LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor! am pus copiii la culcare la 22.30, la 23 s-a trezit sonia urland. am adus-o in pat la noi-a inceput sa geama,la fiecare minut, de imi venea sa imi tai venele, se foia si gemea.pana la 2, apoi urlete de-a binelea pana la 4.laur sforaia cu lumina aprinsa- incercam s-o distrag de la urlete, si cu tv deschism-au apucat nervii si pe el ca nu mi-o lua macar 15 minute sa adorm si euera plina de bubite pe torace, burtica , gat, nas,buze, pleoape, frunte. la 5 am cedat, i-am zis s-o duca la garda, ca poate are bubite pe interior-faringe, esofag, stomac, si are dureri?! fantasme, dar eram distrusa ca nu o puteam calma si nici adormi.cica bubele nu sunt pruriginoasedar starea ei de rau?asa ca am ajuns la budimex.nu stiam dc sa ma mai duc la garda sau sa meg la farmacie! sotul se intreba in masina- oare unde te-am gasit, femeie?! era sa-i zic ca pe bulevard, dar m-am abtinutcica n-ar fi rozeola cum ma gandeam, ci rubeola.ete fleosc! si urletele sunt datorita starii generale alteratea adormit in masina, in drum spre farmacie sa iau solutie mentolata cu zinc-sa-mi fac damblaoua, se scarpina dc vedea ca nu are bodyam adormit cu totii de la 7-9.30 apoi ea de la 11-14.s-au mai palidit monstrii nitel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- ailed- deci, in nici un caz vaccinul sa nu-l faci inainte de plecare. si te-as sfatui pe tine ca imi permitsa nu le faci impreuna cele 2 vaccinuri, nu stiu dc asa se face acolo, dar scade imunitatea ceva de groaza, am auzit de la multe prietene, dovada si ai mei..dc asta e forma usoara de rubeola la sonia, atunci eu sunt zuzu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, saru-mana, pai asa m-am gandit si eu... dc sa ma leg la cap daca nu ma doare,si aici Infarixul se face la un an dupa ultimul rapel, deci eu il fac la toamna.
fetelor dar voua v-a facut priorix sau ala facut de Cantacuzino? Ca si Maria l-a facut si finutul meu celalalt si varul lui, dar asa reactii eu n-am auzit, poateau uitat astiasa inactiveze virusul, mie mi se pare violenta rau reactia, zau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani la toti piticii si mamicile sarbatorite!!!
Va rog Yasmisi Alina nu va mai faceti atatea complexe. Sunteti niste mamici foarte frumoase. Si eu parca visez la talia mea de viespe, dar parca tot mai frumoasa is cu Miriam in brate.
Oricum organismul are nevoie de mult timp pentru a-si reveni.Pe mine m-a ajutat foarte mult masajul anticelulitic si o dieta moderata in care nu am slabit foarte tare.Mai am inca zece kg de dat jos,dar imi place cum arat si ma simt bine. Ma duc saptamanal la bazin cu Miriam si nu am nici cel mai mic complex, cu toate ca pe acolo avem si mamici cu corp de fotomodele pe acolo, fara vergeturi etc.
Fetelor uitati-va la copiii vostri si da-ti-le naibii de operatii. Si inca o data masajul anticelulitic facut de cineva competent este super, detoxifica, da un alt tonus muscular si al pielii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

La multi ani la toti piticii si mamicile sarbatorite!!!
Va rog Yasmisi Alina nu va mai faceti atatea complexe. Sunteti niste mamici foarte frumoase. Si eu parca visez la talia mea de viespe, dar parca tot mai frumoasa is cu Miriam in brate.
Oricum organismul are nevoie de mult timp pentru a-si reveni.Pe mine m-a ajutat foarte mult masajul anticelulitic si o dieta moderata in care nu am slabit foarte tare.Mai am inca zece kg de dat jos,dar imi place cum arat si ma simt bine. Ma duc saptamanal la bazin cu Miriam si nu am nici cel mai mic complex, cu toate ca pe acolo avem si mamici cu corp de fotomodele pe acolo, fara vergeturi etc.
Fetelor uitati-va la copiii vostri si da-ti-le naibii de operatii. Si inca o data masajul anticelulitic facut de cineva competent este super, detoxifica, da un alt tonus muscular si al pielii.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Noi azi am fost la balaceala, ne place tot mai mult la bazin. Am inceput sa sarim singurica in apa de pe pluta stand pe fundic si stam singurica in apa numai cu aripioare, asa ca mai pot si eu sa inot putin, asa pe langa ea.
Mai avem o noua obsesie coboratul scarilor si urcatul lor.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!

Strumpitz, multumim pentru capitol nou mami ! Noi suntem bine, stam cea mai mare parte a zilei afara si ne bucuram de vremea frumoasa. Imi pare rau ca te simti atat de rau cu spatele.Multa sanatate!

Multa sanatate bolnaviorilor si sa se faca cat mai repede bine !


Madutza
, sunt cu gandul la voi.


Nu am citit nimic si nici nu am timp astazi...poate la noapte cand ma bag in pat la somn!

Va pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, noi am cumparat de la Z pentru Eduard acel mini trusou(ca altfel nu-l pot numii pentru ca nu a fost complet) si contine: Body pentru interior cu maneca lunga,fara picior, manusi,bavetica,caciulita si un body cu maneci si picior,cu capse de sus pana pe piciorus jos(fata). Acest trusoul luat de noi era marca Andreea Esca, dar cumparat din Z. Erau singurele din magazin si erau disponibile doau in 2 culori: roz si alb din bumbac 100%. Sincer iti spun nu mai stiu exact cat am dat pe al...undeva la 1 milion. Nu si-a meritat banii dupa parerea mea! In schimb mi-a adus mama inainte sa nasc unul absolut complet care avea pana si paturica si calitatea a fost maxima numai ca nu stiu de unde l-a luat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Sanatate pentru Cristi! Sa vii cat mai repede acasa la mami si la surioara ta.Pupici.
Strumph ce tare faza cu biblioteca! Ce bine ar fi sa fie si pe la noi asa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Andreea, mami promit ca pun cateva poze in seara asta. Nici nu i-am mai facut foarte multe in ultimul timp dar, am cateva! Va tin in continuare pumnii stransi sa iti reuseasca ceea ce ai in gand.

Viss, multa putere mami scumpa! Sanatate Soniei si sa se faca repede bine. Incearca sa dormi cand dorm pitiicii sa te mai pui si tu putin pe picioare ca ei cea mai mare nevoie au de tine.

Lavinia, hai mami fruntea sus!!! Cel mai important acum este sa fim sanatosi. uite si ce copilasi minunati aveti. Incearca sa iti faci timp macar sa alergi de 2 ori pe saptamana cate 10-15 min sau cat rezisti tu. Miscarea este baza si apoi masajul. Iar vergeturile le vezi doar tu si sotul, restul nu mai conteaza.

Cami, multa sanatate si voua mami si doamnei care este acum bolnavioara.


Mergi la inceput