LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

...daca voi nu scrieti, scriu eu mi-am luat forum, eu-s sefa pe aici acum, nu ?

.

Andreea gata cu proiectul? nu ne spui si noua despre ce e vorba? sau eu deja stiu ? pe cand va mutati ?




Mami, m-ai facut sa rad si sa visez. Ce bine era daca era vorba de o casuta. A fost un proiect esuat, despre lucrat acasa, dar nu a fost la ce am visat, asa ca l-am abandonat. Mi s-a prezentat ceva, dar de fapt era cu totul altceva. Asta este, poate altceva va fi si pentru mine. Azi , m-am gandit toata ziua la voi si am observat ca Sophia nu mai are album pe picasa, asa ca te rog sa mai faci unul, sa o mai vada si ochiul meu , chiar daca intru mai rarut.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely, aerosolii sunt sfinti.. vlad facea lunar cred pana intr-un an ..aerosoli cu flixotide, dexa, adrenalina..oricum trebuie indicat de dr..si homeogene pt supt s=dizolvat in apa..
viss, ma gandeam eu ca nu e banala roseola..ca la noi a fost mult mai usor..pupici pt sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

si eu pe aci..ma plicti rau de tot!!

afara bate un vant!! frate de te ia pe sus pe bune

prega ceva sa facde papica si va urmaresc pe voi...

mada, esti la spital?????

strumf...hai mami fi serioasa....esti o frumoasa!!! imi este taree greu sa ma resemnez cu vergeturile astea de celulita de exemplu poti scapa dar de asta ba


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Sunt in asentimentul tau si eu am!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Nu cred ca v-am povestit ca am fost la concert la Horia Brenciu..asa bolnava.
Faza naspa:am venit cu febra mare de acolo...faza buna:A FOST BESTIALLLLL...daca aveti ocazia mergeti!!!

La Sala Palatului a fost sublim!!!

Mamica de David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




te invidiez..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally

deci,eu nu am probleme nici cu celulita nici cu kg doar cu vergeturile (mama lor!!) si cu tzitzile de la genunchi

haideti sa fim serioase, acum vb de 2 lucruri care nu se exclud: a avea un copil si un corp frumos in acelasi timp.
eu mor cand aud....lasa ca arati ff bine pt o mamica cu 2 copii (ex meu) sau ce mai conteaza cand ai asa frumuseti de copii....bla, bla, bla sunt doar scuze si motive!!! mamici sunt si acum si au existat dintotdeauna cu un corp frumos si impecabile. deci pt mine nu tin remarcile astea. ok am 2 comori nepretuite dar asta nu inseamna ca trebuie sa am accept asa doar pt ca sunt mamica! parerea mea proprie pe care o am inca dinainte de a avea copilasii. va rog sa nu va suparati pe mine!! fiecare stie cum se simte bine in pielea lui...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Azi sunt in asentimentul tau. Si eu am niste sani oribili. Trag speranta ca dupa ce voi incheia alaptatul sa isi revina, dar doar trag speranta.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Deea, Yasmi multumim din suflet, sunt super incantata de carucior, se manevreaza usor, e foarte usor si mai ales ca liftul nu opreste la etajul 1, asa ca il iau pe Rares cu tot cu carucior in brate 20 de kg si cobor 20 de scari.Uraaaaa

Ally abia astept sa va vad. S-a dus proiectul meu pe apa sambetei.

Multa sanatate tuturor puiutilor, offfffff, prin cate ati trecut. Noi am facut doar un vaccin, nu pe amandoua odata, intrucat Rares era putin mucios si i-a fost frica dnei dr sa nu faca vreo reactie urata.

Viss offf mami, cred ca iti e tare greu. Multa sanatate va doresc si poate apuci si tu in noaptea asta sa dormi putin.

Maduta ma bucur ca totul e bine. Asteptam vesti de la tine.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ally

deci,eu nu am probleme nici cu celulita nici cu kg doar cu vergeturile (mama lor!!) si cu tzitzile de la genunchi

haideti sa fim serioase, acum vb de 2 lucruri care nu se exclud: a avea un copil si un corp frumos in acelasi timp.
eu mor cand aud....lasa ca arati ff bine pt o mamica cu 2 copii (ex meu) sau ce mai conteaza cand ai asa frumuseti de copii....bla, bla, bla sunt doar scuze si motive!!! mamici sunt si acum si au existat dintotdeauna cu un corp frumos si impecabile. deci pt mine nu tin remarcile astea. ok am 2 comori nepretuite dar asta nu inseamna ca trebuie sa am accept asa doar pt ca sunt mamica! parerea mea proprie pe care o am inca dinainte de a avea copilasii. va rog sa nu va suparati pe mine!! fiecare stie cum se simte bine in pielea lui...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Azi sunt in asentimentul tau. Si eu am niste sani oribili. Trag speranta ca dupa ce voi incheia alaptatul sa isi revina, dar doar trag speranta.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




ma gandeam ca vrei sa tragi de ele-n sus, nu de speranta sa se mai ridice si ale mele sunt tot pana la genunchi si arata ca niste sosete obosite, dar barbatului ii plac si asa, oricum nu le-a mai vazut de la inceputul postului sa speram ca le redescopera la fel de incantatoare ca pana acum

in seara asta m-am imbracat, adica am vrut numa sa vad daca imi intra un costum negru pe mine sa il iau pentru miercuri la funeralii si nu ma ajunge la nu pot sa inchei nasturii in fata deloc din cauza lor desi am slabit si sunt la kilogramele de dinainte de sarcina, acum parca-s mai lata in spate si solduri , plus marimea la sutien dubla

na acum nu stiu cu ce sa ma imbrac, cred ca maleta si cardigan negre, altceva nu am si nici cand sa ma duc sa imi iau ceva

poze noi cu piscotul am pus sapt trecuta , am dat link spre contul meu de picasa ca erau multe si nu am vrut sa ocup spatiul, am sa fac alt album dupa ce o face un an

imi pare rau ca proiectul nu era cu casuta, niciodata nu e prea tarziu, nu stii de unde sare iepurele, iti spun io , ca am trecut prin de astea

ma duc sa pregatesc baia piscoatei ca in seara asta mi-a scos peri albi, maraita, urlacioasa, plangacioasa ca niciodata .... mi-a deochiato careva ca ea niciodata nu mi-a facut ca azi s mi-a mai dat si un cap in gura si mi-am spart buza de jos pe dinauntru , tare nu asa, m-a busit sangele

sper sa intru mai tarziu sau maine dimi daca am timp pana plecam spre Manchester, daca nu ne auzim joi seara sau vineri, depinde cat de obosita voi fi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Buna fetelor!

Am vazut ca avem foarte multi copilasi bolnaviori.
Inca citesc de la capitolul din urma.

Daria a facut roseola, ca Sonia :)

Acum are eruptia pe corp. De aceea a avut febra. Acum este bine. Doctorul ne-a spus ca se vindeca de la sine, nu are nevoie de tratament acum, pentru ca nu va mai face febra.

Miki, off, am citit de Andra. Sper ca este bine acum

Madutza, eu am schimbat numele in Bebe Fluturas. nu am reusit sa va mai anunt ca incepusera episoadele cu febra Dariei si am uitat complet. Era un mesaj ca avem contul suspendat pt ca numele nu este unul real. Si mi-am adus aminte ca s-a mai discutat aici si cineva propusese numele asta.
Scuzati-ma mamici ca nu am anuntat

mai citesc si revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy hai ca m-ai facut sa rad. Esti mortala. Imi pare rau pentru piscoata ca e maraita si ca ti-a spart buza. Poate o fi de la vreun dintisor. sa treaca maraiala.

Irinuca pfuu si voi ati facut roseola asta. Imi pare rau, multa sanatate.

Fantastic ce de puiuti bolnaviori. Imi pare asa de rau, eu nu suport sa vad un puiut bolnav, ma doare sufletul. Mamicilor multa putere va doresc, sa se faca puiutii bine.

tuturor si noapte buna.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Cami multumesc pt raspuns!!

Miki ii fac aerosoli zilnic de 3 ori dar doar cu ser fiziologic!!
Cei drept am imprumutat aparatul caci pana acum nu am cumparat (cheltui banutii pe concerte..) dar acum ma orientez ca nu se mai poate..
Legat de concert crede-ma ca a fost super!!Nu ma asteptam...a meritat sa zac a doua zi rapusa de febra.

Mergi la inceput