile. La tine poate sosi mai repede, esti mai aproape. Plata se face prin Western Union cu comision sau cu card de credit fara comision.
pharmacy@pharmawell.eu

Mergi la inceput