Strugurasi de Sept-Oct 2011 *48*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana nu cred ca a scazut de la miscare pt ca el nu se agita prea mult
e mai molcom asa :)
scutecele....ne am intors la pampers

hayat bafta la oftalmo
si T are suzete preferate , cele de la nuk tesite
are vreo 5 buc , i am luat mai multe tocmai ca sa nu faca pasiune pt una si sa patesc ca tine :D

la mine dureaza sa se coaca marul cam 30 min

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

am si eu o intrebare: la cat timp se schimba suzeta? sau nu se schimba decat cand e deteriorata?

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

am si eu o intrebare: la cat timp se schimba suzeta? sau nu se schimba decat cand e deteriorata?

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


eu le am schimbat cand s au deteriorat , mai exact cand au devenit albicioase/mate
la 6 luni le am schimbat pt ca am trecut la marimea 2

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut.
jade, merci de raspuns.

fii-mea azi noapte nu vroia biba. plangea. am pus-o la san si imediat s-a mufat. ce ma fac?
da, jade, luni incep serviciul.

azi i-am dat piure de mar copt. a mancat mult. cam vreo 6 lingurite. i-am dat prea mult?
acum ma gandeam ca ce bag dupamar. cred ca am gresit ca i-am dat fructe inainte de legume, dar la morcov facea bleah.
help. ce fac de acum incolo ca info pe net sunt atat de multe si contradictorii.
sunt in ceata.

mikka cum sunteti cu diversificarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu le schimb la 3 luni. ei ii plac cele de la baby nova tesite si curbate sub nasuc. sunt pt bebe mici ca are gurita mica.
scrie pe ele ca la 3 luni tre schimbate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena, multumesc si multumesc pt link, foarte util.

sei, la noi iau sange din vena, din manuta, am vazut un bebelus ca ii luase din dosul palmei, nu stiu cum sa explic exact. eu voi merge sapt viitoare sa intreb exact.

may, noi am papat 3 zile morcov si ne-am constipat. azi am trecut la pastarnac, a papat vreo 5 lingurite si apoi si-a facut o greata de m-am speriat. a molfait si o bucata de pastarnac intreaga, facuta la abur. eu nu i-am dat zeama, ii fac un piure destul de grosut, asa. am vrut sa pun lape de tzitzi in el dar n-am scos nicio picatura la pompa asa ca am pus un pic de apa plata fiarta si racita. maine ii bag si telina. apoi dovlecel, apoi dovleac placintar...apoi mai vad.

edit...dupa telina bagam patrunjel, ca uitasem de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may eu i am dat in ordinea asta :
legume : morcov , pastarnac , telina , dovlecel , cartof
fructe : mar , para , nectarina , piersica , caisa ,portocala , banana
urmatoarele sunt spanacul si dovleacul placintar
eu le combin cate 2-3 , chiar si 4 la legume
azi i am dat pt prima data carne de curcan (copan)
incet , cu figuri , fara pofta , dar a inghitit ceva
eu le prepar la abur si apoi le blenduiesc

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

salut.
jade, merci de raspuns.

fii-mea azi noapte nu vroia biba. plangea. am pus-o la san si imediat s-a mufat. ce ma fac?
da, jade, luni incep serviciul.

azi i-am dat piure de mar copt. a mancat mult. cam vreo 6 lingurite. i-am dat prea mult?
acum ma gandeam ca ce bag dupamar. cred ca am gresit ca i-am dat fructe inainte de legume, dar la morcov facea bleah.
help. ce fac de acum incolo ca info pe net sunt atat de multe si contradictorii.
sunt in ceata.

mikka cum sunteti cu diversificarea?

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


MAY dpinde de copil.. de ex Ilincutza Nataliei nu mananca fructele deloc insa rupe legumle
Un copil mancacios manca orice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADE a papat mai bin cu carnita? am mai auzit varianta asta..

eu i-am facut azi morcov cu pastarnac spanac si dovlecell.. inxca nu am mancat doar d gust, insa greata nu si-a facut

INTREBARE off topic..
Unde mai bine in Mamaia ? acu sotu vrea mamaia si nu stiu care e faza cu NORD sud Central.???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mi-am amintit "una buna" legata de concediu

O prietena tot voia la bulgari la mare cu bebe mic. Sotul o tot intreba cu ce merg acolo ca el nu vrea. Tipa, senina ii spune ca vor merge cu masina ca sa poata face opriri de cate ori are nevoie bebe. la care sotul o intreaba: si cu ce ne intoarcem ???
Explicatia intrebarii: cu o vara inainte cumnatului lor le fusese furata masina la bulgari:D

Va tot citesc cu diversificarea si ma ia plansul: mi-e asa de bine cu alaptare exclusiva si facem 5 luni.... mai am 1 luna de huzur si gata... sau, cine stie, poate Tudor va cere amanare , macar de mila mea...

Citisem de paine data bebeilor: nu e o problema glutenul din paine ( desi eu pledez pentru introducerea tarzie a glutenului, dar dupa 6 luni e permis, teoretic) dar sarea , aditivii alimentari??? alea chiar ca dupa 1 an au ce cauta la bebe si atunci cate putin ( putina sare ca fara adititvi nu are decat bine sa i se intample)

Eu am SSC Luna de la Poarta-ma , de azi.... si sunt extaziata... imi place de mor...

In rest despre noi:
Bebe e mare, vreo 9 kg, vesel si face siruri de rostogoliri chiuind. Curios de nu mai poate: vrea tot sa atinga, sa duca la gura. Cele mai interesante sunt obiectele din mainile celor din jur. Evident ca se intinde si dupa mancare clefaind, dar tot asa face si la peria mea de dinti, cartea pe care o citesc, lingura de lemn, masinuta lu'fra'su... asa ca i-o fi pofta de o roata, ceva

Vrea in fund... eu nu il ajut... si se trage, se ridica, mai cade, iar se ridica daca prinde ceva sa se sprijine... daca nu se trage de pantaloni si se tot sreme... si eu ma amuz... are el timp si pentru stat in fundic si pentru mers... ce atata graba? Vrea deja in club??? la fete???

va pup si incerc sa mai trec pe aici

Mergi la inceput