Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...ieri a fost ziua de vitamine...trecut cu bine,dor ca aseara m-a luat o foame de mi s-a facut rau si am mancat salata de sfecla rosie (fiarta cu otet si varza cruda.....e vreo problema?ca doar sunt de fapt legume.

Azi la proteina o sa indop o friptura cu multa salata.....


Am si eu o intrebare....daca dupa 3 luni mai tin 3 luni,perioada de mentinere la fel ca acum,adica de fapt 6 luni de Rina,slabirea se va accentua?

Adica voi mai slabi?



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

-5 kg februarie +
-4 kg martie

= -9 kg

(e doar zi de cantareala oficiala la mine, nu e pacaleala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

eumada
- varza as fi pastrat-o ptr ziua de amidon, sfecla pentru dimineata (un pahar de suc) sau ptr pranzul zilei de carbo
- daca vrei sa slabesti mai mult se tine 1-2-1:
90 de zile de slabire urmate de 90 de mentinere (in care se slabeste dar lent) urmate apoi de alte 90 de slabire
etapa 1, de slabire, nu se tine mai mult de 90 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu varza si sfecla le bag pe post de salate.sau legume crude...ca astea imi plac si nu vreau inca legume de import otravite.Si fierte iarasi merg.La amidoane cartofi cu salata sau mazare cu salata.Orezul nu-mi place.La carbo..paste cu sos de rosii.cam astea imi plac.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

arturici, BRAVO

ma gandesc si eu dupa sarbatori sa tin un disociat, 1-1, caci altfel nu pot, nu pot sa rezist 2-3 zile fara legume/fructe, si acum nu il pot tine ptr ca tin post in anumite zile, si saptamana viitoare toata si automat nu au ce cauta proteinele.

in week-end am fost cuminte, putin si bun.

revin. va doresc o zi usoar.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

-5 kg februarie +
-4 kg martie

= -9 kg

(e doar zi de cantareala oficiala la mine, nu e pacaleala

Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





UAUUU!!! Tocmai ai devenit idolul meu!!! vreau si eu vointa ta! . Eu saptamana trecuta am scrantit-o rau de tot. De azi incerc sa revin in parametri normali si sa ma reapuc de pedalat (nici miscare nu am facut saptamana trecuta deloc). Am aflat ca se face si la noi in targ ora de Zumba la o sala. Mi-am gasit deja partenera de mers. Sper sa aflu amanunte si sa ma apuc si eu cat mai repede de asa ceva.

O saptamana frumoasa si cu spor la slabit!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Arturicii, waw, 9 kg? Felicitari!

Experienta mea de saptamana trecuta nu mi-a priit. Cantarul imi arata cu 700 de grame mai mult si eram in permanenta balonata. Asa ca am renuntat si de ieri am inceput iar disociatul cu 3 zile vegetale si 3 zile proteine. Am inceput pe 1 aprilie, m-am hotarat sa ma cantaresc abia pe 1 mai. Mi-e groaza ca vine Pastele, deja duminica am primul Paste (noi suntem familie mixta). Chiar daca nu abuzez, e destul sa mananc o felie de cozonac, o placinta si 3 sarmale si deja mi-e compromisa dieta. Asa ca am acceptat luna asta ca o stagnare. Sa vad cat o sa am pe 1 mai.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

chiar daca a fost 1 aprilie,cantarul nu m-a pacalit si mi-a arata doar 1 kg mai putin,si asta de la 1 martie...

am dat jos doar 4 kg in 2 luni,si in plus m-am ales si cu dureri de stomac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Bonsai, 4 kg in doua luni este super bine! Mai putin partea cu durerile de stomac ... stiu pentru ca am avut gastrita. Nu cred ca e prea putin sa slabesti 4 kg in doua luni, asa si e recomandat, astea nici nu se mai intorc.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

wow, arturici, super tare, felicitari
totusi nu inteleg de ce zici ca nici nutritionisti, nici dieta, nici altele nu au dat rezultat

eu ma gandesc sa ma duc totusi la un nutritionist
dupa ceva 10 zile in care sa zicem ca am dat 1kg, l-am pus la loc in weekend ca am fost racita rau, inca mai sunt, si nu ma puteam ridica din pat, asa ca am bagat si niste prajiturele, si kfc, orice numai sa pot sta in picioare si tot ameteam

Mergi la inceput