Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade ce suparat era T in prima poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Si eu ii dau lui Inez de lucru la masa, nu de alta, dar daca nu are ocupatie vrea fie sa bage ea mana in castron, fie sa imi ia lingurita din mana. Nu zic, frumos din partea ei ca vrea deja sa manance singurica , dar cum trebuie sa stau dupa 2 copii, nu prea ma amuza sa strang la fiecare masa piureul de pe hainele noastre, masa, gresie, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Nanna 1000 credeam ca sunt singura si procedez gresit

Mie chiar mi-a bagat mana in castronel o data.Ce rapida a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach , am indoieli cu rostogolitul pentru ca ea cand ajunge pe burta cracaneaza picioarele si se blocheaza asa. Nu se mai poate rostogoli. Cred mai degraba ca s-a impins cu mainile si s-a dus cu picioarele la margine apoi s-a prelins tinandu-se de patura. Asta pt ca nu a plans deloc,deloc...inca a avut chef sa mai si ajunga cam la 1.5 m de locul unde dormea in pat (taraindu-se pe jos cred) si zgancelea cu degetelul un gunoi pe parchet. Cand m-a vazut a inceput sa rada.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:



Am cumparat ieri mere Golden romanesti.Si a papat tot marul.BIne nu a fost mare dar l-a papat

Am pus poze si cum mancam si cum dormim si mai elegante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach asa e el mai suparacios

nanna merci

si eu ma joc cu el la masa...ba chiar ieri i am dat in pozitie culcat , l am lasat in putza goala si i am dat asa sa manance ,chiar a inghitit cateva lingurite (m am luat dupa Rach )
si tot ieri mi a bagat mana in castron si l a imprastiat prin sufragerie ....

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, da-i si o punga care fosneste sa se joace cu ea.Incearca si cu sticla de plastic.Trebuie sa mearga.Lasa-l sa priveasca la televizor la reclame.

Eu am scaunul langa pat in dormitor si televizorul este spre dreapta si mai arunca cate un ochi spre el.In special cand sunt reclame.


Prima data i-am dat culcata sa pape, apoi in scaun apoi in pat ca nu a mai vrut in scaun acum de 2 zile vrea in scaun.Cand s eplictiseste de el o pun in pat.Si pana la urma papam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

racheel, cum mai e bebelina? cate kg, cati cm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Oana il fierb cu celelalte legume.

De ce nu este bine sa-i pacalim cu ceva atunci cand mananca?


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





eu nu am zis ca nu e bine, insa eu prefer ca masa sa fie masa fara tv sau jucarii, insa poate ca in caz de constrangere as accepta orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna dupamiaza, la baitelul cel mare care a facut pojar in luna decembrie am folosit pasta de apa,a fost foarte folositoare,Matei a scapat, el nu a luat pojar.
Vorbiti de cazaturi din pat, Matei ieri s-a intors de pe spate pe burtica..ce frumos.
Nanna succes cu vaccinul,fara prea multe plansete

Mergi la inceput