Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

arturici, e musai paine? si cioco?hai ca paine, mai gasesc cu ce sa manac, nu am mai mancat de ani de zile, doar wassa, dar cioco...si amaruie, nu ma omor dupa ea, traiesc fara cioco ani de zile.
si ziua de carbo o sa ma omoare pe mine.....mamaliga cu ce? cu salata verde. cred ca doar cus-cus cu ceva salata m-ar tine pe linie de plutire in ziua asta.
studiez, studiez.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Anul asta am ales sa plecam de Paste departe de "ispite" culinare de acasa. Asa ca singura mea grija e, cum voi reusi sa pap colon help(nu ca asta ar fi problema-ca iaurt gasesc la orice hotel)-dar trebuie sa beau multa apa, ceea ce necesita un wc cat se poate de des. offf....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

desi in februarie am slabit 3 kg,in martie nu am pierdut decat 1 kg,asa ca ,desi media e buna,de 4 kg in 2 luni,nu e bun ritmul......speram la 3 kg pe luna.....

...incepe sa ma tenteze tot mai mult dieta Rina,mai ales ca vad la voi rezultate.....unde pot gasi mai multe date?imi poate da si mie cineva cartea in format electronic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Lulu77 O sa incerc sa nu abandonez mancatul intelept si sa nu sar calul la cantitati acus de sarbatori!
Ar fi mare pacat sa ma mai incarc cu inca 2 kile in conditiile in care tare greu si incet se mai slabeste!...
Va trebui sa ma tin si eu dupa combatantele cu mai multa experienta si mai citite!
Ca sa inchei, sunt inca prin zona chiar daca nu am de raportat kilograme date jos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Alina, hai lasa modestia, tot arata cantarul cu 5 in fata e super
Felicitari pentru abtineri.

Lulu, musai paine e nu e insa e musai cioco neagra, 4 patratele, numai in ziua de carbo.
Eu la ziua de carbo am mancat doar pizza cu multe legume, cu blat fara drojdie (nu e prea indicata drojdia), facuta de mine. Insa maine cred ca servesc paste.
Nu m-am bagat nici la mamaliga si nici la altceva insa cred ca niste salata de cus cus e super faina (cu legume crude)

Bonsai, e super bine cum ai slabit!
Daca imi dai un pm cu adresa ta de mail iti trimit eu materialele ce le am. Insa Rina nu promite slabit brusc ci cam 15 kg in 3 luni urmate de inca vreo 3 kg in perioada de 3 luni de mentinere.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Tocmai servind un pranz delicios si copios (cartofii rantaliti despre care va intrebam, cu rosii) si amintindu-mi de prajiturile ce ma asteapta pt maine in frigi, mi-am dat seama ca Rina aceasta nu e doar o buna scolarizare spre o alimentatie corecta ci este si sanatoasa ptr psihic :
- nu ma infometeaza
- nu imi taie painea (nu ca manac eu multa dar o felie din cand in cand merge)
- imi permite sa mananc dulciuri (o data la 4 zile mi se pare foarte prietenos)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Singura problema e ca azi,la ziua de vitamine,mi s-a facut rau in parc.M-am trezit la 5.30 dimineata,am fost la munci apoi la 4 am venit si am plecat in parc,cu bicicleta,la nisip cu Eva,si abia acum am intrat.....nici nu vad de oboseala.Imi este foarte greu cu cele cinci ore de somn pe noapte si efortul pe care-l fac s rezist numai cu mere.Poate daca ar fi stat acasa si o ora de sala da..dar in ritmul asta....nu stiu cum o sa rezist.

Restul merge,asta cu fructele e valabila pentru cine face maxim o ora de sala,doua..nu prentru cine alearga de la 6.30 la 20.30...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

arturicii,
ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bonsai, ai PM (edit, ai mail nu PM)

eumada, dar nu zice nimeni sa mananci numai mere...
Ai o gramada de alte optiuni care sunt pline de vitamine si tin si de foame.
Eu am fost ani de zile vegetariana, nu puneam gura pe carne, branza rar, oua mai deloc. Si am trait bine merci, cu sarcina (mai tarziu in sarcina am mancat ceva carne de pui, rar), cu nopti nedormite (dupa ce s-au nascut baietii), cu job full full, cu parcuri, etc.
Parerea mea este ca tu nu faci alegerile potrivite ptr ziua de vitamine de te simti asa rau....
Eu de ex nici nu ma ating de mere ptr ca imi dau mereu o senzatie de foame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu in ziua de vitamine ma simt cel mai bine,mananc nuci,stafide,salate si orice tip de fruct
Azi am proteine si habar nu am ce mananc

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput