FIV CU OVOCITE DONATE - cap. 13

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

ROADETOT din cauza unor medici superficiali am pierdut o sarcina si tot din cauza unui alt medic superficial si hot am pierdut un fiv asa ca stiu cu ce te confrunti si asta ma deranjeaza cel mai mult, dar trebuie sa treci peste aceasta suparare sa crezi in sansa ta eu am aproape 44 de ani si inca mai cred intr-o minune luna de luna asa ca crede si tu fii puternica, si va fi bine gaseste un medic pe sufletul tau in care sa crezi si sa vezi ca-si face datoria cum trebuie nu se poate sa nu existe unul in care sa crezi chiar daca va trebui sa mergi din medic in medic, mai ales ca esti in tara la tine si vb aceeasi limba, pt mine e mai greu dar va fi bine pana la urma

MIRACOL lasa ca va iesii soarele si pe strada noastra intr-un mod sau altul si intro zi vom fi toate mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

mai fetelor eu nu mai tin ritmul cu voi...abia v-am gasit.Alina nu cauta simptome ,stai doar linistita si asteapta sa trewaca timpul ,iti doresc test pozitiv cu bebei doi .Looana ,superb avatarul ,sa cresca mare puiutul.V a pup si va doresc dupa amiaza faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

off topic ...stiti cum imi editez ceva la semnatura? ,merci anticipat de raspuns .Alina cred ca ma poti trece pe prima pagina 12 saptamani avem deja ,merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

multe saptamani inainte apalina, pana la nastere!!!Doamne ajuta...sunt mandra de tine

Looana, eu u mi-am facut nici o analiza pentru mutatii inca, nu am avut niciodata o sarcina, ca sa o pierd si pe urma sa-mi fac analizele astea...am intrebat doar, pentru ca stiu mai multe cazuri si fara mutatii ca gac injectii in burtica...mi-e frica rau de tot...insa pentru un bebe FAC ORICE!!!

Roadetot ...sunt alaturi de tine! ma rog pentru tine!...e crunta viata asta...intradevar unele au noroc ca din prima incercare sa ramana cu un embrionas...altele nu, dar pentru asta nu iti perde speranta si mergi mai departe te rog!

ella43, impreuna pana la final! pana devenim mame!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

mi-am pus si eu o poza la avatr!sper ca si eu s-o schimb intr-o zi cu imaginea unui test de sarcina cu doua liniute!.....pana atunci...sunt norii vazuti din avion pe drumul spre Spania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Buna fetelor am lipsit putin de pe forum si am de recuperat, sunt la cap trecut la pag 18.
Amalia am vazut ca ai intrebat de mine, sunt bine, nu sunt in butoi Ca si Apalina gradinaresc in timpul liber si nu mai am timp de forumeala. Afara e f frumos, am gradina plina de zambile, narcise, crocusi , lalele si in curand isi vor da drumul clematitele. Ma simt bine printre flori si uit de toate, e ca o terapie pt mine.
Nu mai stiu dc am scris si aici, am facut histeroscopia si aveam uterul septat pe partea dreapta. Dr mi-a spus ca asa cum era septul nu ar fi impiedicat o implantare, posibil sa-l fi capatat dupa ultimul chiuretaj. Surpriza frumoasa a fost ca tratam meu naturist a dat rezultate, chistul nu mai era mixt, a redevenit endometriozic asa cum il aveam inainte de ultimul fiv la 20 mm , fibromul a scazut si el la 21mm de la 34. Vestea proasta este ca tb sa iau femoston din zi 1 a CM urmator pt repararea endometrului in zona respectiva, eu nu-l vreau, mai ales ca fibromul si chistul au scazut mult. Aveam in zi 12 imediat dupa histeroscopie endometrul 8.9mm, nu mi se pare f mic pt acea zi mai ales ca avusesem sept. M-am mai consultat cu dr meu de aici din oras in leg cu ac femoston si am decis sa nu-l iau, merg tot cu tratam naturist, imi voi "repara" endometrul cu el. Dc endo e f frumos la CM urmator in zi 12 voi face FIV luna cealalta . Nu mai fac nici o analiza, voi pleca optimista si f zen la acest ultim FIV.

Loona progesteronul tau e micut pt ca nu ai corp galben, sigur in uter ai prog mai mult decat in sange, nu te stresa. Poti lua 1 crinone si 400mg utrog seara dc doresti sa cresti doza (asa a luat Catalina2307 de la Biogenesis).

-ici pt toate fetele, am de recuperat mult, ati scris nu gluma





Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui apalina

off topic ...stiti cum imi editez ceva la semnatura? ,merci anticipat de raspuns .Alina cred ca ma poti trece pe prima pagina 12 saptamani avem deja ,merci


Alina, daca vrei sa-ti pui semnatura te duci in profil personal, editare profil si in josul pag ai optiuni profil.
burtica


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele cucuietele


sper gradinarule bine ai revenit draga mea ma bucur ca esti bine toate fetele cucuietele si burticile jucause

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Fetelor, multumesc pt incurajarile voastre .
Astazi am fost sa vizitam o pestera de langa Brno. Nu am cuvinte sa va descriu cat de frumos a fost, pestera este f mare, tot turul dureaza 1 ora. Jumatate de drum am fost pe jos iar cealalta jumatate am mers cu barca prin niste canale ca de abia intra barca, apa era de un turcoaz superb, stalactite si stalagmite...ce mai, de vis totul. Cine urmeaza sa mearga in Brno e pacat sa ratati acest punct turistic.
Cocolino, tu ce mai faci, cu ce te delectezi, cum ai facut cu concediul? In ce data ai zis ca faci beta, ca nu mai retin ?
Alina-alba, lasa chilotareala ca oricum noi reactionam diferit, poti sa ai sau sa nu ai semne.
Amaliaro felicitari pentru finut. Ce mi se pare f ciudat, baietelul are 3 ani si inca nu a fost botezat? Si nu inteleg logica celorlalti nasi, de ce au renuntat, doar pt simplu fapt ca era bolnavior copilul??
Teli, Rodica, Dubinaus ( sper ca nu ti-am stalcit numele ), multa bafta va doresc si voua. Si eu la inceput eram chitita pe Isida, ma incanta faptul ca nu au lista de asteptare, dar pana la urma m-am hotarat pt Brno

Miracol, Looana, Lara, Samira, Sper multi pupici de la mine si un brat de


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
2 FIV nereusite la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Irilac iubita cred ca asa a vrut DD sa l il botez eu eu l am iubit din burtica lui mamica lui ceilalti cine stie ce a fost in capul si sufletul lor poate nu au stiut cum sa reactioneze cum sa gestioneze situatia chiestia este ca eu sunt tare mindra de el si il iubesc ca si cum ar fi copilul meu

amalia tsakoniati

Mergi la inceput