Clubul "babelor" FIV-oase 22

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Aadina, bafta multa, sa fie cu noroc!


Lara, banuiesc ca ala e pretul cu tot cu biopsia de endometru care la mine, in principiu nu isi are rostul. Gracias .


Eu as manca ceva dulce, mai exact ciocolata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira suna tu maine si remediezi situatiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

azi sunt fericita si suparata.

fericita pentru ca mi-am luat 4 perechi de pantaloni de vara,din bumbac cu elastan-ador combinatia asta intr-un anumit procentaj....cu buzunare,model pana,pana la glezna.
rosu,negru,crem si lila.

suparata ca ma doare burta.

si m-a facut sa plang si baiatu' ala care vine,de cativa ani, la noi pe scara inainte de Paste si de Craciun si canta la vioara.
canta dumnezeieste Balada lui Ciprian Porumbescu si ma face sa bocesc invariabil






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ana, pe hartia primita la receptie era incercuit doar histeroscopie, atat..la fel, pe factura primita, apare doar o singura pozitie histeroscopy - 55.000 HUF..posibil insa sa ai dreptate, altfel biopsia a fost bonus
good choice sa mergi la PK in mai, totally agree...uuuufffff, ce mi-ar placea sa ne gravidim toate pe aici
eu cred ca sami ne va face cu adevarat faza cu fiv-ul pe neve si o sa apara pigmentata, tatuata, cu rochita midi si...pregnant
oricum, astept sa sparga cineva gheata odata: Elenush?? apoi Aadina, samd, samd


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Auzi, eu in locul tau as prefera sa cred ca a fost bonus biopsia... asa numai, ca sa ma simt special pana la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

rochita midi am dus-o indarat...in rest...poate fi adevarat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

dar am vazut azi o alta rochita la care mi-a ramas gandul.
dar am deja prea multe rochite si vad ca in ultimii ani am purtat mai degraba pantaloni...asa ca nush' ce sa fac!!!
am in dulap rochite de 2-3 ani...cu eticheta pe ele.
s-o iau si sa o asez frumusel in dulap langa celelalte...sa n-o iau!!!nush' ce sa zic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

riiggghhhttt..pai, exact de-aia tot insist eu si revin cu ce scrie pe factura aia, da?
girl, btw, am vazut ca te gandesti sa "pazesti" un ciclu bun, asa ca-ti spun ce mi-a zis mie PK: cycle selection in that way does not work, but long protocol will work..(iti dai seama ca citeste Sabi si mai face un plan rapid)
Sabi, chiar, de ce te stresezi sa obtii prednisonul, in mod oficial, de la austrieci, doar asa, sa ai binecuvantarea lor? doar stii ca poti sa-l iei anyway..vrei musai nota 10 la purtare, inteleg?? premianta mamii

le: Sami, de unde-ti faci shopping-ul de haine, de regula? mie-mi place Mall Baneasa, dar daca ma intrebi ce mi-ar placea cu adevarat, ar fi Victoria 46
da, da, da...te cred, te simt, esti ca linistea inainte de furtuna..efharisto para poli


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, pai protocolul lung ar fi si alegerea mea, dar pentru linistea mea vreau sa fie sustinut de o luna mai buna


Sami, ia-o doar daca ti-a placut la nebunie si stii sigur ca o porti. Eu pe principiul asta merg, nu-mi place sa fac vanzari aiurea magazinelor, mai ales celor care nu-si justifica preturile prin calitatea materialelor, in primul rand si, ulterior, al designului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara sincer nu cred ca in cazul Anei protocolul lung ar fi tocmai indicat; desi eu sunt pro protocol lung, trebuie sa recunosc ca in anumite cazuri cred ca inhibarea este ultimul lucru de care are nevoie....
In fine ne dam cu parerea, ideal ar fi sa obtina pareri avizate de la medici, solutii sunt pt orice fel de cicluri

Mergi la inceput