La Multi Ani Larisa! Fluturasi de 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

salut!
gabi, m-am gandit eu ca daca n intri ai ceva pe cap, mi-a fost dor de tine sa stiPetrecere frumoasa! Cu casa ce ai facut? Cine sta in ea , tu sau el?
strumph, spor la treaba!
eu sapt viitoare ma apuc de treaba pt Maria, ca pe 7 e ziua ei!
roxy, iti dai seama ca nu se vede kg ala...daca ajung la brasov ne vedem
va pup
pe restul ma duca sa pun hainele la loc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

alexina eu cand am fost cu luca marti la controlul de 1 an mi-a dat si niste indicatii noi despre alimentatie. peste poti sa ii dai salau, pastrav sau dorada, in ce combinatie vrei tu, cu legume, sau piure, sau cartofi simpli, poti sa ii faci si salata ca de acum e bine sa inceapa sa manance si asa ceva. si luca papa la ora 17:30 iaurt, pana acum cu cereale, de acum incolo mi-a zis k tot iaurt dar langa pot sa ii dau si chec, si pandispan, si papanasi. eu din astea oricum inclin catre chec si pandispan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Hai ca sunt si eu la zi cu cititul, sper sa nu omit pe nimeni in cele ce urmeaza sa le scriu.

Alexina chiar as vrea sa va vad, dar nu cand sunteti la gratar si cu alti prieteni, ca nu vreau sa deranjez. Eu sunt f rusinoasa de fel, dar cand vom putea sa ne aduca tati te sun musai. o Teea frumoasa si desteapta. Bravo ei ca se incalta singurica.

Deea pfuuuuuu ce ai patit. SI a cazut de la distanta mare? Si eu am patit-o ieri cu Rares, ca l-am pus in picioare pe wc si il tineam de o manuta, dar nu stiu cum s-a dezechilibrat si a dat cu capul de chiuveta. Nu a plans niciun minut, dar eu tremuram toata ca am fost atat de idioata si de neatenta, dar voiam sa ii aranjez prosopul dupa ce il spalam la fundulet.

Gabi sa traiasca Evelinne, sa creasca mare si sanatoasa si voioasa. Imi pare asa rau ca ai trecut prin momente asa urate, numai de asta nu aveai nevoie. Poate vom mai reusi sa ne vedem. Fii fericita ca ai 2 copii minunati si sanatosi.

Strumphy am vazut poze superbe cu piscoata. E frumoasa foc, iar peisajul e feeric , parca sunteti in cu totul alta lume. I le voi arata si sotului sa stii. E divin acolo, m-as muta cu ochii inchisi la socrii tai, ca acolo sunteti , nu ?

Maduta mai, mai ce dulceata e Catalina si cate face ea, imi vine sa o mananc. Imi pare rau pentru Cristinelu, sa ii treaca durerile. F frumos ai vb de Budimex, ca e spital de stat si nu te astepti la televizoare sau mai stiu eu ce.

Somleac superbe activitatile voastre, esti o super mama. Ti-am trimis un al 3 lea pm. SA traiasca Victoras, sa creasca mare si sanatos.

Roxy si Rares si-a spart biberonul de apa,dar culmea nu era de sticla ci de la Avent din plastic si l-a ciobit la fund si curge. Asta este, altul la rand.

Ally esti in pregatiri mami, asa-i? Ce bunatati prepari?

Scrish salata verde avem voie sa le dam? Multumim de informatii. Luca, ce mai face? Mai povesteste-ne despre el, e un mare nazdravan si el sau e cumintel?

Alina06 bine ca ati trecut cu bine peste toate si ca e bine acum. NOi cand am facut enterocolita cu vomitat, cu febra peste 39, cu scaune cu sange, Rares nu a slabit deloc, desi manca de regim , lapte nu prea mai bea, ca era d-ala fara lactoza, dar era tzitzi de baza.

Lavi ce mai face Yasmi? Ce sporturi mai practica?

Delia

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

andreea da, avem voie sa le dam salata verde! bine, cand le pregatim lor, "salata" inseamna 1 frunza de salata verde cu un cubulet de ardei gras, putina rosie. e indicat sa le dam sa roada acum cate un fir de ceapa verde sau usturoi (ca tot e vremea lor) pentru ca sunt "antibiotice" naturale si le pregatim corpul pentru cand o sa ii tot ducem la nisip, unde sunt tot felul de mizerii si microbi (sa ii ferim de viermi intestinali si alte minuni).si ii mai ajuta si la dinti...luca e bine, cumintel si acum face si el boacanele lui dar macar somnul si mesele stim ca sunt sfinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la voi bate vantul tare??? la noi este teroareeeeeeee acum am vazut ca a daramat si un stalpisor de lemn cu ceva fire este jaleeeeeeeeee........de asta stau eu azi cu voi toata ziua pe forum ca suntem izolati in casa

andreea daa practica iasmi un nou "sport" de "frecat nervii la mamica" ultimele si cele mai noi si mai constante propozitii: " eu sunt sefa!", "eu dau ordine!" , "daca eu spun asa este...." "nu te bag in seama...", "nu te aud ce spui..." etc etc etc etc lista este destul de lunguta si ma gandescca numai de la gradi a putut auzi asa ceva... oricum cand vine vb de uitat la desene sau de primit "un dulce" stie sa schimbe replicile sa zicem ca o iau asa ca pe o rebeliune a varstei......sa vedem ce ma mai asteapta.... poate imi mai da somleac ceva sfaturi cum se descurca ea cu temperantul specific fiecarei varste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris cate kg are luca la 1 an???

andreea eu i am dat de ceva vreme lui L ciorbica de salata verde cu ou si smantana delicioasaaaa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele



LA MULTI ANI BEBELINA DE GABI!
SA FII SANATOASA!
SI TU GABI SA MAI VII PE LA NOI

STRUMPHULE e superba piscoata
de mine ai uitat
iti ziceam ca te-am visat
ca eram prin londra
si ne-am vazut
si ca m-am trezit tare fericita dupa vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi si la noi bate vantul ca la balamuc
da deja m-am obisnuit ca in zona asa e mai mereu
de aia ma streseaza si pt fete
tre sa le obisnuisc ca asta e clima
vant mai mereu
si azi si ploua putin
e urat
si frig
brrrrrrrrr
maine poate e ceva mai bine
daca nu parca de luni ziceau astia ca va fi mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi 10.200 si 78cm! si la noi e urata vremea, bate vantul si e asa intunecat de zici ca acum incepe ploaia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

intrebare: voi le-ati facut copiilor analize de sange la 1 an? noua ne-a recomandat sa le facem ca sa vedem cum asimileaza tot din alimentatie, daca are exces sau minus pe undeva...

Mergi la inceput