Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {3}

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

ligia, tu ai fost cu andrei la ortoclinic? cat costa consultatia?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)
alice consultatia e 80 ron,eco de sold 120 eu mi-am facut programare pt eco fara consultatie dar avand probleme cu piciorusele consultatia a venit de la sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Cris am crezut ca te-a retinut soacra. Sanatate muschetarilor si printesei!!!
Altesa ei ii tremura barbita doar cand plange. Lipsa de calciu e indicata de mai multe simptome pe care noi nu le avem. Asa cum spunea si Anda, e vorba despre sistemul nervos imatur. In plus pediatrul mi-a explicat ca la bebelusii alimentati la san, rar poate fi vorba de carente in vitamine si minerale. Curatatul nasucului inainte de baita l-am incercat numai o data si a agitat-o foarte tare. Prefer dupa baie deoarece nasucul e umed, iar cu putin ser adaugat, mucisorii ies repede.
Lady multumesc din suflet.Te pupic
Bia cum te descurci de cand a plecat mami tau?
Georgia si noi ne sustinem singure caputul. Isi intoarce capul in directia de unde vin voci si se odihneste rar pe umar. Insa pediatrul mi-a sugerat sa nu o las inca fiindca e totusi micuta. Noi avem doar 5 sapt.
Anda ce face Toma scump?
Iaura pup o Flavi dulce si cu personalitate.
Noi radem si gangurim la mami acum la aproape 3 dimineata

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Altesa mai ii faci masaj anti-colici lui Rafael? Felicitari ca ati scapat de uratii aia. Asteptam si noi minunea. Despre complexul de B-uri, acum cativa ani cand aveam un boyfriend cu tumoare pe creier, am aflat ca intretine formarea celulelor cancerigene. La bebei si copii stiu ca se administreaza cand nu iau bine in greutate. Dar in Anglia practica e diferita, deci...
Faith bunica sotului a fost moasa si mai apoi asistent pediatru, sti cum era la noi pe vremea lui Ceausescu, cand mergeau acasa la lauza si bb zilnic. No, ea mi-a spus ca uleiul de casa tre doar incalzit si lasat sa se raceasca, insa cel extra virgin tre folosit asa crud. Tot ea mi-a spus ca sudocream-ul e doar pt fundulet fiindca usuca tare pielea. Pt dermatita seboreica/atopica trebuie investigatii si hidratare, iar uneori schimbarea produselor cosmetice incepand cu detergentul. Dar cate bordeie, atatea obiceie. La fel si cu pediatrii...


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multe lunite pt Robert si Antonia!
La multi ani Smurfash!
La multi ani Anissia!
Sa fiti sanatoase fetelor si sa va bucurati de multa sanatate si impliniri alaturi de cei dragi!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

La multe lunite pt Robert si Antonia!
La multi ani Smurfash!
La multi ani Anissia!
Sa fiti sanatoase fetelor si sa va bucurati de multa sanatate si impliniri alaturi de cei dragi!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/


lma Smufurash si Anissia
la multe lunite Robert si Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza o cafea cu lapte si scortisoara?
Fetelor bebeii vostrii nu se sperie de la reflexul Moro si incep sa planga? nu tot timpul dar cel putin de 2 ori pe zi?
noi si acum dormim ne-am trezit la 2.3 am papat si somn pana la 6 apoi iar papat si somn sa vedem pana la ce ora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Ligia vreAu vreau mersi de rasp. Radu s-a nascut cu talpa stanga putin in interior. I-am facut masaj, pediatra a zis ca acum se duce in exterior, dar sa stau linistita ca se rezolva, sa continui cu masajul. Apoi m-a vazut cam asa si mi-a zis sa duc copilul la ortoped sau kineto sa fiu eu cu sufletul impacat

La multe luni Robert si Antonia!!
La multi ani Annisia! Ce mai faceti voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Io-s cu ceaiul

Ligia - in ce consta reflexul asta?

Georgia - nu stiu sa-ti spun ce remediu i-a dat lui Mihai pentru ochi, ca mi-a dat homeopatul o sticluta pe care nu scrie nimic si nici eu n-am intrebat ce-i si cum se numeste. Daca gasesti un homeopat de incredere, eu zic sa mergi la o consultatie, poate va ajuta si evitati alte probleme pe viitor.

Mihaela - soacra n-a venit inca, si-a amanat vizita pe saptamana viitoare, miercuri sau vineri. of, as spune eu mai multe, dar mai bine tac, ca-i forum public si cine stie cine citeste.

Ileana, Bulinuta

La multe luni Robert si Antonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Neata!
Ligia vreAu vreau mersi de rasp. Radu s-a nascut cu talpa stanga putin in interior. I-am facut masaj, pediatra a zis ca acum se duce in exterior, dar sa stau linistita ca se rezolva, sa continui cu masajul. Apoi m-a vazut cam asa si mi-a zis sa duc copilul la ortoped sau kineto sa fiu eu cu sufletul impacat

La multe luni Robert si Antonia!!
La multi ani Annisia! Ce mai faceti voi?


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


trebuie sa suni sa te programezi http://www.orto-clinic.ro/
eu i-am facut acasa kineto mi-a aratat si dr cam ce sa-i fac dar a venit o colega de-a mea care se ocupa de recuperare pediatrica si mi-a aratat ,mai amanuntit si acum este ok Andrei si dr de la orto-clinic a ramas uimita ce repede s-a recuperat .... sincer ii faceam de 4-5 ori pe zi kineto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Io-s cu ceaiul

Ligia - in ce consta reflexul asta?

Georgia - nu stiu sa-ti spun ce remediu i-a dat lui Mihai pentru ochi, ca mi-a dat homeopatul o sticluta pe care nu scrie nimic si nici eu n-am intrebat ce-i si cum se numeste. Daca gasesti un homeopat de incredere, eu zic sa mergi la o consultatie, poate va ajuta si evitati alte probleme pe viitor.

Mihaela - soacra n-a venit inca, si-a amanat vizita pe saptamana viitoare, miercuri sau vineri. of, as spune eu mai multe, dar mai bine tac, ca-i forum public si cine stie cine citeste.

Ileana, Bulinuta

La multe luni Robert si Antonia!

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


http://www.youtube.com/watch?v=PhOleckx1-Y&feature=related

asa e reflexul moro si piticul meu se sperie

Mergi la inceput