Clubul "babelor" FIV-oase 22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Am ajus la Sibiu, am facut eco, nu am stat f mult de vorba cu medicul, e f grabit. El a zis ca e excelent, am raspuns f bine pana acum, dar asta cu excelentul nu ma incanta deloc, am auzit mereu la Viena ca e excelent si rezultatul 0. Nu stiu cati foliculi am, l-am intrebat si a zis ca multi. Din seara asta bag si Cetrotide, i-am reamintit ca vreau icsi, atunci s-a uitat pe fisa mea din calculatorul lui, a citit istoricul si mi-a bagat si 2 menopur di seara asta si scad gonalul la 150 . Urmatoarea eco va fi vineri seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aadina nu suna rau deloc.
cu incredere inainte
la atac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

hello fetelor,
abia acum am recuperat cu cititul, nu stiu ce naiba s-a intamplat ca nu mi s-a incarcat forumul azi deloc, citeam o pagina si iarasi disparea...deh zona crepusculara
Aadina Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun sibiul asta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

SAMI vreau si eu sprincene pigmentate ....................de vreo 2 ani tot zic sa imi fac dar ma gindeam ca numai pe afara se fac pigmentate fir cu fir ........imi poti da si mie detali :unde le faci, cit costa .......te rogggggg!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetele m-au sunat de la Biogenesis sa imi comunice ora la care m-au programat ,si am intrebat daca fac si embriotransfer de blastocisti si mi-au zis ca da ..........asta este o noutate....... am inteles de la Sami ca acum ceva timp nu faceau cu blastocisti !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

angi si eu o astept cu detalii despre injectarea de acid hialuronic la subtioara

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

bau
moah, mie nu mi s-a incarcat deloc forumul azi, pana dupa ora 4..eu am crezut c-am luat ban (orice altceva functiona)..acum am recuperat..
Ana, multzam' fain de capitol nou HSC la PK a fost 55.000 HUF..dupa HSC, PK mi-a dat doar o diploma, nix estrofem, nix duphaston
Ari, eu vreau sa fac fiv pe neve, preferabil odata cu tine..doar ca nush daca as avea nervii de otel ai balantei sa astept cu anuntul pana la eco de inimioare, eu sunt convinsa ca daca vad pe hartia aia scris beta altceva decat 0,0.. o sa lesin (la propriu) de soc, apoi o sa ajung cu tahicardie la urgenta, de unde o sa-l instruiesc pe hubby, sa intre pe forum si sa scrie un mesaj similar cu cel al sotzului lui Cris (big fan), sa reiasa clar ca tot eu sunt number one, da mai avem si number 2 si number 3 pe conducta..eeeehhhh, cam asta e scenariul
btw, trec prin absolut toate starile prin care, cu siguranta treci si tu


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.

tannoo...nici pomeneala de suparare.
asa suparacioasa ma stii tu???

angelica,iti dau detaliile pe PM despre sprancene.

adina,Doamne-ajuta...sa fie cu reusita.

asadar si prin urmare...numai pe mine nu m-a sunat don'soara aia de la Biogenesis.
maine sun si ma infig in gatul ei sau sun direct la Laura si-i spun ca refuz sa mai comunic ceva cu individa de la receptie.

ma duc sa pun masa si sa-mi hranesc soata.
revin





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
tannoo...nici pomeneala de suparare.
asa suparacioasa ma stii tu???

nu, dar, m-am gandit dup'aia ca "destul de faine" nu a sunat tocmai bine...ideea e ca nu intelesesem ce vrei sa le faci ptr ca arata bine ...
in fine...bine k nu te-ai suparat,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai mai tannoo...te tachinam si eu putin.
am inteles ce ai vrut sa zici.




Mergi la inceput