Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {3}

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ligia, mersi la noi nu e foarte pronuntat. Adica doar eu si marius observam :)) dar na. Te pui cu nebuna?
Radu se sperie de reflexul moro. D-aia si doarme pe burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Ligia, mersi la noi nu e foarte pronuntat. Adica doar eu si marius observam :)) dar na. Te pui cu nebuna?
Radu se sperie de reflexul moro. D-aia si doarme pe burta

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

incerc sa-l obisanuiesc si eu pe burta dar mai mult de 15 minute nu sta parca il pun pe cuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nu stiu Ligia daca se sperie, n-am incercat,dar m-ai facut curioasa, incerc la noapte, ca ziua Mihai nu doarme in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Sau se poate verifica si cand e treaz? Ca daca da, atunci nu se sperie,am incercat chiar acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cristina, pune-l cand e treaz pe un pled, o paturica ceva si trage-o brusc de un colt, ca si cum ai vrea sa o scoti de sub el. O sa vezi ca se sperie. De fapt reflexul moro il verifica pediatrul, nu a facut-o niciodata?
Pe mine ma amuza, fac ca niste pisici speriate :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Sunt absolut disperata! Acum cand toti copiii de peste doua luni scapa de colici, al meu se pare ca are cele mai puternice crize.Azi noapte am stat pana la 04.30. A fost cumplit. Am impresia ca se intampla sa aiba crizele numai dupa ce mananca, desi am urmat sfaturile primite si i-am dat separat LM de LP la interval de trei ore. Azi noapte am inceput sa-i dau si eu Colief pt ca nu mai stiu ce sa fac. Si ma tem ca de disperata ce am fost, nu am avut rabdare sa citesc decat modul de administrare, fara sa-l citesc si pe cel de pastrare. Si dupa ce am deschis flaconul a mai stat trei ore la temp camerei in loc sa-l fi bagat imediat in frigider. Sa fie vreo problema?`
Nu stiu daca este placebo, dar acum doarme, iar la prima trezire, cea de la 07.30 a avut chef de joaca. Nu stiu ce sa mai fac...
Alice, si noi mergem la Ortoclinic de trei ori pe saptamana. Nici nu stiu daca sunt corecti pt ca nu prea ai cum sa verifici. Habar nu am cand nu va mai trebui sa mergem sau daca era nevoie sa mergem si pana acum. Dar ne-au prins si ne tapeaza de bani...Asa ca nu ti-as recomanda sa te bagi. M-am intalnit acolo cu fata care a fost cu mine in rezerva la nastere si la al carei copil i se prescrisese exact aceleasi lucruri ca si noua. Oare toti copiii se nasc cu torticolis si probleme la labute incat sa aiba nevoie de masaj de trei ori pe saptamana? (55 RON SEDINTA DE JUMATATE DE ORA) si atelute la picioare care sa mentina labuta in extensie peste noapte? (60 RON PERECHEA PT DOUA SAPTAMANI)..Copilul creste si trebuie schimbate...30 RON FASA cu care infasori acele atelute gipsate. Iar eu, ca tampita, ma duc cu el in continuare si nu stiu daca din snobism sau din dorinta de a stii ca am facut tot ce e mai bine pt copilul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lilisor,io stiu ca trebuie musai la frigider (colieful),exact ca si protectisul;l-am uitat si noi afara si le-am aruncat ,nu le-am mai folosit
vezi ca poti comanda de pe amazon (parca) colief mai ieftin (cred ca are si la farmacia tei si e undeva la 60 ron ,fata de cat e in oras)

hai ca nu mai e mult si scapati de colici,fiecare sapamana aduce schimbari in bine ai sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Ileana nu este snobism e doar dorinta de a-l sti pe Tudor bine si sanatos...
mie pediatra care e cu specialitate pe ortopedie mi-a zis k Andrei e bine si k nu-i trebuie recuperare si k sunt bani aruncati dar eu tot m-am dus sa stau linistita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ileana daca ai dubii, cere si o a doua parere. Colici mai avem si noi, dar bine macar ca-s ziua. Ieri toata ziua a avut, abia spre seara s-a potolit.

Alice mersi. Pediatra cred ca-l verifica, dar nu sunt eu atenta. Am mare incredere in competentele ei si sunt convinsa ca daca ar fi ceva, mi-ar spune. Am facut cum mi-ai spus tu cu paturica si nu pare speriat, doar se uita mirat la mine parca intrebandu-ma "ce te-a apucat?" Sa googalesc si eu sa vad ce-i asta. Poate nu verific eu bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Offf, si eu raportez un pitic care s-a agitat aproape toata noaptea... spre dimineata a dormit o ora in scoica, cred ca datorita pozitiei usor ghemuite nu il mai deranjeaza asa burtica, dar cat o fi de bine pt coloana... pe spate sau pe burta n-am reusit deloc sa il adorm, se zbatea ca un peste pe uscat. Noroc ca n-a plans, ca i-ar fi trezit pe toti... Pe de alta parte, in cealalta camera si Andra s-a foit toata noaptea, fara motiv. Ce-or avea?

Dar sigur vin vremuri mai bune

Mergi la inceput