Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Stefi, pai ne pui doar o poza cu Max?!!! Si nu ne zici nimic?!!Ce faceti?Ce papati?Cum papati?

Arata suuuuuuuuuper Max Ce poze frumoase ii faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Rach, eu la incepul il pacaleam pe R sa pape. Acum dupa ce ii pun bavetica si ma vede cu papa incepe sa bata din picioare pana ii dau sa manance.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Irinush multa sanatate la pitici !!!

Noi nu modificam nimic cu ora pentru ca ne convine, acum facem baita la 8.30, inainte o faceam la 7,30 (asa tati o vede mai mult, k dupa baita merge la nani). si dimineata da trezirea tot la 7-8, deci e ok.

Mikka, mierea peste 40 grade e toxica, nu doar isi pierde nutrientii. Eu asa stiu :)

Eu tot sunt impotriva pacalelii copilului. Dar de la teorie la practica mai este
Eu as vrea sa nu ii spun deloc minciunele Maiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

of , si Eca a cazut din pat
e clar , tre sa fiu cu ochii in paispe , dar chiar si asa , parca vad ca zboara si el

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am papat si noi dovlecel cu pastranac. Prima inghititura am fost cu cantec. Dupa i-a dat de gust. Cred ca a bagat vreo 20 gr. Ma duc sa o mai caut inca 1 data de cucuie dupa ce am gasit-o lata pe jos.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Mai, am si eu carut din ala.Mi l-a dat cineva.Ce bine a mers prin nameti asta iarna.
Finul meu imi zicea....ai ma nasa..nu scot eu masina din parcare si tu mergi cu carutul prin zapada.A fost bun.
Super arata bona ta


Bravo Radu
Asta ma gandesc si eu ca pana la urma nu mai este nevoie sa-i dau ceva sa se joace.
Eu asa am simtit....mai bine sa0i dau ceva de joaca si sa manance decat sa nu manance.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

of , si Eca a cazut din pat
e clar , tre sa fiu cu ochii in paispe , dar chiar si asa , parca vad ca zboara si el

_


de T 6+





oricum ea e un fel de alien..nu plange nici cand isi da cu jucariile in cap. ma mir ca nu m-a urlat deloc. si inca ceva..ea nu stie sa mearga/taraie. nu stiu cum pisici a alunecat din pat.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Bravo Eca pentru papica

Si Eca a cazut?Offffff sa treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

of , si Eca a cazut din pat
e clar , tre sa fiu cu ochii in paispe , dar chiar si asa , parca vad ca zboara si el

_


de T 6+





oricum ea e un fel de alien..nu plange nici cand isi da cu jucariile in cap. ma mir ca nu m-a urlat deloc. si inca ceva..ea nu stie sa mearga/taraie. nu stiu cum pisici a alunecat din pat.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


S-a rostogolit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare si o raza de soare!

Noi suntem ametite rau, nu a sunat ceasul sa o duca tati pe Indra la scaola, am dormit toti ca purcelushii pana spre 8 jumate, noroc cu o prietena ca m-a sunat ca altfel cred ca ne trezeam cand venea bona la 12 fara copil de la scoala

Oana - eu sunt convinsa de faptul ca porumbacii vostri sunt 100% safe si oricum incomparabil mai sanatosi decat pasarile din comert. Ti-am spus de info asta pt ca m-am gandit la voi cand am citit. Eu tot timpul ma gandesc si razgandesc ref la carnea asta nenorocita pe care daca as avea curaj le-as scoate-o fetelor din meniu. Simt insa ca nu sunt suficient de informata si in plus nici nu cred ca voi avea timp ( dupa ce incep munca) sa fac tot felul de preparate, hidratari, deshidratari de legume, seminte etc pt a le oferi in schimb. Ma simt vinovata pt asta si asta e motivul pt care ma tot framant pe tema carnii . Eca e o norocoasa ca aveti pasarile in curte, ce n-as da sa am si eu ocazia sa le ofer asta fetelor mele!

May - eu bibe il fac pe loc, apa se incalzeste in cateva secunde, bibe e gata in juma de minut. Am o dexteritate....sotul mereu ma intreaba daca aveam cumva bibe facut de cu seara
Inez nu prea mai adoarme dupa trezirea de la 6-7 pt ca tot atunci incepe agitatia cu trezitul Indrei, mers la baie etc. Sta treaza pana spre 9-10 cand adoarme la loc.

Jade - am uitat aseara sa iti raspund si eu la intrebarea cu cerealele. Cel mai simplu este sa iei cereale care deja contin lapte, le prepari mai repede. Eu ii iau tot de la Humana, ma gandesc ca au in continut acelasi lapte ca cel pe care il bea ea si poate e mai ok asa.

Irinush - imi pare rau ca sunteti bolnaviori! Sa va faceti repede bine!

Alex - drum bun! Zbor lin!

Pinky, Anca - haideti la intalneala atunci! Sa vedem in ce zi nu bate vantul si e cald - daca nu ma insel joi este o zi frumoasa - si o facem! Hayat?

Hayat - sa ne mai spui cum stai cu stransul banutilor, sa ma rotunjim!

Noui asteptam azi pediatra la vaccin!

Mergi la inceput