Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara!

Noi am fost azi la vaccin, a plans Dani putin saracutul. Sper sa nu avem reactii.

Sei, venim la sfarsitul lunii aprilie.

Mikka, ma bucur ca deja s-a vazut o imbunatarire.

Ionela, uau ce mare e Tudor!

Nana, ce frumos Ai doua fete super! Noi nu am facut niciun vaccin optional si nici nu as face. O sa vad ce zice si dr la urmatoarea vizita.


May, eu nu i-am dat apa pana acum dar i-am mai pus in pireu cate o lingura de apa plata. Deci atunci cand o sa-i dau o sa-i dau direct apa plata. Aveti cateva vaccinuri de facut nu gluma! Sa fie fara reactii adverse!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Sei - Ref la Mamaia, in Nord sunt hotelurile mai bune, plajele mai bune. In sud e la intrare, mai "la prosoape"

mamica de 2 fetite iubite!




eu am gasit un hotel in centru , dar are plaja privata... difernta consta in asta? Hotelul e intre mare si lac....
Chiar nu stiu deloc Mamaia si acum mi-a picat pata pe hotelul www.mareea.ro/mareea-info-cat-Cautare_avansata_Rezultatele_cautarii-n-Family_Club_Mercur_Minerva_3_Inscrieri_Timpurii_15_31_03_-pId-5183.html" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Pinkysor - felicitari pentru vaccin! Hai ca Dani e deja baiat mare, o sa fie bine!

May - am si eu o prietena care s-a mutat in UK primavara trecuta, are si ea 2 fetite si imi povestea ca a fost uimita cum sunt tinuti copiii acolo: imbracati foarte sumar ( ei erau cu caciuli si geci) si copiii englezilor in maneca scurta, fara nimic pe cap, cu mucii la nas, ca nu au conceptul de a nu duce copilul la gradi daca e bolnav, din contra, daca racesc fac imunitate, nu se streseaza nimeni de raceli, muci, etc. Si cu vaccinurile au avut probleme, ea incepuse la cea mica vaccinurile in tara ( avea cam 4 luni cand au plecat) si acolo nu a gasit sa ii faca aceleasi, au venit in tara doar pentru a-i face vaccinul. In fine, la ei era si problema de adaptare, macar voi sunteti ca acasa.

Nu stiu ce e cu mine atata vorba pe net...cred ca ma bag la somn totusi.

Noapte buna! Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nanna valeuu ce manca Indra sper sa nu ajung si eu in situatii din astea
minunat ce ai povestit despre fetele tale

seidana maine nu stiu ce o sa mancam
la ora 15 trebuie sa fim la vaccin , deci pranzul este cam sarit
vedem maine
put scutecele asa i , dar m am obisnuit
eu vreau sa incerc huggies dar nu mi vine sa cumpar un bax doar de proba
voi ce mai folositi ?

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

ionela, sa purtati cu placere SSC-ul!
asta cu bulgarii e tare, a patit-o si fratele meu, au plecat cu masina si s-au intors cu trenul, v-am mai povestit eu de el...

ce mare e Tudor!!!9 kg la 5 luni, cred ca e rotund

am si eu o intrebare, daca am inceput minunata diversificare de duminica, pot intrerupe o zi-doua (adica acum, in week-end)? plecam la bunici la bacau si nu am efectiv cum sa ma car cu toate cele dupa mine si nici conditii sa ii prepar si sa ii dau sa manance, vom fi pe putin 20-30 de persoane acolo (are neam numeros soacra-mea)

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

.
Hihi: poti intrerupe si 1 sapt si cat vrei tu si fata. ideea e ca s-ar putea sa se comporte ca in puseu... dar nu pateste nimic.
Mihnea al meu a mancat exclusiv san 2 sapt la 1 an si 2 luni. Sa mai spun ca si acum, de sarbatori, 3 zile a mancat doar san??? Eu eram fericita ca mananca ceva... si mai ales ca alegea ceva sanatos

Tudor e si lung, dar e grasan... nu are nicio cuta!!! e ca un carnat bine umplut si tasat asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

buna dimineata,
am revenit cu ''traducerea'' povestioarei:

Secretul fericirii
Traia în India un întelept despre care se spunea ca ar pastra secretul fericirii într-un cufar de aur. Multi regi, au încercat sa îi ia cufarul, cu bani, cu onoruri sau cu forta. Nici unul nu a izbutit.

Într-o zi, un copilas i-a cerut înteleptului sa îl învete si pe el cum sa fie fericit în viata. Înteleptul, vazându-l nevinovat si curat la suflet, i-a spus ca lui îi va dezvalui secretul. Nu era ascuns în cufarul cel de aur ci în inima si în sufletul lui si era format din mai multe lucruri pe care trebuie sa le faci în viata

1. sa stii ca Dumnezeu e în toate si sa îi fii recunoscator pentru tot ;
2. sa te respecti pe tine însuti si zilnic sa îti spui “sunt important, sunt capabil, sunt inteligent, nu exista obstacol pe care sa nu îl pot învinge”;
3. propune-ti scopuri în viata si lupta pâna obtii succesul;
4. nu invidia pe nimeni pentru ceea ce are sau ceea ce este, fiecare cu ce e al sau;
5. sa nu porti dusmanie nimanui, acest sentiment te împiedica sa fii fericit;
6. sa nu iei ceea ce apartine altcuiva, mâine ti se va lua si tie, mai mult, poate;
7. sa nu faci pe nimeni sa sufere, toate fiintele au dreptul sa fie respectate si iubite;
8. sa ai întotdeauna un surâs pe buze si cauta sa vezi partea buna a fiecarui lucru, a fiecarei fiinte, a fiecarei întâmplâri ; ajuta-i pe cei care au nevoie, fara sa te gândesti la rasplata.

pentru cine doreste

Eu sunt mult mai bine decat ieri ,Elisa la fel.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata!

www.zippler.ro

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

creola, frumos zis!

ne bucuram ca sunteti mai bine!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata si de la noi.
Jade de cand ma chinuiesc sa-ti scriu cum am pacalit-o pe eva sa manance cat de cat piureul de lugume.
Dimineata mananca para cu mar crude (nu le vrea coapte).
In piureul de legume (cam 50 gr) ii amestec banana cam 2 degete (la grosime ma refer).Dupa ce incepe sa manance ii mai pun cam 30 gr piure...........aproape ca nu mai are gust de banana, dar asa o pacalesc ca sa deschida gura la inceput.
Mai mult de 80 gr nu mananca...........nici fructe, nici legume.
May dar de ce nu o lasi sa suga piept noaptea? Ziua biberon si noaptea piept.Nu cred ca o sa pierzi laptele daca ii dai sa suga numai noaptea.Corpul va intelege ca numai atat ai nevoie.Gresesc Ionela???????

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Neata si de la noi.

May dar de ce nu o lasi sa suga piept noaptea? Ziua biberon si noaptea piept.Nu cred ca o sa pierzi laptele daca ii dai sa suga numai noaptea.Corpul va intelege ca numai atat ai nevoie.Gresesc Ionela???????

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003

camady's baby



mi-ai luat vb din gura

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput