Strugurasi de Sept-Oct 2011 *49*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

jade sapca lui guguta e astaż http://prajituria.ro/retete/prajituri-cu-crema-delicioasa/prajitura-cabana-ninsa/286/

o adoram in adolescenta, acu nu-i cine sa-mi faca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Rach eu pun ardei de la congelator. Si nu neaparat rosu... adica nu am numai ardei rosii...
Stiu ca ardeii care se gasesc acum pe piata nu sunt f. gustosi

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Bunny ne-ai omorat cu prajitura...

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

jade sapca lui guguta e astaż http://prajituria.ro/retete/prajituri-cu-crema-delicioasa/prajitura-cabana-ninsa/286/

o adoram in adolescenta, acu nu-i cine sa-mi faca...

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Nu ,nu-i asta. Ce am retinut eu aseara de la "cireasa de pe tort" : clatite,umplute cu visine/cirese,puse "stiva" unele peste altele primul rand 6,al doilea 5,al treilea 4,paba ajunge una singura deasupra,ceva in genul casezarii din "cabana ninsa",si intre clatitele umplute si rulate,frisca . Arata super-super cea de la tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

http://furnicuti.blogspot.com/2011/02/tort-basarabean.html Asta este , am cautat "cusma lui guguta",dupa numele cartii citite in copilarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

neata!!
O cafea tare buna e acum.

La multi ani Marina , sa te bucuri mult de frumusetile tale mici.
Toata ziua vedem pozele cu aia mici, si mi se par tare haiosi, si tare nazdravani.Cred ca vreau si eu gemeni.

Musette01 bine ai venit.
Si noi suntem diversificati de aproape o luna si am bagat galbenusul de ou cam pe la sase luni , mai intai cate un sfert pana am ajuns la unul intreg.Bine al meu nici acum nu mananca un galbenus odata ca nu ne plac legumele si nu mananca niciodata mai mult de 5-6 lingurite si alea cu cantec.La fructe se schimba treaba am cantarit in we si am descoperit ca mananca si cate 200g, dar recuperam cu mofturile la legume.
De trezit si noi ne trezim de doua ori pe noapte , uneori chiar de trei ori.Dar nu cred ca e pt ca nu se satura ci pt ca asta e varsta si mai depinde de la copil la copil.Dar din cate am observat majoritatea strugurasilor se trezesc cam de doua ori, fie alaptat , fie bibe.Si cred ca deacum o sa se trezeasca si mai des cu dintisorii.
Apropo voi aveti dintisori deja?

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Noi nu avem probleme la legume, le mananca si cu carnita de pui si cu iaurt; ii plac mai mult cu iaurt. Dar nu sunt punctul lui forte in orice caz. Prefera fructele
De trezit tot se trezeste de 1-2 ori pe noapte, asa ca nu mai sper la nopti dormite de cand ma pun in pat pana dimineata Dar sper intr-un final sa vina si acelea
Avem si dintisori, 2 la numar, ne-au iesit pe 24 februarie, acum se vad chiar ft bine
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simmo

bun venit musette! pentru semnatura intra la profil personal - editeaza profil - si aici, jos de tot, la Optiuni profil ai "semnatura"


mami de boboci Marcu (febr. 2006) + Madalina (ian. 2010) + Adiel (sept. 2011)


Multumesc frumos, am gasit eu ceva ceva, acum nu stiu daca si apare, daca se vede ce am pus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Neata mai spre amiaza si de la noi.

Bun venit Musette

In legatura cu galbenusul de ou.Eu i-am dat galbenus cu 4 zile inainte sa faca 7 luni.In prima zi un sfert, a doua jumatate, a treia zi 3 sferturi si a patra zi unul intreg.
Acum ii dau 2 zile pe saptamana cate un galbenus si in restul zilelor carnita.Prefera mai mult galbenusul decat carnita.


Tanno, cateva zile zici?!!!

S-a lovit Bogdanel sau mai mult s-a speriat?

Si Anastasia saptamana trecuta a cazut jos din pat, dar nu a patit nimic.Cred ca mai mult s-a speriat.

Jade io am fost la tara Este buna prajitura de vrei reteta?
Buna ideea ai.Daca luni T ii place banata pune-i si legume in ea.Parca si Camady face asa sau a facut.


Bravo Ela de Sei

Marina cu intarziere La Multi Ani si tot ceea ce vrei sa de indeplineasca


Fetelor care puneti ardei gras rosu in piure.Il aveti congelat sau il cumparati?Am cumparat si eu si i-am pus Anastasiei in piure o bucatica mica si Am vazut ca s-a strambat.A doua zi iar i-am pus si inainte sa pasez legumele am gustat ardeiul si era amara, amara amara Bineinteles ca nu i l-am mai pus.

In stare cruda nu era amara doar fiert.

Noi papam dimineata o banana si apoi completare cu laptic si la 13,30 legumele.Incet dar papam.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)




Atunci sa mai astept pana la 7 luni? Acum avem 6 luni si 1 saptamana. Si eu sper ca-i va placea galbenusul
Eu i-am pus ardei gras in piure, cumpar proaspat. Desi este mai aromat decat celelalte legume, nu s-a strambat foarte tare. Mananca foarte bine supa intre 130-150ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lali sunt terminata...

Oricum, sunt o balena Ma apuc de sarit coarda, ca sala nu imi permit... nu am cu cine lasa bebe

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Sunt chiauna de cap.. m-a capiat.. s-a trezit din 30 in 30 min , si se chinuia minim 10 min sa adoarma.. nu stiu ce a avut, treziri fara numar pana la 5 apoi a dormit pama ;a 7 si trezirea la 8.25, eu evident doarmeam cate 15 min ca nu puteam sa adorm fara sa stiu ca ea doarme. am niste cearcane, sunt trasa la fataaa... offff

Bunny.. pai motive oarecum am , insa mai am si niste stari aiurea care ma fac sa cred ca se poate sa fiu , insa cred ca totusi sunt dependenta de dulce si cand am starile de slabiciune sunt de fapt forme de sevraj de dulce , dupa ce am mancat dulce mi-am revenit

JADE.. dar nu vreau scutecar acum..dar de e sa fie.... mai stau acasa ..
tu ce zici de premergator? o sa folositi?

Am pus-o in premergator ieri, sa vedem ce si cum, evident doar sta , insa ii plac beculetele ... sotul vrea sa-l ducem acasa, eu am zis nu el da.. mai vedem ...

Mussette.. ce frumos educatoare .. aveti respectul meu tot , o sa te punem in listuta cand facem cap nou .

Tanno.. voi ce mai faceti? ce papati?

Lali
ce mai mesteresti si creezi frumos?

Rach ce ati papat azi?

Anca.. 200 gr ? noi nu mancam nici 100 si eu zic ca mancam bine.. iar la legume ajungem pe la 50..
Insa in timpul zilei nu mai suge decat ff rar.. E O PROBLEMA?

OANA.. ce buna dimineata am avut

MAY.. bafta la job!!!!

Noi mergem la mare cu .. bunica

Mergi la inceput