LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

cat despre petra
aseara mi-a tusit si mai rau
ca sa nu mai zic ca a inceput si antonia cu tusea
sper doar ca ea sa nu imi faca si febra
ca o iau pe campii
si eu ma simt oribil
deci cred ca am luat si eu ceva
e ca o secretie in gat
si unde mai pui ca azi sunt fara tanti
ca ea a facut febra mare aseara
38 cu 7
doamne
am o frica de numa
sper ca fetele sa nu faca febra atat de mare
ca le-am luat repede cu tratament
offffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia offff stii cum ma simt acum?? slaba cu burta, vergeturi si la genunchi cred ca nu e tocmai una din zilele mele glorioase :))))))))
si inca ceva, nu te mai speria atat cu vaccinul. poate treceti ff usor peste. noi nu am avut nici o problema si nici nu a prea plans la vaccin mai mult ca si-a pierdut didi pe jos :)) nici paracetamol preventiv nu am dat.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


ma descriai pe mine cumva? ca si eu tot acolo ma incadrez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, da, acum citeam si eu la capitolul anterior.
Mada, tinem pumnii micutului si ne gandim la voi
Cami, sa stii ca m-am inspirat si eu de la tine si am inceput sa cumpar hainute pentru finut. I-am luat 2 body (Doamne, uitasem ce mici sunt cele pt nou-nascuti), o salopeta, putin mai maricica, asa pt 3 luni, 2 perechi de sosetute. Pentru pitica noastra inca nu am inceput... mai intai sa vad ce mai am de la Luca. Sa le iau din pod, sa le studiez, sa vad de ce as mai avea nevoie. Si desigur, o sa cumpar din cele pentru fetita ca abia astept .

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 22+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

, ce ma bucur ca va place cum m-am gandit eu..... o sa ma duc sa vad la chicco daca gasesc vreun sacoas ceva...
cami gand la gand, multam de info, cred ca ma duc in victoriei ca tb sa ii iau copilului un lantisor de aur cu cruciulitza si atunci urc si gasesc si pachetul de botez cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, eu zic ca tanti a luat de la fete raceala, asa facea si bona Mariei, cand lua asta mic ceva de la gradi ii pasa femeii de bolea 3 zile saraca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, deci sunt inteleasa azi nu?? cu starea mea.... alina, tu esti gravi, iesi din discutii...cu tine vb despre asta dupa ce nasti bubulina
ufff nu stiu parca nu imi vine sa mai mananc nimic, desi nu asta este solutia, pt ca eu sunt slaba nu am nevoie sa mai slabesc . solutia ar fi sportul....de care nu mai ajung sa ma reapuc
tot zic ca pana la 40 de ani tot imi "repar tzitzili" deci mai am pana atunci, nu??? ca acum nici o sansa de bani pentru asa ceva....poate daca renunt la pavaj si apoi la masinuta dar sunt mai practice decat tzitzi noi, nu???

offffff nu ma bagati in seama, azi aiurez rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, nici eu nu as renuna la pavaj si masinuta. Dar dupa ce le rezolvi pe astea, cine stie... Si eu ma gandesc foarte serios. Sotul are impresia ca glumesc cand ii zic, dar e doar o impresie. Nu glumesc deloc!

Va multumesc pt comentariile de la albumul din picasa, mai ales cele de la poza cu burtica si Luca.

Am si eu un filmulet cu el mergand. Sa vedem daca ma descurc sa-l descarc si sa-l pun. Va anunt eu cand reusesc, ca acum nu stiu daca mai am timp. Se cam face ora de trezire.

P.S. Fetelor, mai e cineva pe aici?
Cam cata carnita le puneti in mancarea de pranz? As vrea sa-l pun pe Luca pe picioare ca a slabit vizibil dupa enterocolita asta, dar eu cam am tendinta de a exagera uneori . Cam 2 linguri de carne maruntita, e bine? Sau e prea mult?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 22+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina mie nu mi se pare mult 2 linguri.

m-am "sms-it" cu mada, cristi este bine dupa operatie. dupa ora 18 le da drumul acasa!!! bravo cristinel barbatel curajos!! un pooop mare de la noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am venit de la scoala: bravo Cristinel!
yasmy, nu se pune pb ca mananci si ce mananci....uite eu cand eram gravi nu aveam celu deloc, am avut grija sa o pun, si eu am tinut curaastaacum , gandindu-ma ca dau jos celulita! am rabdat degeaba.Eu dupa Maria am dat jos celulita cu tratamente cu parafina, parafango, super misto, de lenesi, acum nu ma mai lasa sotul, zice ca-s slaba deajuns, dupa Ilinca am folosit o crema facuta de o farmacista in varsta topea pur si simplu....acum a iesit la pensie ca asa mi-as fi dat comandaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina si eu zic ca-i oki cu lingurile de carneee, eu una ii dau la masa ei o lingura jumate dar mai ciupeste si de la noi

Mergi la inceput