Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

ai smochini? you lucky...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

ai smochini? you lucky...


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



are mama unul dar inca nu a rodit.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Hello!

Noi ne-am intors de afara si acum ii pregatesc papa. Aici bate un vant destul de aiurea nu am stat f mult.

Si eu ma gandeam sa cupar mustela dar daca ziceti ca-i buna si cea de la La roche posay sunt in dubii acum...

Si mie la ultimul control mi-a zis doctorita ca nu are legatura DA cu ce mananc eu... acum nu stiu ce sa zic... vad ca parerile sunt imaprtite dar daca totul trece in mica masura in lapte are sens sa aiba legatura si cu alimentatia mamei care alapteaza nu? Asta daca ulterior se dovedeste ca e alergie la un aliment.

Mikka, nu stiu daca e bine sa o ungi pe eczema cu ulei... cel putin asa ne-a zis noua pediatra cand am avut episodul acela cu bubite (de atunci i-am mai aparut doar cateva sporadic asa si mai mult pe fata nu si pe trunchi). A zis ca uleiul lasa pielea incarcata si nu mai respira, e bine sa-l folosim inainte cu 15-20 minute de baie. dupa sa folosim doar lotiune. Tu faci cum crezi ca e mai bine

Kora, imi pare rau ca sunteti tot bolbaviori Sa va faceti bine repede

Eu sunt plina de nervi...de fapt am fost ieri azi m-am calmat Am primit ieri o notificare de la CAS cum ca datorez o anumita suma pt anul 2007 (eu am avut PFA din 2007 in 2009). Am ramasa masca... eu am platit la CAS ultima data in 2009 deci de ce nu mi-au zis atunci ca sunt datoare?? Si cum de am putut plati pe 2008 si 2009 dar nu s-a vazut atunci ca sunt datoare pe 2007?? Spuneti si voi cum e posibil asa ceva? am primit acum in 2012... macar daca imi venea notificarea prin 2009-2010 sa nu platesc si restante atata. In fine... poate au verificat ei acum pt indemnizatie si au vazut ca nu am platit.

Va pup, merg sa-i dau papica lui Prichi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna fetelor!

Am reusit sa citesc si eu din urma. Noi suntem de vreo 2 saptamani numai pe afara. Astazi am terminat si eu cu hartogaraia ... am depus si eu, in sfarsit, actele pt alocatia lui bebe. Am umblat ceva pe drumuri, asa e cand esti strain si nici nu stii prea bine limba.

De vreo 2 saptamani aici a venit vara, sunt intre 16-20 grade, soare, minunat ... asa ca noi profitam din plin de el .. ca cine stie cand mai prindem asa vreme minunata.(anul trecut toata vara a fost innorat sau a plouat ... si nu exagerez).

Cu diversificarea ... mai molcom asa ... suntem in continuare la pireut de legume ... nu stiu ce sa mai adaug momentan .... insa ma mai inspir din cand in cand de la fetele care sunt mai avansate cu diversificarea.

Racheel i-am facut facut pozele pt 6 luni.


Mami fericta de bebe Max.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Am fost si noi afara am dormit.

Jade, da cat o nuca este bucatica de carnita.Eu ii dau piept de gaina.Dar merg si cotoaiele.

Eu piureul de legume il fac din :morcov, cartof, ceapa(blenduiesc doar mijlocul)telina, pastarnac, dovlecel si spanac si carnita.dupa 2-3 zile de carnita dau galbenus.

De cand am pus carnita sau galbenusul mananca mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dragele mele!


Lipsesc si eu putin si cand apar, iar dau peste mamici sau pitici bolnaviori. Ufff!!!

Kora nici nu mai stiu ce sa zic. Sper ca lui Dimitris sa ii treaca repede mucisorii si lui Iannis sa nu fie nimic ingrijorator. Va pupacesc cu drag si DD sa fiti sanatosi!

Pinky . bine ca sunteti bine.

[bMarryan cum mai esti? Ti-ai mai revenit cu toate?

Zubi

Nanna[/b] cu banii cam stagnam in ultima vreme si timpul se scurge nemilos impotriva noastra. Mai am 2 promisiuni de depuneri in cont , una de 500 lei de la tata si inca una(suma necunoscuta) de la o prietena , amandoua pentru sfarsitul lunii. Mai departe vom vedea....cred ca pana la urma ajungem sa luam restul de bani imprumut de undeva....fara dobanda....sa nu fim nevoiti sa apelam la banca...Mai avem putin.......si inima mi-e din ce in ce mai mica....

In legatura cu plimbarea....as veni cu mare drag...dar, asta numai daca nu mai bate vantul. Azi am iesit cu 2 mamici...in zona Piata Sudului , ziceau ca nu bate vantul, dar cand au ajuns la mine....de-abia ne tineam pe picioare. A fost groaznic. Eu , am avut cat de cat noroc, ca am copertina care se lasa pana pe picioare la carucior si l-am putut proteja pe Razvan si de vant si de praful care se ridica intr-o veselie. Am zis ca pe o asemenea vreme nu mai ies niciodata.

Acum, nu pot sa imi mai dau seama de la ce s-a urticat fiu-meu .....de la praful care i s-a asezat pe piele sau de la sfertul de galbenus pe care i l-am adaugat azi in piure?Eu tind sa cred ca e de la ou.Asa ca zicem deocamdata pas la galbenusul de ou , pana mai incolo.

Cred ca o sa trecem pe brocolli...ca de morcov, pastarnac(patrunjel), orez sau ardei rosu ne-am cam saturat.

Ce sa mai zic?

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach , klau merci
maine o sa i dau si eu carnita
de curcan mi am propus

nanna ce face inez ? a facut vreo reactie la vaccin ?
joi cred ca facem si noi

pinky ai zis ca mai pui poze
ne este dor de voi

hayat te pup
eu tind sa cred ca de la ou a facut R reactie
cum sunt bubitele ?

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Seara buna!

Pinky - imi pare rau de asa intamplare, uite ca nici u imi dadusem seama ce suparata erai

Kora - imi pare rau ca sunt bolnaviori iar copilasii...

Hayat - si eu tind sa cred ca a facut reactie la ou. Ai grija, finutul meu a fost alegic la ou si uneori facea soc anafilactic, bine, nu vreau sa te sperii, doar ca mai bine sa fii in garda.
Sper sa reusiti sa strangeti banutii pt Razvan, defapt sunt sigura ca asa trebuie sa fie!

Jade - Inez pare ca e ok, a fost cam plangacioasa, stau putin cu teama ca am scos-o si pe afara pe vantul acela. Sper sa nu se fi imbolnavit, ea e o puternica

Ma bucur ca te-ai hotarat sa ii dai carne de curcan, suntem intr-o barca inseamna .

Pediatra iar mi-a zis sa ii dau Fe profilactic, de pe la 2 luni imi tot zice si eu nu o ascult deloc . Mi-a zis ca dansa face pt nepotel ( face in curand 1 an) cate un kg de branzica, o baga in recipiente cat pt o portie in congelator si scoate in fiecare zi. Oare o fi ok asa? Oricum, cred ca tot in fiecare zi ii voi face.

Nu stiu daca am mai zis, m-am hotarat sa ii dau oua de prepelita, am pe cineva care imi va aduce bio/eco.

Acu ma uit cu un ochi la Masterchef si cu unul aici, in asteptarea sotului meu fotbalist

Va pupez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare!

Nanna daca intalnirea ramane pt joi venim si noi negresit. Abia asteapta Anto sa-si revada prietenii. Am descoperit o scurtatura , ajungem rpd in Parcul Vacaresti.



Mergi la inceput