LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally

deci,eu nu am probleme nici cu celulita nici cu kg doar cu vergeturile (mama lor!!) si cu tzitzile de la genunchi

haideti sa fim serioase, acum vb de 2 lucruri care nu se exclud: a avea un copil si un corp frumos in acelasi timp.
eu mor cand aud....lasa ca arati ff bine pt o mamica cu 2 copii (ex meu) sau ce mai conteaza cand ai asa frumuseti de copii....bla, bla, bla sunt doar scuze si motive!!! mamici sunt si acum si au existat dintotdeauna cu un corp frumos si impecabile. deci pt mine nu tin remarcile astea. ok am 2 comori nepretuite dar asta nu inseamna ca trebuie sa am accept asa doar pt ca sunt mamica! parerea mea proprie pe care o am inca dinainte de a avea copilasii. va rog sa nu va suparati pe mine!! fiecare stie cum se simte bine in pielea lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Offff..hai ca ne-au invadat bolile aici!!!

Ba viroze,ba rubeola,ba una ba alta...

Viss..sanatate mamico!!!Sa treceti cu bine peste momentele astea grele!!Cred ca deja esti turbata cu amandoi!!!POai eu cu unul si sunt la nebuni de cateva zile,tu cu 2 nici nu vreau sa ma gandesc...

Delia si pt tine sanatate multa!!!
Am inteles eu bine s-au ai fetita nascuta pe 7 aprilie???atunci sunt si eu..

Strumf sunt un pic mai bine!!! si multumesc ca ma strigi mereu!!!

David nu mananca nimic,un pic de lapte si atat!!!
Nu vrea si pace!!Nu stiu ce sa ii mai fac!!!
A slabit,nu mai are burtica.Acum de exemplu a mancat 90 ml de 6 ore...
Tuseste,expectoreaza si se ineaca..Este tare ragusit..
Stiti vreun remediu pt raguseala???

Eu ..o disperata!!Ma simt un pic mai bine,ca de am ales calea usoara cu antibiotic si alerg ca nebuna.Azi am fost la primarie sa bag actele pt stimulent,apoi sa platesc impozitul..sa fac asigurarea la casa,sa platesc telefoanele,sa ma interesez la Casa de Sanatate pt cartea de munca a soacrei...Am venit rupta!!!!

Si maine o iau de la capat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, de acord ca nu tb sa ne lasam pe tanjeala, dar daca la titi mai facem noi ce facem chiar si cu bisturiul, nu stiu ce am putea face cu vergeturile...
Eu una le ignor, bani de operatie de titi n-am, ca si eu vreau casutza sau macar un ap mai mare, bine pus la punct, mai fac exercitii si-mi voi cumpara sutiene mai smechere
Hai capul sus! nu tb sa ne lasam pe tanjeala, dar nici nu cred ca tb sa cazi in butoi la cum arati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Nu cred ca v-am povestit ca am fost la concert la Horia Brenciu..asa bolnava.
Faza naspa:am venit cu febra mare de acolo...faza buna:A FOST BESTIALLLLL...daca aveti ocazia mergeti!!!

La Sala Palatului a fost sublim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, imi e dor de tine, draga mea!
lalely, imi placea de tine, dar acum mai ai o bila alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna si de la noi,

Multumim mult pentru urari si va servim si noi cu ce va pofteste inimioara, tort, bautura, aperitive, gratare si ce mai doriti asa de dupa wkd ca numai acum am apucat sa ma pun la pc...am avut o incercare ieri pe dupa amiaza si au aparut din nou musafiri, asa ca a trebuit sa ma ocup de ei

La multi ani sarbatoritilor de astazi , sa cresteti mari, sanatosi si mumosi!
La multi ani mamici Iony si Anamira

Sanatate multa tuturor bolnaviorilor

Pentru cine vrea sa stie, noi am petrecut frumos, petrecerea a fost sambata iar duminica a fost asa o continuare, dar ceva mai linistit .. Insa Anna a fost maraita, deja vineri incepuse sa-mi faca febra si chiar ne gandeam sa amanam petrecerea, dar pana la urma am facut-o... Sambata mi-a fost cu febra undeva la 38,8, plangacioasa, numai la mine in brate sa-mi stea iar duminica la fel, dar cu febra mai mica...insa chiar de ziua ei si-a spart buzita, ca a cazut de pe masinuta ..de fapt Stefi a bruscat putin masina si Anna s-a dezechilibrat.

Ai vostri copii cand cad isi protejeaza caputul? sau cad si direct la cap se lovesc? Ca Anna nu stie sa-si fereasca/protejeze capul at cand cade, si direct cu el se loveste. Stefi de mica a stiut sa-si fereasca capul sa nu il loveasca...Si as vrea ca si Anna sa faca la fel, ca mititica de foartem ulte ori s-a lovit la cap..chiar ma gandeam sa-i cumpar o casca de protectie ... Ai vostri cum fac?

Strumfita m-am amuzat teribil cu congelatorul tau, insa nu am mai apucat sa citesc si ultimile pagini sa vad daca l-ai dezghetat sau nu.. Eu ca sa-l dezghet mai repede pun o oala cu apa fierbinte in el..insa la tine erau lazile blocate..Suntem binisor, zic eu, fetele au ramas cu o tuse urata, mai ales noaptea, Stefi de sambata nu mi-a mai facut febra si sper sa nu mai vina cu vreo viroza de la gradi, Anna insa o doare ceva, e cu febra, dar nu-i nici mare, nici mica, e ff oparita la fundulet si suspectez siropul ptr mucozitati, ca Stefi se inrosea la fundulet de la e..si vad ca si Anna e posibil sa faca la fel..nici nu stim ce vom face maine ca avem vaccinul..si daca e asa racita/virusata sa il fac sau nu...Voi cum sunteti?

Viss imi pare rau sa aud ca ai copilasi asa bolnaviori, sanatate multa si sper sa treaca cat mai repede zilele astea de calvar ptr puiuti

Maduta sper ca operatia a decurs bine si acum sunteti deja acasa. Sanatate multa

Va pe toate si mai intru eu cand mai am putin timp liber


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Picky, Andra isi pune mainile in fata, se loveste la cap doar daca e ff obosita, si cand se da jos din pat e oki.... Ma bucur ca ati petrecut frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Delia...multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eee delia nici eu nu am banutii pt asa ceva...adica sunt, dar programati pt altceva
eeeeeeiiii nu stiu ce mi-a venit azi poate si de la statul in casa de azi ....hai ca am mancat bine de tot si desert o milka si m au cotropit hormonii fericirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eee delia nici eu nu am banutii pt asa ceva...adica sunt, dar programati pt altceva
eeeeeeiiii nu stiu ce mi-a venit azi poate si de la statul in casa de azi ....hai ca am mancat bine de tot si desert o milka si m au cotropit hormonii fericirii


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


cred ca de la statul in casa si spune drept, esti inainte de rusi?, ar fi un motiv de stare proasta, uite iti spun un secret si eu sunt nemultumita ca desi pe cantar e mai putin in talie tot n-am slabit si ma oftic

Mergi la inceput