Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

helauuu duamnelor,

daca tot s-a modificat prima pagina, eu am minus 4 kg de la start.

ellinia
, si eu azi am stat acasa cu Luca, de duminica s-a tot chinuit cu febra la 8-10 ore pana azi dimineatza, cu muci si ceva tuse, astea au trecut, dar scaunele urat mirositoare si apoase nu au trecut cu nimic, dupa tot regimul tinut, dupa Debridat luat, asa ca azi, dupa un nou consult, a trecut pe antibiotic, asta este.....se face el mare.
am stat si eu in casa si am gatit: chips-uri si crochete cu usturoi- ptr el, pulpa curcan la cuptor, si paine integrala cu trei feluri de seminte. eu am mancat o omleta din 2 oua cu ceva telemea uscata, un iaurt si cam atat pana la ora asta.
eu mananc tofu, in zilele de post, dar nu pot renunta la casul de capra/vaca si nici la oua sau iaurt. carnea nu imi lipseste.

o sa ma masor si eu azi, sper sa gesesc metrul, a disparut de ceva vreme, banuiesc pe unde l-a ascuns Vitamina mea

anna, nu renunta, schimba ceva si tot nu renunta.


succes tuturor.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

mersi de sustinere Lulu, dar azi am cam renuntat
am pisoiasul racit de sambata si am racit si eu si nu-mi e prea bine, asa ca azi s-a dus naibii regimul sau ma rog, mancatul cu atentie ca am mancat asa
- dim o felie de pizza (ramasese de aseara)
- la pranz o cutie de ton cu 2 felii de paine prajita
- seara putin curry cu creveti si iar 2 felii de paine ca era picat rau si nu aveam cum sa-l mananc gol si fiind f putin; am bagat jumatete de compot de piersici....si appoi 2 covrigei de buzau si un strudel cu branza, nu mai mancasem dulce de 2 sapt ....asta e.... o luam de la inceput dupa ce trece raceala...si nu mi-am facut nici pilates
oricum nu cred ca voi incapea in nimic la cele 4 peterecri care urmeaza in aprilie, treb sa merg sa0mi iau o lenjerie modelatoare, un body ceva si sa-mi probez hainele sa vad ce0-mi vine cat de cat ok, dc nu sa caut ceva

PS: pisoiasul e fetita mea cea mica, mai mica cu 1 minut :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ori sunt eu cu capu` ori am 89 in talie si aveam 92..m-am masurat de trei ori....nu stiu ce sa zic,parca as crede ca doar reducand doza de mancare normal ca burta e mai mica....oare o fi fiind vreun efect?Sau nu?Sau e pur si simplu efectul reducerii cantitatilor de alimente,eliminarii aproape in totalitate a painii si dulciurilor?Faza e ca fara sa tii vreo dieta daca renunti la fainoase si dulciuri te reduci in timp,dar totusi sunt 7 zile abia....mira-m-as.
Eu incerc sa-mi centralizez argumentele pro si contra.Daca tinuta ca la carte,va produce intr-adevar slabirea lu` eu macar 7 kg in trei luni...nu inteleg neam cum naiba in trei luni poti da jos 15 kile.Zau.Apoi mentinerea alte trei..
Partea buna e ca am inceput sa ne impacam eu si dieta,nu mi-e foame si nici pofta de ceva.Probabil metabolismul meu dat peste cap de hormoni se reface?Odata mancam ca nesimtita si aveam 55 de kile.Si vb serios..zilnic o pizza si sandwich-uri...catastrofa...

Sa vedem....sotul meu a cedat nu vrea sa tina,si rade de mine,zicand ca nu-s in stare sa tin dieta asta.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Pai trece mama si la mine -1kg sa imi creasca moralul

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!


Da sa traiti, executat !
Dar vezi te rog, e bine asa, sau vrei sa trec -2.5? adicatelea totalu'

Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada




Pai care total?In total am slabit 1 kg

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Ciao ragazze,

Buna dimineata cu un cappuccino dublu! (nu asa de bun ca in Italia, din pacate)...
Eu sunt ok cu mancarea, diseara merg la zumba si maine iarasi. In rest trebuie sa ma mentin, daca as mai da jos 1-2 kg ar fi fantastic. Ieri m-am masurat in talie si avem 69 dar nu stiu daca e adevarat(sau am visat doar), imi mai dau o saptamina si ma masor iarasi. Dar am intrat (am mai zis, stiu) in TOATE rochitele... me happy! Trebuie sa lucrez acum la brate si in rest, normal, peste tot... dar sa ma mentin e ok pt mine acum.

Ma bucur sa vad ca lumea slabeste!

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Bravo Iris,uite maine o sa ma masor si eu ca m-ati facut curioasa
Eu ieri la vitamine am cam dat rateuri ca m-a luat o durere de burta pe la 5 de am crezut ca mor.Am mancat putina salata orientala

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

eu nu am mai apucat sa fac miscare, pur si simplu gimnastica, dar miscare tot fac. ieri am stat acasa si am robotit toata ziua, de la 07 dimineatza pana la 8 seara.gatit, curatat casa, geamuri, spalat, calcat si jucat si cu copilul.

de slabit, se pare ca tot slabesc, nu m-am mai cantarit, dar zau...blugii stau nasol pe mine, fac cute-cute, dar nici altii nu cumpar, pana la toamna, pana cand nu slabesc cat vreau

azi am meniu:
MD- am mancat salata din 1 kiwi+1 mar+ goji+nuci+stafide
P- salata din tofu+rosii+masline si poate 1 felie wassa cu zacusca
Gustare -mar
Cina- nu stiu, baietii au friptura curcan cu cartofi copti, eu porbabil voi servii doar salata.

o zi usoara va doresc.sunt prin zona.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ce as putea manca eu azi la proteine si sa tin si post?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Ce as putea manca eu azi la proteine si sa tin si post?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!


fasole boabe? sau alea sunt la amidonuri?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Soia.
Azi la carbo mi-am pregatit aluat de pizza....crocant.Reteta e faina..o cana de faina juma de cub de drojdie,un pic de zahar si trei linguri ulei de masline.Se framanta aluat,completand putin cu apa pana iese elastic.Apoi se lasa putin la crescut se intinde o foaie subtire,care se unde cu suc de rosii su condimente,se pun pe ea ardei,ceapa,eventual cateva ciupercute,rosii felii,se presara oregano si la cuptor 0 minute..mai putin de fapt,depinde de cuptor...fug la tuns cu Eva,prima data dupa 9 luni ....de la opareala....va pup.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput