LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

batranetile mele
intrasem sa zic
LA MULTI ANI ,MAMICI >>>IONY,ANAMIRA SI MONAS!!!!!!....vai de tatici cate cadouri au de dat in luna martie.....


eu gata m-am convins....bubele lui fimea sunt pe bune..am gasit un articol in care se zicea si de oki rosii....daca ea nu a facut decat febra insa dde vineri am vazut ca ochiul stang era rosu la baza nasului..parca trasa de curent asa parea...insa eu am certat-o putin si pe stevy cand am vazut ca mi-a fost frica sa nu fi patit /cazut fata cat a stat ea cu ea....cand zaceam eu....imi era doamne ferete de vre un creion in oki sau jucarie mai ascutita de ea asa rosie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaa!!!
Ne mai primiti?


La multi ani Tudor Stefan de Stefana!!!
La multi ani Ioan de Ioanales!!!
La multi ani Anna Christina de Picky_toto!!!
La multi ani Ayanna Stefania de SSabrya!!!

Si pentru mamicile aniversate:
Anamira, Iony, Monas, La Multi Ani, sa fiti sanatoase si fericite, sa va bucurati de puii vostri!

Si acum despre noi:
Strumphy, multumim ca te-ai gandit la noi.
Burtica e bine, chiar saptamana trecuta am fost la control, toate masuratorile in grafic si 440 de grame. N-am apucat sa ma uit daca e bine, dar dr a zis ca e totul ok, asa ca mai mergem peste o luna. Fetita, tot fetita .

Din pacate cu Luca am tras greu saptamana trecua. A facut febra, am mers la dr, el a asociat-o cu o otita medie si un inceput de raceala. Ma rog, racit nu prea a fost, doar putin a tusit, asa, de 10 ori pe zi . Despre otita nu stiu ce sa zic, o fi, ca se cam tragea de urechi. Eu l-am mai apasat, dar nu mi s-a parut ca-l deranjeaza. Poate n-am stiut eu unde sa apas...

Problema a fost ca dupa ce am venit de la dr, a inceput iar sa faca kk moale si de 10 ori pe zi . Pana la urma si dr a zis ca probabil enterocolita. Groaznic . Palid, somnolent, nu manca... m-am jelit de numa! Cica e bine ca nu a vomat si ca bea lichide, dar ce ma mai suparam cand vedeam ca nu mananca....
Acum se pare ca suntem pe drumul cel bun, de 2 zile mananca de rupe si e vesel. Kk tot mai face, dar asa facea si inainte de 3, 4, 5 ori pe zi. Ii duc si la analize, azi i-am dus pt giardia, maine ducem pentru alti paraziti si bacterii sa vedem ce-o fi.

M-am gandit ca poate a luat ceva de la catea, de prin curte... vom vedea.

Cat mai doarme acum, ma duc sa mai citesc si eu din urma.
Va pup si va multumesc ca ati intrebat de noi si v-ati gandit la noi!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 22+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu pe aci..ma plicti rau de tot!!

afara bate un vant!! frate de te ia pe sus pe bune

prega ceva sa facde papica si va urmaresc pe voi...

mada, esti la spital?????

strumf...hai mami fi serioasa....esti o frumoasa!!! imi este taree greu sa ma resemnez cu vergeturile astea de celulita de exemplu poti scapa dar de asta ba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetelor, cand va aud cu vaccinul, avand in vedere ca eu am ziua Mariei pe 7 aprilie, tb sa caut de imbracta pt botez(am hoatarat cu fina ca pe bb il imbrac in blugi cu sacou si camasa alba, il fac un fel de Botezatu , acu sacou sa vad unde gasesc ca blugi si camasa alba am zarit la zara...), si ca pe 14 plec in tara pt o saptamana de raliu(Pasti,final de cumparaturi, botez)...voi face vaccinul copilului dupa ce ma intorc ca n-avem timp de febre, bube, maraieli si etc..Gresesc?.
unde gasesc In Bucuresti la preturi decente si calitate maxima crasma, fasa ? ca lumanrea o face acolo si eu o platesc si cruciulitze in N ardealului nu se pun in piept. Stiu ca la Z era un set de botez... daca aveti drum imi spuneti si mie ce contine? eu stiu ca n-avea tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, stiu ce zici cu vergeturile... si eu am... de la maria ca la celelate sarcini n-am mai facut..., dar sunt destule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

off alina, draga mea, cate ai tras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia offff stii cum ma simt acum?? slaba cu burta, vergeturi si la genunchi cred ca nu e tocmai una din zilele mele glorioase :))))))))
si inca ceva, nu te mai speria atat cu vaccinul. poate treceti ff usor peste. noi nu am avut nici o problema si nici nu a prea plans la vaccin mai mult ca si-a pierdut didi pe jos :)) nici paracetamol preventiv nu am dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia, frumoasa ideea de costumatie pt botez. Asa as fi vrut si eu pt Luca, ceva mai sport elegant , ca asa suntem si noi, dar nasa nu m-a intrebat. I-a luat un costum cu camasa, toate sintetice . Noroc ca erau mici si i le-am dat doar cand l-am imbracat in biserica, pana acasa.

Yasmi, eu am citit pe undeva ca asta cu vergeturile e ereditara si ca daca ai predispozitie sa le faci, le faci indiferent ca te dai, nu te dai cu ceva... Acu, nu stiu ce sa zic. La mine o fi valabil, ca mama n-avea si vad ca dupa sarcina cu Luca n-am facut niciuna desi am fost ditamai elefantul
In schimb sanii sunt groaznici. Incerc sa nu ma gandesc si sa nu ma uit in oglinda. Mi s-au lasat rau si sunt plini de vene si ... offf! Nu ma mai gandesc. Eu care nu purtam sutien, asa de mandra si tzantzosa eram

Mada e la spital??? De ce?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 22+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina il opereaza pe cristi de polipi.
nu credca este ereditar, mami meu , acum la 53 de ani nu are nici macar una si a fost dintamai elefantul cat a fost gravi cu mine care am avut 4 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DELIA ASA VREAU SI EU SA IMBRAC FIN UTUL LA BOTEZ
poate chiar sa ii croiesc ceva exact pe masurile lui
da f elegant
daca nu blugisori
asa i-am trimis si pachet
cu ceva pt scosul din spital o salopeta de blug si o camasa
de la chico
f frumusele
si acolo gasesti lucruri dragute pt baietei
LA Z crasma si astea costa multttttttt
ca am vrut eu sa iau si nu am mai luat
cam 160-180 ron
si am renuntat
ca asa gasesti la orice magazin
si costa mult mai putin
iar eu tot ce voi lua le voi spala si calca
ca acu stiu cum se face

Mergi la inceput