Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Ionela.. f tare prietena cu bulgarii

SA purtati sanatosi Luna, chiar am vrut sa zic p FB ca mie mi-i se pare a fi un mei tai cosmetizat, dar vad ca mi-a luat-o Oana inainte, oricum prfer sa imi fac un mei decat sa dau 350 lei p e luna , insa sa aib si cine sta in el
Ce mare e Tudor.. nu ne mai pui poze?

MIkka.. eu am mai intrerupt , ce sa aiba? Lena vrea sa divrsific doar catre 9 luni, asa ca ce sa aiba 2-3 zile pe Tzitzi all inclusive?




Sei, de cand am aflat de fier, vitamine, cred k o sa incep la 7, dupa vaccin. Vaccinul il facem pe 18 deci dupa o saptamana. :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



NA ca la cat erai de convinsa nu credeam sa te razgandesti..... oricum u are right .. e mult mai simplu cu titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mama, May, da ce vaccinuri ati facut!? Cred ca e pe acolo si unul pt nas infundat daca zici ca s asa multe...eu am incheiat o cu vaccinurile. s ar putea sa ii mai fac dtp ul la 1.5 ani nu la 1 cat zice regulasi gata.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Seidana cartoful, daca-l tai si-l lasi in apa, lasa amidon, si-atunci nu mai da gaze. Daca iei tu fier, nu ajunge si la Elena prin lm¿ carnita la cate luni bagati¿
cu alergia nu stiu ce sa zic, si Noa mai face brobonele, ve la gusa si nu stiu de la ce, cateodata ma gandesc ca poate c-o pupa si raspupa dani si cine stie ce-a mancat inainte sau am mai sters-o cu hartie de sul, d-aia de bucatarie, in graba si dŽaia.




buuny. nu stiam faza cu cartofii.. multu
Carnita intentionez sa ii dau d main.. pui de casa..

Voi cum mai stati cu papa?



noi ne chinuim sa anuntam o masa diversificata, insa e greu ca Noa papa cantitati mici si dese, si daca papa 7O-8Ogr legume ii e suficient, dar nu prea rezista 3 ore, deci...

am uitat: eu nici apa in care a fiert cartoful n-o folosesc. daca poti fierbe cartoful separat. ma gandesc oare daca la abur ar fi mai bine, hmmmm(omulet ganditor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May.. chiar asa .. mama cee dee vaccinuri

BUNNY.. pai nici noi nu mancam mai mult de 100 gr, si nu rezistam mai mult de 3 ore nicidecum ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana n as putea spune daca a mancat din cauza carnii
bine...nu a mancat cum manca el inainte , dar a mancat ceva si m am declarat multumita
a mancat si banana azi

nanna carnea i am dat o in piureul de morcov cu cartof
era bunut la gust

bunny e vesel da , scutece uda , uneori mai mult alteori mai putin
merci pt sfaturi
sanatate va doresc !

apa , eu ii dau plata (dar nu prea vrea el sa bea decat cateva lingurite/zi)
NU o fierb


_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Mai devreme am avut parte de ceva ce nu se poate descrie in cuvinte...totusi voi incerca :)

Pentru ca se stransesera ceva vase in chiuveta, Innez incepuse sa se matzaie de foame si voiam sa fac repede si cateva clatite, am intrebat-o pe Indra daca vrea sa ii dea ea sa manance lui Inez pana spal eu vasele. A fost foare incantata de propunere, asa ca am pregatit repejor piureul si sub supravegherea mea si indicatii precise a inceput sa ii dea, eu convinsa fiind ca i-l va pune mai mult pe langa. Ii pregatisem si ceva fosnitori langa sa iid ea de lucru. Cand colo....Inez se uita in ochii ei fascinata, Indra ii vorbea cu o alta voce, Inez deschidea gurita, inghitea, fara jucarii, fara pacaleli....doar uitandu-se la cealalata mana de omulet care o hranea! A fost un moment incredibil, unic, atata dragalasenie, iubire, grija....Mi s-au inmuiat picioarele.

E clar, Indra e mai talentata ca mine! hehheheh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - ms de raspuns. Eu tin minte de cand ii dadeam Indrei mancarea asa ca piureul care continea si carne era bleah! Ea isi facea sila pana vomita. Asa am ajuns la cocktail-ul Molotov cu care pana la urma am reusit sa o dolofanesc pe Indra. Ii dadeam amestecat la blender carne de pui, banana, iaurt, biscuiti Ii placea la gust si eu eram fericita daca manca un castronel cu asa combinatie pe zi.

Apa ii dau si eu tot plata, dar nu bea, o scuipa toata. Pana la urma s-or invata ei sa bea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

NAnna..c moment.. cred cu tot sufletul ca mom astea ne fac sa traim ..

JADe...main ce mancati? Nu ti-i se pare ca put pampersurile?

si eu tot apa plata ii dau, inainte o firbam .. acum nu mai

PLS nu ma uitati la raspunsul cu MAMAIA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Nu mai stiu cine ma intreba ce produs am folosit de la Lipikar. Am folosit balsam. In DA se recomanda de obicei balsamul ca e cel mai gras. Hidrateaza mai bine ca laptele sau lotiunea dar nu imbacseste ca uleiul. A fost foarte bun insa ma dispera ca se gaseste la tub. Cand te apuci sa ungi copilul si mai tre sa storci iar, iti aluneca tubul din mana ca ai mainile unse. Asa ca mi-am luat apoi lapte emolient de la Aderma ca are dozator si am fost surprinsa sa constat ca are aproape aceeasi consistenta si miros ca balsamul Lipikar. O sa incerc si laptele Lipikar.

Eu apa nu-i dau deloc la gaza, isi potoleste setea cu laptic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Sei - Ref la Mamaia, in Nord sunt hotelurile mai bune, plajele mai bune. In sud e la intrare, mai "la prosoape"

Mergi la inceput