Strugurasi de Sept-Oct 2011 *49*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!!
O cafea tare buna e acum.

La multi ani Marina , sa te bucuri mult de frumusetile tale mici.
Toata ziua vedem pozele cu aia mici, si mi se par tare haiosi, si tare nazdravani.Cred ca vreau si eu gemeni.

Musette01 bine ai venit.
Si noi suntem diversificati de aproape o luna si am bagat galbenusul de ou cam pe la sase luni , mai intai cate un sfert pana am ajuns la unul intreg.Bine al meu nici acum nu mananca un galbenus odata ca nu ne plac legumele si nu mananca niciodata mai mult de 5-6 lingurite si alea cu cantec.La fructe se schimba treaba am cantarit in we si am descoperit ca mananca si cate 200g, dar recuperam cu mofturile la legume.
De trezit si noi ne trezim de doua ori pe noapte , uneori chiar de trei ori.Dar nu cred ca e pt ca nu se satura ci pt ca asta e varsta si mai depinde de la copil la copil.Dar din cate am observat majoritatea strugurasilor se trezesc cam de doua ori, fie alaptat , fie bibe.Si cred ca deacum o sa se trezeasca si mai des cu dintisorii.
Apropo voi aveti dintisori deja?



anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

buna dimineata!

nanna, multumesc de raspuns; si la noi a fost recomandat fier fara analize, doar ca "asa se da" - decizia imi apartine, e clar

marina, multa sanatate mamei tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

bun venit musette! pentru semnatura intra la profil personal - editeaza profil - si aici, jos de tot, la Optiuni profil ai "semnatura"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

ah, sa vedeti ce-l preocupa pe marcu in dimineata asta:
statea pe ganduri si-apoi zice: "mami, eu nu mai trebuie sa ma casatoresc cand o sa fiu mare, c-o am pe madalina!"
eu am asteptat sa continue, nu intelegeam...
"pai, madalina o sa faca bebelusi si eu o sa fiu tata!"
ce sa mai zic?! are doar 6 ani! la ce s-o gandi sau ce mi-o mai spune peste 2-3 ani?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna dimineata !

ce pustiu a fost pe aici zilele astea
si a fost urat afara mai peste tot prin tara , vad ca a si nins prin unele locuri
sper sa apareti una cate una :)

may iti urez bafta , succes si realizari
stiu ca azi incepi serviciul
sper sa mai ai timp sa treci si pe la noi , macar sa ne povestesti de Bea , o sa ne fie dor de ea

nanna ziceai ca nu prea mai bea lapte Inez
ce cantitate bea pe zi si in cate mese ?
nici T nu prea mai vrea

seidana daca vine 'scutecarul' pai ce sa zic
Doamne ajuta si sa fie intr un ceas bun :)

despre noi , nimic nou , doar ca tipa intr una , si a descoperit vocea cred si asta face in fiecare zi de la 7 dimineata
eu nu stiu cum nu l doare in gat
chiar ma intreb ce or zice oamenii din bloc ca i fac :D
cu mancatul ...mananca atata timp cat ii dau banana :)) , numai banane vrea , a facut o pasiune pt ele
chiar ma gandeam la Nanna care ii ascundea Indrei legumele prin banana , asa cred ca o sa ajung si eu :D

am si eu o rugaminte pt fetele cu origini basarabene
stie cineva sa mi dea si mie reteta de prajitura Sapca lui Guguta ?

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana
Tanno e adorabil micutul tau

saru'mana,

azi a avut prima cazatura din pat ; nu i-am vazut fata, caci nu sunt acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade nu-i asa ca e frumos cand iti canta T la 7 dimineata?
Cunoastem, cunoastem... Noi mai cantam si pe la 5-6 dimineata.

Papa pentru azi: ardei copt cu dovlecel (reteta de pe diversificare.ro) Sunt curioasa daca ii place.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui simmo

sa vedeti ce-l preocupa pe marcu in dimineata asta:
statea pe ganduri si-apoi zice: "mami, eu nu mai trebuie sa ma casatoresc cand o sa fiu mare, c-o am pe madalina!"



Si Dani inainte vroia sa ma ia pe mine de nevasta(asta ca sa-l imite pe tac´su) dar acu...o prefera pe Noa!

Neatza tuturor!

La noi se schimba programul saptamana asta deoarece Dani e in vacanta, ne culcam mai tarziu, etc.

azinoapte pt prima data a dormit de la 1O la 7 dimineata. dar la noi minunile nu dureaza decat 3 zile

am gasit telina(e greu de gasit telina radacina pe-aici, se foloseste doar tulpina) asadar, imi spuneti si mie cata telina bagati la piure¿

seidana ai motive sa crezi ca vine bb2¿

jade noi bem in jur de 5-6OOml/zi, cam putin nu¿insa ieri a papat 12O gr legume, 12O gr fructe, si vreo 4 linguri de cereale la masa de seara Voate daia a dormit bine azinoapte

musette bine ai venit!

premergator avem de la Dani, il v-om pune in functiune pe la 7-8 luni, cam 2 reprize pe zi, a 15 min fiecare.

diseara poate ajung de-o cantaresc...maine vaccinul de la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata mai spre amiaza si de la noi.

Bun venit Musette

In legatura cu galbenusul de ou.Eu i-am dat galbenus cu 4 zile inainte sa faca 7 luni.In prima zi un sfert, a doua jumatate, a treia zi 3 sferturi si a patra zi unul intreg.
Acum ii dau 2 zile pe saptamana cate un galbenus si in restul zilelor carnita.Prefera mai mult galbenusul decat carnita.


Tanno, cateva zile zici?!!!

S-a lovit Bogdanel sau mai mult s-a speriat?

Si Anastasia saptamana trecuta a cazut jos din pat, dar nu a patit nimic.Cred ca mai mult s-a speriat.

Jade io am fost la tara Este buna prajitura de vrei reteta?
Buna ideea ai.Daca luni T ii place banata pune-i si legume in ea.Parca si Camady face asa sau a facut.


Bravo Ela de Sei

Marina cu intarziere La Multi Ani si tot ceea ce vrei sa de indeplineasca


Fetelor care puneti ardei gras rosu in piure.Il aveti congelat sau il cumparati?Am cumparat si eu si i-am pus Anastasiei in piure o bucatica mica si Am vazut ca s-a strambat.A doua zi iar i-am pus si inainte sa pasez legumele am gustat ardeiul si era amara, amara amara Bineinteles ca nu i l-am mai pus.

In stare cruda nu era amara doar fiert.

Noi papam dimineata o banana si apoi completare cu laptic si la 13,30 legumele.Incet dar papam.

Mergi la inceput